Fotografiranje party-ja v klubu

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.821
82
48
Zgodil se bo en tradicionalen party v klubu - manjši diskoteki. Kolikor sem gledal fotke s prejšnih partyjev, so slike večinoma take, da se ambientalna svetloba ne vidi... pač pa človek dobi občutek, kot da je vse skupaj pofotkano na dnevni svetlobi.

Kakšne nastavitve uporabiti, da se ujame ostrino (recimo ljudi med plesoom) in seveda ambientalno svetlobo (light show in podobno)?
In pa kateri objektiv uporabiti in ali je uporaba fleša zaželjena ali ne?

Na voljo imam objektive 10-22, 100 makro - odličen tudi za portrete, oba objektiva sta brez stabilizatorja, in pa 18-200 s stabilizatorjem.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Nastaviš malo daljši čas, da ujameš še malo ambienta, hkrati pa s flešem "zamrzneš" gibanje ljudi. Seveda moraš vse to delati na manual. Glede na to, da praviš, da je manjši klub, potem obvezno širokokotnik (10-22) in 18-200. Stotka ti bo v majhnem prostoru že preozka. Idealna bi bila fiksna in svetlobno močna 50-ka za portrete.
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
777
195
43
Jaz sem podobne zadeve slikal recimo na ISO 800 in časi od 1/30s do 1/8 ali pa še daljše, odvisno kako močna je bila osvetlitev in kaj hočeš dobiti. Kot že predhodnik rekel aparat na manual plus s flešem zamrzneš. Če imaš light show lahko med ekspozicijo poizkušaš malenkost premaknit, rotirat aparat, dobiš zanimive lučka efekte itd.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.821
82
48
Fotkal sem že eno podobno zadevo na sodelavkinem abrahamu, tam je bilo več svetlobe... Uporabljal sem 18-200, čase 1/200, ISO 400 in seveda fleš ter vse na manual. Pa je kar doboro izpadlo pri premikajočih motivih, recimo kača med plesom in podobno. Res pa sem moral potem vse fotke še malenkost posvetliti.
Zdaj bo svetlobe še manj. Ali ne bodo časi 1/30 in 1/8 nekako predolgi, sploh za premikajoče motive? Bi znali ispasti neostri.
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
777
195
43
Citat:
Uporabnik scorpion pravi:
Fotkal sem že eno podobno zadevo na sodelavkinem abrahamu, tam je bilo več svetlobe... Uporabljal sem 18-200, čase 1/200, ISO 400 in seveda fleš ter vse na manual. Pa je kar doboro izpadlo pri premikajočih motivih, recimo kača med plesom in podobno. Res pa sem moral potem vse fotke še malenkost posvetliti.
Zdaj bo svetlobe še manj. Ali ne bodo časi 1/30 in 1/8 nekako predolgi, sploh za premikajoče motive? Bi znali ispasti neostri.


Ne, ker boš premikanje zamrznil s flešem, oz. vsaj tisto kar ponavadi hočeš ostro, to je osebe v ospredju. Je pa pogoj dovolj šibka svetloba, kar v notranjih prostorih ponavadi je. Zunaj na soncu boš bolj težko zamrznil objekt pri dolgem času, ker je fleš prešvoh napram soncu. Ni nujno, ampak ponavadi s kratkimi časi in nizkim ISO plus flešem, ubiješ vzdušje na fotki in izpade bolj amatersko vse skupaj, ker ti senzor zajame samo svetlobo fleša, ozadje je pa tema. Recimo pri plesu je fino, da poudariš gibanje zato recimo bi jaz štartal z 1/50 plus fleš na drugo zavesico, da izgleda gibanje naravno. Bistvo vsega je, da ujameš tapravo razmerje med svetlobo fleša in ambientalno svetlobo.