Filter vode pri odtoku pralnega stroja

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.125
26
48
Pozdravljeni.

Po treh letih se mi je zabasal odtok v steni, kamor pride voda iz pralnega stroja. Ker je vse skupaj zelo ozko sem potreboval ker nekaj časa, sa sem zadevo očistil (s foršponom ali pa podobnimi namenskimi zadevami). Temu bi se rad v prihodnosti izognil, zato me zanima, ali kdo pozna kak filter ali kaj podobnega, ki se ga lahko vgradi vmes?

Hvala za odgovore :)

Utisevalec

Majstr
12. nov 2007
12.648
364
83
S čim se ti je zabasalo? Ker pralni stroj ima načeloma filter pred črpalko in prav veliko tam skozi ne gre, dodaten filter ti ne pomaga torej.

Problem imaš lahko z nabiranjem delno topne svinarije iz stroja (nastane obloga iz "pralnega praška"). Tu je pa 99% problem pralni prašek, mehčalec oz. nepravilno doziranje le tega glede na trdoto vode.

matofill

Fizikalc
18. sep 2008
2.870
77
48
Ali pa kuglica na odtoku v kombinaciji z malo kamna....., mene je tako hecala , da sem jo odstranil in ja razlika je sedaj samo ta, da če stroj odvijem bo smrdelo, če cevi ne zamašim........

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.125
26
48
Ja, naj bi imel filter. Samo ta je popolnoma čist, ko ga odprem. Zgleda kot delci tkanine in las - prav kepa se je nabrala. Bom priložil sliko. Ni pa od pralnega praška, ker je samo tkanina, ni ne sluzasto, ne belo. Tole plastiko sem tudi ven potegnil, ampak ni bil primarni razlog, ker je "obstala" takoj pri kolenu in ni šla dalje. Takoj za kolenom sem pa sicer res z muko ene 4 take kose ven potegnil. V prejšnjem stanovanju v desetih letih ni bilo nikoli potrebno čistiti odtoka.
20191009_112849.jpg

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.531
6
38
podravska
ti rajši še sifon poslikaj da vidim kakšen je.Taki filtri ne obstajajo ,pa tudi če boš kaj "oženil " boš imel velike probleme ko se ti ta filter zabaše -kam ti bo črpalka od stroja porinila vodo ?? HL ima sifone za pralne tako narejene če slučajno pride do zamašitve enostavno odviješ slepo matico ,vzameš kuglo ven očistiš in stvar je rešena.