Fuč štarter?

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Naj bi bil starter, ga bodo obnovili. Je to normalen pojav za 80k in kako to, da crkne iz "danes na jutri" (prej vedno vzgal v sekundi, tudi 10 min pred dogodkom)?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Bokj kot km je pomembno kolikokrat si ga vzgal v teh km.
Pri oplu je prej starter crknil kot original aku.
Pri cca 10 letih in 180kkm? Sem.menjal najprej aku pa sem cez dva dni spet rinil avto pred trgovino.
 
  • Všeč mi je
Reactions: klekej

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Vecino se ga je uporabljalo na kratke razdalje, ja. Potem je starter kot aku, nic ne kaze na konec in pol samo kap en dan?
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Avto doma. Puscala naj bi cevka pri sesalnem kolektorju in je olje kapnilo na starter in je sel kaput. Obnovljen starter in cev. Lazji za 100€.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Meni tudi sprva ni bilo cisto jasno, ker je starter cel v ohisju in ne vem kako naj bi to vplivalo nanj, pa tudi nobene kapljice nisem imel pod avtom. Ampak gre za mehanika, h kateremu vozijo "vsi" v okolici in naj bi bil vreden zaupanja.
 

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
518
95
28
Kar nekej..a je težko povedat pravi razlog, da je samo zategnil kakšno matico na kablu ipd..

men prejšni tedn spusti počasi zadna guma na enem motorju..nesem vulk pravi ja ne smemo flikat moto gum, kar novo- rečem poglej kaj ji je najprej.
pridem nazaj prašam na kasi kaj je bilo, reče je stara guma spustila- rečem lejga gume so 21 letnik, kako stara? gre kao vprašat delavca, pravi pol aja šlauf je bil zdrgnjen, slaba montaža..no sem reku, a je bilo težko? itak je šlauf zaflikal, ker novga nimajo...nategatorji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Avto doma. Puscala naj bi cevka pri sesalnem kolektorju in je olje kapnilo na starter in je sel kaput. Obnovljen starter in cev. Lazji za 100€.

Ja, pa glej, napaka precej v smislu mojega predloga. Minimalna napaka torej:
Najboljš, če najprej en preveri, da ni bila ena žička pri izdelavi preveč zacvikana.
So že bili primeri, da je bil zaradi tega štarter fuč in potem je prišlo do okvare.
:evil:

Sorry, mogu sem.
:evil::evil::evil: