Formula 1 sezona 2021

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.084
854
113
Ma men tisto barantanje ni jasno. Smo na trznici al se gremo top shit najbolj napreden dirkalni sport, kjer naj bi ble take osnovne stvari jasne ko beli dan... Ne vem, amerikanizacija bo tole cist. Na momente se mi je zdelo, da gledam nascar. S F1 kot jo poznam je ocitno res konc. Ta vikend pricakujem torpedo v Hamiltona, pa naj mali vzame prvaka i basta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.854
349
83
Mene bolj zanima iz kje ti telemetrijo dobiš za te tvoje trditve? Ker argument, da se teb tko zdi/teb tko zgleda mene ne prepriča.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Kateri to, to sem dal repliko Najboljemu, ker je rekel da je max skuril gume, ceprav se je takoj po reatartu, ko je imel se sveze gume, videlo kako lujz dobiva par desetink na ravnini, kljub isti top speed in brez DRS?
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.084
854
113
Vam je res vse mozgane spilo?
Najbolji, a za pospesevanje iz 130kmh do 320kmh je vazen oprijem gum?

Jok, Darjan, gume so v temu primeru samo balast. Sej bi jih stran vrgl pa po feltnah dirkal, sam kaj k so pravila taka... Pa dej no...

Sugestije (auto in ostale), bajanja etc... pa pretezno vas jahajo tukaj, zelo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Čakaj zdaj, kaj se ne razumemo?

A ni lujz ponavadi imel 1.3sec na DRS detekciji, potem pa je na štartno ciljni ravnini prišel na 0.7, ali še manj. Občutno je bilo videt, da se na ravnini približuje maxu.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.084
854
113
Ja kako ce je bila ista top speed in oba brez DRS? Ta matematika nekaj ne stima ne? Pustmo slipstream, to je isto kot gume, nepomembno in za okras, ne? Mislm, ti pa razmisljanje nista ravno kolega, vsaj videt je tako. Sam teorije naklepat pa vedno iz pozicije revcka startat, mecko in Hamiltona pa v vlogo bad guya postavt. Ne vem, ce se zavedas, tocno tako operiras tukaj.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Ja, ker potem pa je bottas, z istim avtom, imel težave z oconom?

saj je pa jasno, kaj je naredila mašinerije v riti lujzeta in da je zaradi tega avto spet letel. Tu je bil v igri pospešek in nič drugega.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.084
854
113
Za botasa ne vem, pa saj je solidno odpeljal oz. MB je zadovoljen. Karkoli je mel z Oconom, resu je. Mali je pa mel zlickane gume, zdaj ce znalci tukaj mislite, da to nikakor ne vpliva na hitrost skozi in pospesevanje iz ovinka, vsa cast, classy... Sva pa gledala razlicno dirko, ker od zacetka je bezal, VSC so mu pokvarl, da bi se resno odlimal. In dalj kot je dirka trajala, slabse gume napram LH je imel, slednji pa lazji avto in vsak krog je bil boljsi (je imel le boljse gume). Ampak kaj bi to, dajmo iskat hudica, ga bomo ze najdli...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Saj ni govora o pospeševanju iz ovinka ampak po ravnini, torej po ovinku :) Če bi bile problem gume, bi lujz že v ovinku oz takoj za njem prišel bližje maxu, pa se je tam praviloma malce oddaljih, šele potem je začel pridobivat k sneta sekira.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.084
854
113
O, menda ma veze kako iz ovinka prides. Pa za njim je bil, pa daj no. Na koncu je mel bolse gume, mali je mogu pa samo se domov pridt k ga se v box niso vzel - bi padu za una dva. Ma lej, kar reces mi bo prav - 100 ljudi, 100 cudi. Ti vids tako, jst pa drgac
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.084
854
113
Stari prdec rad take poka, od nekdaj. Drgac pa Mecka ze vsa posrana:

In ce prav stekam, Max JE break-test-nu Lewisa? (Itak, da je, samo lepo je to posredno izvedet od poglavice / sive eminence ekipe):
Nima podatkov, ki naj bi to dokazovali (ceprav je lapal drugace) :)
 
Nazadnje urejeno:

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.084
854
113
Ah dej no, bo kar bo. Vazn da grejo kocine gor po startu in da traja nateravanje, brez SC, VSC, FIE etc... Jst bom itak na laptopu al celo fonu gledal (odvisno kje tocno bom takrat), mi ze bol na smucanje zdej seka. Glih se spakiral, tko da se jutr pol pa gas (potrdilo o prebolelosti je tud ze prslo, tko da... JAAAAA GASSAAA!). Sori za izpad ampak to ze neki casa cakam pa se mi mal frtajcka :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan