Ford B-max ne odpre ogledal?

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Danes pride soseda do mene in pravi, da avto ne vžge(stal 3 tedne). Nafilam akumulator in avto normalno vžge. Ne odpre pa mi obeh zunanjih ogledal, ki so električna niti ne dela premikanje levega ogledala(samo stekla), desno steklo se premika BP. Varovalke sem preveril v motornem in potniškem prostoru in so vse OK.

Kaj naj še pogledam? 3 tedne nazaj so še delali

Ploščo s stikali(za el. odpiranje sprednjih in zadnjih stekel in premikanje ogledal) sem vzel ven in gredo v to celo "ploščo" samo 3 žice in sicer 1 zelena in 2 črni
 

B81

22. jul 2007
34.413
8.909
113
Koliko si nafilal akumulator? Mogoče je že slab in štrajka, naj ga da izmerit. Ali pa ga polni čez noč. Ali pa se naj pelje v Portorož na kafe in nazaj.
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Avto se ponovno vsakodnevno uporablja in ogledala se ročno zapira za v garažo. Po novem letu gre na servis
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Ogledala je potrebno še enkrat kalibrirat, ker motorček ne ve začetne in končne pozicije.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Mislim, da je neka kombinacija z gumbi ter zapiranjem in odpiranjem ogledal. Si kej guglal v tej smeri?
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Sem. Stikalo za izbor levo&desno ogledalo daš na sredino in držiš gumb za zapiranje ogledal.
Ne zgodi se nič
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Daj poglej če sploh dobi signal z gumba. Sicer motorček za ogledala krmili rele, ampak dvomim da je vsako ogledalo na svojem glede na to, da desno deluje normalno?
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Na desnem ogledalu se premika le ogledalce, gretje pa deluje na obeh. Problem je le zapiranje obeh ogledal.

Avto ima sicer možnost nastavitve v nastavitvah radia, da se ogledala sama zložijo, ko zakleneš avto, ampak kljub temu, da vklopiš ne deluje.

Akumulator je imel 8V, ko sem ga začel polniti in mi je čudno, da bi se zaradi tega ogledala resetirala. Radio, ura.. in ostale nastavitve so ostale iste in se niso poenostavile.

Signal iz gumbov na kontrolni plošči na vratih dobim, gre pa verjetno potem v kak modul in iz modula v obe ogledali
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Zanimivo.. Potemtakem je težava drugje. Jaz bi sicer v tem primeru podrl ogledalo in pogledal kaj dobiš tja, vidim da ti uporaba multimetra ni tuja.. Tako lahko vsaj delno diagnosticiraš napako.. Lahko da je crknil samo motorček. Bad timing pač.. Je soseda 100% prej pospravljala ogledala na gumb? Imam tudi jaz ogledala na knof pa jih nisem še niti enkrat zložil na ta način :D.

Ford forum si kaj tipal? Amerikanci B-Maxu rečejo drugače, grem stavit da je že kdo imel te težave..
 

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
Na desnem ogledalu se premika le ogledalce, gretje pa deluje na obeh. Problem je le zapiranje obeh ogledal.

Avto ima sicer možnost nastavitve v nastavitvah radia, da se ogledala sama zložijo, ko zakleneš avto, ampak kljub temu, da vklopiš ne deluje.

Akumulator je imel 8V, ko sem ga začel polniti in mi je čudno, da bi se zaradi tega ogledala resetirala. Radio, ura.. in ostale nastavitve so ostale iste in se niso poenostavile.

Signal iz gumbov na kontrolni plošči na vratih dobim, gre pa verjetno potem v kak modul in iz modula v obe ogledali

Najprej tester in brisanje napak zaradi prenizke napetosti iz vseh modulov, potem pa dalje, če ne bo pomagalo. Sem 99% prepričan, da bo po brisanju napak "samo od sebe" pričelo delati.
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Sem naredil takoj, ko sem zagnal avto, ker je bilo kup napak, ampak nič boljše...
 

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
Sem naredil takoj, ko sem zagnal avto, ker je bilo kup napak, ampak nič boljše...

Očitno, mora biti stikalo za nastavitev stekla v nevtralnem položaju, če jih zložiš ročno, jih daljinec ne bo odprl, ampak jih moraš odpreti ročno


 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
JustOne: To kar je v navodilih sem vse poskusil.

Nazadnje, ko se je avto "pospravil" v garažo so se ogledala zložila na gumb na vratih in avto je ostal odklenjen. Čim sem po 3 tednih avto zrinil z garaže, ker drugače mi zaradi prostorske stiske ni uspelo priklopiti polnilca, sem nafilal akku in nato sem šele po vžigu stisnil gumbek, ki ni reagiral. Isti trenutek sem pomislil na varovalko in po testiranju z inštrumentom so vse varovalke cele. Naslednja stvar je bil tester, ki je izpisal kup "low voltage" napak in po brisanju še vedno isti drek.

Predvidevam, da če grem merit, če do motorčka sploh pride napetost bom dobil 0V. Pod armaturo je kup modulov in če ven vzameš in podreš tisto stikalo v vratih za premikanje ogledal in spuščanje stekel(vsa na avtu električna) je eno veliko vezje v katerega se priklopi konektror s 3 kabelčki in to služi za premikanje sprednjih in zadnjih stekel, premikanje in zapiranje ogledal.
Sem navajen v avtih, da imaš veliko več kablov in posebej konektorje za gumbe stekel in ogledal.