Fotoreportaža: Port El Kantaoui / Tunizija / 2004

raY_

Pripravnik
20. avg 2007
122
0
16
Port El Kantaoui - Tunizija - fotoreportaža
September 2004
Na prošnjo člana Alternative.


Po krajšem premisleku in pregledovanjem alternativ smo se štirje odpravili na dopust v Port El Kantaoui. Jaz, punca in njen brat s punco.
Aranžma najdete v Gulet-ovi ponudbi. Bivali smo v hotelu Golf Residence 3*. Cena: ca. 95.000 bivših s taksami/parkingom na "BRNIKU"!.

Tja in nazaj smo leteli z Tunis Airom. Z letali smo bili zadovolnji v obe poti. Hrana tja je bila zanimiva in okusna.
005%20-%20Malica%20na%20letalu.jpg


Po pristanku smo se vkrcali na avtobus, kateri je peljal v ca. 6 hotelov. Priznam vsi na avtobusu smo bili začudeni/zgroženi. Prvi hoteli so namreč zgledali zanič, nekje na nikogaršnji zemlji. Seveda so pri teh hotelih šli dol 1-2 ali 3je. Ti hoteli so bili v okolici Monastirja. Malo več kot polovica avtobusa pa se nas je peljala v Port El Kantaoui. Prispeli smo zvečer tako da drugega ni ostalo kot prijava in razpakiranje v sobah. Naše sobe so bile čiste, postelje,omarice in police so zidane. Kopalnice so res bile malo bolj slabše ampak ne razumite narobe. Glede na moja dosedanja potovanja med boljšimi.

126%20-%20Soba%20v%20hotelu.jpg

Panorama hotela od spredaj. Hotel je trokraka zvezda.
204%20-%20Panorama%20-%20Hotel%20od%20sprednje%20strani.jpg


Hotel ima med drugim zunanji bazen, ki je očitno kemično čiščen. Ob 18h ga zaprejo z ležalniki. Voda torej ni klorirana in noben ni imel težav s tem. Sam sem bil navdušen nad čistočo bazena in okolice.
027%20-%20Hotel%20z%20bazenom.jpg


Port El Kantaoui je majhno mestece oz... predmestje? Vas ni
smile-1.gif

O mestu: mini zabaviščni park, vodomet, par restavracij v "pristanišču jaht", trgovine in še 1x trgovine. Več ali manj vse kar rabite.
056%20-%20Vodomet%20v%20Portu%20El%20Kantaoui.jpg


Pogleda sicer ni na morje, saj je hotel oddaljen od plaže ca. 300m verjetno. Pot to mini pristanišča je zanimiva in se ne vleče. Panoramska slika prikazuje pogled iz našega balkona. Drug pogled je na hotelski bazen.
023%20-%20Panorama%20iz%20balkona.jpg


Seveda priporočajo vsi razkužilo zaradi bakterij, katerih evropecji nismo vajeni. Mi smo se misleč kar založili: 2 visika, 1 medica in rastlinsko žganje ali krneki iz hotelskega hladilnika. Res, da je na ta dan ko je slika nastala - ZMANJKALO pol zaloge (2 dedca press). Alkohol lahko kupite v trgovinah brez težav. No mi smo ga!
wink-1.gif

020%20-%20Pija%C4%8Da%20za%20prebavo.jpg


Hotelska jedilnica sprejme kar dosti ljudi in je vedno prostor. Eat as much as you can. Vsa hrana zelo dobro pripravljena. V hotelu se nismi nič branili jesti.
191%20-%20Jedilnica.jpg


En dan smo se odpravili na celodnevni izlet.
Tunis - glavno mesto Tunizije. Umazanija in čar zlita v eno. Na hitro ogled državnih ustanov (parlament,sodišče,..) in že smo smuknili na tržnico, rečejo jim "medina". Res ogromna tržnica, obrnili smo se nekje na 3/4 poti. Hvala bogu nas je najstniški trgovec znal prepričati naj gremo z njim in nas peljal na streho njihove hiše. Pogled neverjeten. Seveda smo potem pri njegovemu bratu kupili 1 parfum. Jebiga. Drugače mnogo vsega. V mošejo nismo šli, ker je nekaj slovencev ravno prihajalo ven in je baje bila na ogled samo predsoba.
Predlagam branje wikipedie: http://en.wikipedia.org/wiki/Tunis
069%20-%20Razgled%20s%20terase%20v%20Tunisu.jpg


Pot nas je peljala v Muzej Du Bardo. Lahko rečem le iz mojega laičnega pogleda, da je tam res lepo predstavljena zgodovina Tunizije. Predvsem so me fascinirali kipi (Afrodita,Jupiter ipd). Škoda da mi je tam zmanjkalo baterij.
093%20-%20Kipi%20v%20muzeju.jpg


Šofer avtobusa nas je zapeljal naprej do ruševin Carthage. No res - so ruševine. Če sem si dobro zapomnil so ostanki le temelji. In hkrati lep pogled na odprto morje.
Predlagam branje wikipedie: http://en.wikipedia.org/wiki/Carthage
107%20-%20Ru%C5%A1evine%20Carthage.jpg


Naslednja na poti je bila vas Sidi Bou Said. Je turistična atrakcija, ker so vse hiše v belo modri kombinaciji. Je vas umetnikov. Obilo nakupov želim. Baje je na drugi strani vasi/hriba najlepši pogled na morje na celini. Ne potrdim, ker nismo šli tja (nismo bili obveščeni).

Predlagam branje wikipedie: http://en.wikipedia.org/wiki/Sidi_Bou_Said
110%20-%20Prodajalca%20v%20Sidi%20Bou%20Saidu.jpg


Plaže:
Večino prostega časa smo preživeli na plažah Port El Kantaoui-a. Priporočam prvo jutro sprehod levo in desno od pristanišča. Kilometri plaže in vse čisto. Seveda, saj pa ni trgovinic neposredno ob plaži - tudi ni mnogo odpadkov. Voda je plitva in čisti pesek. Traja kar nekaj časa da prideš do globine 1m+. Vedeli smo za "hotelsko plažo" a smo jo obiskali komaj predzadnji dan. HVALA BOGU.
Tista plaža je izgledala kot najhujši kotiček na hrvaškem morju. Umazana,blatna. Sicer pa se nam je dopadlo na desni strani pristanišča, zraven hotela Hanibal. Vodni športi + restavracija za lačna usta. Vodni skuter je baje za pol cenejši kot v Portorožu. In seveda, barantati še bolj.
132%20-%20Pla%C5%BEa%20v%20Port%20El%20Kantaoui%20%28Hanibal%29.jpg


En dan nas je peljala pot v mesto Sousee, ca 15km stran. Priporočam pot z taksijem. Zanimivo mesto, medina, mnogo trgovin, restavracij. Plaža v Sousseu je tudi čista, imajo plačljive ležalnike. Voda fenomenalna. Tunizijke so tudi na plaži a grejo v vodo oblečene. OMFG!
181%20-%20Pla%C5%BEa%20v%20Sousse.jpg

182%20-%20Doma%C4%8Dinki%20pod%20sen%C4%8Dnikom.jpg


Ker drugemu paru ni bilo za "safari" smo se odpravili na "kvazi-safari" v bližnji nasad oljk. Imeli smo možnost jahanja kamele,osla in konja. Poskusil prva dva. Kamela ni nevarna, je pa neudobna. Osel all the way!
233%20-%20Du%C5%A1an%20na%20oslu.jpg

228%20-%20Kamela%20pije%20Coca%20Colo.jpg



Trgovanje/ljudje:
Cene niso realne. Barantati morate vsepovsod, kjer kupujete spominke. Tudi taxi se da zbarantati. Podnevi sem ga zbarantal za 50%, medtem ko zvečer ne popustijo - saj je polno turistov ki rabijo taxi.
Prebivalstvo je seveda vsiljivo (tržnice), drugače pa zelo prijazno v primeru vprašanj.

Na
Picasaweb albumu so na voljo slike malenkost večje dimenzije.

Pozdrav iz Port El Kantaoui / Tunizija.
Dušan in Simona

242%20-%20Du%C5%A1an%20in%20Simona%20v%20pristani%C5%A1%C4%8Du.jpg
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Če lahko, si bom izposodil malo tvojo temo in še sam napisal nekaj vtisov z dopusta v Tuniziji, točneje v hotel Riu Bellevue Park, nekaj kilometrov oddaljen od mesteca Port El Kantaoui, Tunizija.



Kot prvo bi opisal samo pot do hotela: let iz Brnika do Monastirja traja uro in tričetrt, letališke formalnosti so na Monastirju opravljene vedno zelo hitro, v cca. 20-30 minutah od leta že sediš na avtobusu.
smile-1.gif


Od Monastirja do hotela je 23 km, vendar sama vožnja traja cca. uro. Najin hotel je bil namreč zadnji na izbrani poti. Prve potnike (starejši par) smo odložili v hotelu Primasol Golden Beach, ki je skoraj dobesedno čez cesto od letališča. Hrup seveda zagotovljen.
crazy1.gif


Nato smo pot nadaljevalo do mesta Sousse, kjer smo potnike odlagali na različnih koncih mesta, vsi hoteli od zunaj videti za zelo nezahtevne turiste (beri: res totalne luknje), nekateri z mestnimi plažami, drugi oddaljeni od njih in popolnoma v mestu (tak je recimo hotel Kaiser).



Ker so bili vsi predhodni hoteli dokaj švoh, sem jih začel počasi poslušati
jezen.gif
).

Najprej sva dobila sobo v najvišjem nadstropju in s pogledom na centralni klima sistem, vendar sva po mojem posredovanju v recepciji (teta v recepciji je b.p. takoj zamenjala sobo) takoj dobila sobo s pogledom na morje (po legi je bila soba ena izmed boljših v hotelu).

Razgled iz sobe:

100923do74.jpg


Soba je bila velika, s klimo, sefom, sat tv in ločeno (veliko) kopalnico ter ločen wc. Glede æistoče nimam pripomb, sem pa prvi dan stisnil čistilki v roke ene par evrov (v tunizijskih dinarjih).

550923x6jl.jpg




Sam hotel ima sicer 4*, vendar je bila v času najinega obiska klientela bolj kot ne srednji do nižji srednji sloj naslednjih nacij: Nizozemcev, Francozov, Nemcev ter nekaj mladih ruskih parov. Pri večerji so rezervirane mize in za moške obvezne dolge hlače, vendar se slednjega ljudje niso prav držali, zato je bilo stanje v jedilnici včasih videti bolj kot ne češko.
crazy1.gif


Pred dvema letoma sva bila namreč z boljšo polovico v RIU Park El Kebir-ju v Hammametu in tam so bili glede takih stvari zelo strogi (kdor ni imel na sebi dolgih ali tričetr hlač, ga je šef sale prijazno nagnal na preobleko
shocked-1.gif
).



Glede hrane nimam pripomb, mogoče samo kakšen raznovrsten kos mesa več. Drugače pa je bilo vsega od sladic, sladoleda, takšnih in drugačnih zrezkov, pečenega mesa, celo pire in zelo dober pečen krompir, do juh njihovih tradicionalnih jedi (vsega seveda v neomejenih količinah).



Večere sva zaradi partnerkine bolezni (nezmožnost daljše hoje) preživljala v hotelskem bifeju pri recepciji, kjer sva konzumirala boukho (njihovo figovo žganje) s coca-colo (ona) oz. boukho s pivom (moja malenkost).

430922p1jo.jpg


Z natakarji smo takoj postali domači, saj mi je že prvič večer deklamiral "na zdravje", "prosim", "hvala". Očitno smo bili Slovenci že nekoč tam.
nahrung002.gif


Po dveh rundah boukhe si je taisti natakar točno zapomnil kaj pijeva in nama vsak naslednji večer brez vprašanj to že natočil in naju prednostno obravnaval za šankom (seveda je bilo kar nekaj zavidljivih pogledov s strani starejših švabskih parov).



No, še nekaj stvari glede samega hotela: ima lep in urejen park, bazen, free internet kotiček, mavrsko kavarno, notrano restavracijo in restavracijo na plaži, plačljivi Americano bar z živo glasbo, nekaj trgovin (pijača, obleke, spominki...) ter vsakodnevno večerno animacijo ob restavraciji na plaži (animacija namenjena bolj otrokom).



Plaža: hotel leži na peščeni plaži, kjer so ležalniki in slamnati senčniki, hotelski "bademajster" pa ti na ležalnik da še prijetno mehko blazino. V času najinega obiska (sredina julija) je na plaži začelo ponavadi okrog 2h popoldan dokaj grdo pihat in v senci je včasih že kar malo zazeblo. Zaradi vetra (in posledično občutka mraza) je bila plaža ponavadi okrog 18h že dokaj prazna). Za rezervacijo ležalnikov moraš v sezoni ponavadi vstati že okrog 8h zjutraj, lahko pa tudi podkupiš "bademajstra" in v miru spiš.
grims-1.gif


Dvakrat dnevno so plažo obiskali tudi policaji na konjih (policaj je na sliki zgoraj
grin1.gif
).

290923czlu.jpg




Lega hotela: leži cca. par kilometrov stran od mesteca Port El Kantaoui. Taksi do mesteca je cca. 4 tunizijske dinarje, mestece je vredno obiska, ker ponuja res lepo urejeno turistično sliko.

Kot je že zgoraj uporabnik raY omenil, ima mestece tudi zabaviščni park, marino, mini živalski vrt...

070900curi.jpg


Seveda je tudi tukaj možnosti nakupa kiča kar precej:

480922uq19.jpg


Morebitne spominke in ostalo kramo nakupujte v trgovinahž, kjer imajo označeno "fix price", saj so tam cene ponavadi še nižje kot si jih lahko sami izpogajate pri ostalih trgovcih. Realna cena je ponavadi 1/5 ali 1/10 začetno postavljene cene. Prodajalec te med pogajanjem pogosto pošlje u kur... oziroma ti govori v smislu, da bo zaradi takih kot si sam propadel...
jezen.gif


Do mesta Sousse je cca. 15 km in je vredno obiska (če se ne motim gre namreč za mesto z okrog 400.000 prebivalci). Sama se zaradi prej omenjenih zdravstvenih težav tja nisva odpravila.



Še malo o izletih: sama sva se (pod okriljem agencije) odpravila na izlet s quad bikes (motorji na štiri kolesa), kar se je izkazalo za bolj kot ne bedno.
frown-1.gif


Lokalni vodiči te peljejo v koloni cca. 20 motorjev kot račke en za drugim za dobro uro po lokalnih cestah, mimo mini-smetišč in po nekih umazanih potkah.

340922q3lw.jpg


Ko sva prišla z motorja nazaj v hotel, sva morala skoraj z wapom sprati umazanijo z naju.
rolleyes-1.gif
Sam sem si to predstavljal kot divjanje po mili volji po puščavi (predstavnik agencije mi je to tako orisal), izkazalo se je kot bedna šolska ekskurzija.

Izlet je stal cca. 30 evrov na osebo, rezervirala sva pri vodiču, mujota, ki naju bi moral pobrati, vsa čakala tričetr ure (vmes sem dvakrat klical predstavnika, ker naju je oni mujo pozabil priti iskat), v glavnem je ostal slab priokus.

Za kamele se nato sploh nisva odločila, ker sva ugotovila, da gre zadeva po isti poti mimo smetišč.

Če imate radi ribjo hrano in cel dan sončenja na ladji, potem se vam verjetno splača itit na izlet z eno od takih ladij, kot je na spodnji sliki:

000922ujg3.jpg


Če pa ste bolj avanturistične narave, greste lahko za dva do tri dni v puščavo in prespite v beduinskem šotoru. Tak izlet vas pride cca. 100-120 evrov po glavi (vendar je potem nesmiselno imeti all-inclusive v hotelu, če ga ne koristiš).





Kaj naj še dodam? Mogoče najprej bistvo dopusta moje boljše polovice in mene: brezskrbno ležanje na plaži, uživanje v hrani in pijači, mogoče obisk kakšne znamenitosti ali mesteca, to pa je tudi vse.
smile-1.gif
Nisva ravno pustolovca, zato hodiva na dopust dobesedno ležat in uživat.



Pa še ena dobra stvar pri povratku: skupni kovčki so nama na Brniku kazali 39,40 kg, ko sva se vračala nazaj, nama je v Monastirju tehtnica samo pokazala 35 kg.
smile-1.gif




Še stroški potovanja:z letališko takso vred sva za termin sredi julija letos plačala cca. 750 evrov po glavi. Je veliko in ni veliko. Dol sem za oni ponesrečen izlet plačal še cca. 30 evrov po glavi in za spominke ter taxi cca. 50 evrov. Glede na količino zaužite hrane in pijače bi pri južnih sosedih mogoče zapravil za primerljiv hotel še kakšen evro več.
shocked-1.gif


Potovala pa sva z Guletom in moram reči, da sem z njimi zelo zadovoljen (razen ponesrečenega izleta z motorji).



Pa še eno subjektivno mnenje: pred dvemi leti sva bila prav tako v Tuniziji in sicer v hotelu RIU Park El Kebir v Hammametu (cenovno ista liga kot zgoraj opisani) in moram priznati, da je bil končni vtis še malenkost boljši kot za zgoraj opisanega.



Za konec: vem, da sem preveč napisal in dodal premalo slik.
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Super izkušnja in z veseljem sem vse skupaj prebral. Mi bo dobrodošlo izhodišče za obisk Tunizije, saj, kot si sam ugotovil, agencijske slike so lahko včasih eno, kruta realnost pa lahko čisto nekaj drugega.

@ Hvala obema.