Formula 1 sezona 2021

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.262
6.521
113
Ma prav je da rine proti blm, vrgel mu je rokavico, glede na to kaj mu je blm v silverstonu
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.329
9.063
113
ja, ampka na konc sezone, če bo BLM prvak, si lahko nazaj pogleda posnetke in se bo vprašal če mu je bilo treba. Max bi lahko z malo treznosti imel danes ene 30pik prednosti.

drugače pa pri včerajšnem trčenju so bili pri RB tiho ko miške, so točno vedeli da so ga na celi črt usrali. Od štarta, postankov, do maxa.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.262
6.521
113
Na koncu je lahko bit general. Lahko pa bo blm pogledal na koncu in videl da v monzi ne bi rabil tako zapirat.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

ja, ampka na konc sezone, če bo BLM prvak, si lahko nazaj pogleda posnetke in se bo vprašal če mu je bilo treba. Max bi lahko z malo treznosti imel danes ene 30pik prednosti.

drugače pa pri včerajšnem trčenju so bili pri RB tiho ko miške, so točno vedeli da so ga na celi črt usrali. Od štarta, postankov, do maxa.

Če bi iz tiste šikane Hamilton prišel ven pred Max-om, bi tako ostalo do konca dirke. Zaradi že tako majhnih zadnjih krilc v Monzi ti DRS ne prinese praktično nič, da pa je Mercedesov motor močnejši, pa se je videlo že po predstavi McLarna. V tem primeru bi Max izgubil pike proti Hamiltou. Seveda je pa vzrok v zelo slabem postanku Max-a. Vse se je poklopilo, da sta pač prišla v prvo šikano eden ob drugem in je počilo.

Bi pa rekel, da je Hamilton točno vedel, kje je Max in tudi, da ga je zaprl preračunljivo. Max je imel sprednje kolo ob boku Hamiltona in če bi bilo vse "normalno", bi z bokom Maxu polomil sprednje krilce, morda obeso... Zaradi nizke hitrosti tudi poškodba boka (hladilnega sistema) ni bila veliko možnost. Nobeden ni računal, da bo Max splezal na Hamiltona. Kakorkoli, iz te situacije je Max nedvomno izšel kot zmagovalec.

EDIT: mimogrede, Max bi danes imel že precej več kot 30 pik prednosti, če ga 2x zapored ne bi storpedirala Mercedesa ven...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Glede objektivnosti sem že večkrat napisal, da je Lewis eden najbolj antipatičnih voznikov v karavani F1. Da je edino Max še bolj antipatičen voznik. Sem tudi že napisal, da načeloma sploh nimam favorite voznika in da navijam že od nekdaj za Ferrari. Zato meni težko očitaš pristranskost ali navijaštvo med RB in Merc (ali pa BLM in MadMaxom, če že hočeš). Razen če ti ne moreš stopiti 2 koraka vstran in pogledati nepristransko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69 in darjan

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.862
113
Vidim, da se v 15 letih odkar sem nehal gledat ta cirkus ni spremenilo praktično nič ;) razen akterjev na stezi. Mi je pa po parih straneh kristalno jasno, kdo in kakšni navijači pametujejo o kolesarskih dirkah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.862
113
Pa še zadnja dirka, ki sem jo gledal. Sej je lohk jasno, katera kapca je še vedno na mojih policah.