Filter vode pri odtoku pralnega stroja

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.192
41
48
Pozdravljeni.

Po treh letih se mi je zabasal odtok v steni, kamor pride voda iz pralnega stroja. Ker je vse skupaj zelo ozko sem potreboval ker nekaj časa, sa sem zadevo očistil (s foršponom ali pa podobnimi namenskimi zadevami). Temu bi se rad v prihodnosti izognil, zato me zanima, ali kdo pozna kak filter ali kaj podobnega, ki se ga lahko vgradi vmes?

Hvala za odgovore :)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
S čim se ti je zabasalo? Ker pralni stroj ima načeloma filter pred črpalko in prav veliko tam skozi ne gre, dodaten filter ti ne pomaga torej.

Problem imaš lahko z nabiranjem delno topne svinarije iz stroja (nastane obloga iz "pralnega praška"). Tu je pa 99% problem pralni prašek, mehčalec oz. nepravilno doziranje le tega glede na trdoto vode.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Ali pa kuglica na odtoku v kombinaciji z malo kamna....., mene je tako hecala , da sem jo odstranil in ja razlika je sedaj samo ta, da če stroj odvijem bo smrdelo, če cevi ne zamašim........
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.192
41
48
Ja, naj bi imel filter. Samo ta je popolnoma čist, ko ga odprem. Zgleda kot delci tkanine in las - prav kepa se je nabrala. Bom priložil sliko. Ni pa od pralnega praška, ker je samo tkanina, ni ne sluzasto, ne belo. Tole plastiko sem tudi ven potegnil, ampak ni bil primarni razlog, ker je "obstala" takoj pri kolenu in ni šla dalje. Takoj za kolenom sem pa sicer res z muko ene 4 take kose ven potegnil. V prejšnjem stanovanju v desetih letih ni bilo nikoli potrebno čistiti odtoka.
20191009_112849.jpg
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
ti rajši še sifon poslikaj da vidim kakšen je.Taki filtri ne obstajajo ,pa tudi če boš kaj "oženil " boš imel velike probleme ko se ti ta filter zabaše -kam ti bo črpalka od stroja porinila vodo ?? HL ima sifone za pralne tako narejene če slučajno pride do zamašitve enostavno odviješ slepo matico ,vzameš kuglo ven očistiš in stvar je rešena.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
Ali pa kuglica na odtoku v kombinaciji z malo kamna....., mene je tako hecala , da sem jo odstranil in ja razlika je sedaj samo ta, da če stroj odvijem bo smrdelo, če cevi ne zamašim........
ne vem če prav razumem tvoj odgovor, a, v glavnem: imel sem neprekinjeno cev iz stroja v odtok, da ni smrdelo. Nikjer vmes ni moglo potegniti zraka. Nekoč pa sem slučajno opazil da voda teče iz stroja "na vlek" v programu mehčanje. To pomeni da ko se je črpalka po izpiranju ustavila, še ni vsa voda stekla iz cevi ko je že začelo dozirati vodo + mehčalec, zato je začelo brez črpalke vlečti iz stroja tudi to.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Ja to pa je napaka, da odtočne cevi nimaš potegnjene v višino do predpisane višine. Najdi navodila za stroj in cev priveži na nekaj na ustrezno višino.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
ne gre za višino, ampak da je cev bila zatesnjena na odtočno cev, katere konec je bil nižje od nivoja pralnega stroja

ps_odt.jpg
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.192
41
48
jurga, sifon v tleh, v steni ali tam, kjer pride izpust vode iz stroja? ne razumem najbolje, kaj misliš (j.. ga, nisem vodovodar :D)
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Stroji to navadno rešujejo z tem , da ustavi pumpo in iz odtoka potegne zrak v cev in ne pride do efekta, "kot se vino iz sodčka krade" oziroma do natege.....

Ne vem poizkusi še višje cev .... obesiti ..... ali pa vam manjka - "uberlauf" odtočne cevi, kar je tudi pri kanalizaciji navadno in ta cev speljana na streho poskrbi za izenačitev pritiska , da do tega ne pride. Bo pa, kak vodovodar to bolje vedel ...., ker tudi na vzdol slabo teče, če ni tega..... oziroma dela klok klok, ko zrak od spodaj vleče na vzgor .....
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.192
41
48
Oddušnik je narejen, hiša je itak 3 leta stara,takk da to vse štima. Samo baše se hudič :mad:
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Stroji to navadno rešujejo z tem , da ustavi pumpo in iz odtoka potegne zrak v cev in ne pride do efekta, "kot se vino iz sodčka krade" oziroma do natege.....

Ne vem poizkusi še višje cev .... obesiti ..... ali pa vam manjka - "uberlauf" odtočne cevi, kar je tudi pri kanalizaciji navadno in ta cev speljana na streho poskrbi za izenačitev pritiska , da do tega ne pride. Bo pa, kak vodovodar to bolje vedel ...., ker tudi na vzdol slabo teče, če ni tega..... oziroma dela klok klok, ko zrak od spodaj vleče na vzgor .....

žal tudi jaz v bajti nimam oddušnika kanalizacije ker je pač tako bila narejena ko sem bajto kupil pa mi ps dela in voda teče bp.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Ja to pa je napaka, da odtočne cevi nimaš potegnjene v višino do predpisane višine. Najdi navodila za stroj in cev priveži na nekaj na ustrezno višino.
se je kdo kdaj vprašel zakaj zraven stroja dobite še tisto stvar v obliki črke U ki paše na odtočno cev??? odtok za pralni stroj se dela na višini 60-65cm tista fajfica od sifona pa mora stalni stati navzgor .
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
V teh odtokih se najde marsikaj bizarnega. Pred leti je zablokiral impeler v pomivalcu (tisto čudo za posodo, ne gate). Razlog - vezalka od čevlja, ki je našla pot skozi filter.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Na letalu ni pralnega ;)
Sicer pa sem očitno lahko na tem področju nekomu hvalezen.
Stroj je star dobro desetletje, od kar je v kleti sploh je vem da ga imam. Prej v garsonjeri sem ga poslušal ker je glasen ko avion, sedaj ga ne slismm iz kleti.
Kaj je to filter in kaj je to odtok?
Ene 2x sem sicer odsravfal filter, ampak ni bilo potrebe ....
Upam da ni včeraj nazadnje pral.