FleetBoard/DispoPilot.guide

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
V vozilu Actros se nahaja originalna tablica z DispoPilot.guide.Opcija je nezanimiva.Zato bi rad nanjo naložil Igo Primo truck.Vendar kako?

Info
Lp
 

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
Za enkrat imam samo eno fotko, ostale prilepim kasneje.Poiskušal sem vse mogoče,od pritiskanj na vogale displaya,gumbe vendar se naprava zmerom znova pobere.
fleetboard

2309779-dispopilot.jpg
 

Priponke

  • 2309779-dispopilot.jpg
    2309779-dispopilot.jpg
    65,8 KB · Ogledi: 711

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.312
635
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Moje predvidevanje:

Verjetno gre za "Native OS", torej sprembe programske opreme niso možne oz so zelo omejene. Vzrok za to je povezava z internim računalnikom kamiona, ki sodeluje z aplikacijo na tej tablici. Teoretično bi verjetno lahko zamenjal ROM, vendar bi s tem izgubil vse funkiconalnosti saj bi jo pretvoril v klasično tablico. To pa dejansko nima smisla, saj potem je že bolje investirati v klasično 7 colsko tablico z gps-om, to pa pustiti pri miru.
 

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
Tablica je namontirana na originalni konzolci plus adapter v katerem se vidi tiskano vezje.Priklopljena je z dvema konektorjema, po spominu skupno cca 7-8 vodnikov.Ob strani ima vhod za napajanje,usb,SD kartico,kamero,ext anteno za GPS.Karte so stare iz 2013, neumne napram Dezlu.Zadeva gre ven v vsakem primeru.Če bi se flešala in bi funkcioniral Igo truck bi bilo vsekakor dobrodošlo.Edino priključna vodnika za napajanje bi moral najti,ostale odstranim.Tako navlaka s polnilcem odpade.
 

Brane1

Zelenc'
7. dec 2019
4
0
1
Pozdravljeni...Mene pa zanima,kako bi posodobil karte pri tej zadevi...kakšen nasvet? Lp
 

scania

Pripravnik
27. jan 2008
350
5
18
ACTROS 1851
kolko js vem se jih lahk posodobi na originalnem servisu..Prigo,cotman, autocomerce.
mislim pa da moraš imeti tudi fleetboard naročnino ali pa vsaj fleetboard tiirec napravo
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Povedano drugače - tisti, ki bo tole haknil, ima šiht pri Daimlerju zagarantiran, al bota pa “oba” (insider in hacker, ki je šel public) imela resne težave.

edit: zaenkrat (tudi Garmin je dolgo časa uspel preprečevati hackanje kart, a je na koncu “popustil”, Daimler dvomim, da bo toliko “odprl”, ker bi se dalo priti preblizu ECUju in kar je z njim povezano)