Filmska soba

DonFerdo

Zelenc'
17. sep 2007
22
0
1
Pozdravljeni vsi skupaj!

Doma sem se odločil urediti sobo namenjeno avdio-video užitkarjenju. Vanjo imam namen postaviti LCD TV, nekje 40", 5.1 sistem zvočnikov in preostalo opremo (dvd, mp3,...). Ne vem še ali bom stvar tudi zvočno izoliral, ampak glede na to, da je v hiši mislim, da ne bo potrebno. Zataknilo se mi je pri opremi in postavitvi. Preprosto sem ostal brez idej. Soba je velika 5x4m. Največja dilema je ali vanjo postaviti kavč ali dva, mogoče tri fotelje? Vsekakor bi bilo super, če bi bilo pohištvo čim bolj minimalistično in hkrati čim bolj udobno. Ima kdo kakšno idejo, kje pri nas dobiti kakšen designerski kos pohištva za razumno ceno? Je čudno, če si želim v sobi tudi mini hladilnik za pivo?
smile-1.gif


OK, zaenkrat dost vprašanj. Hvala za vse predloge.
 

Hazler

Pripravnik
3. sep 2007
361
0
16
Obišči stran
Jaz bi si izbral fotelje za vsakega posebej. Zaradi uživanja, če si se že spravil to narediti. Najbolje bo če greš do kakšnega mizarja, ki ti jih bo naredil Privatniki, mizarji imajo takaloge, po katerih delajo stvari in si boš lahko izbral v katalogu. Zrihtal ti bo tudi oblačenje v blago ali usnje pri kakšnem tekstilcu. Se pravi po naročilu narejeno pohoštvo dobiš pri mizarjih. Hladilnik vseekakor paše (minibar). Soba bo imela tudi boljši zvok in lepše bo zgledala kot avdio soba, če ji boš spustil strop. Nekako do glave. Če je visok 2.50, ga spusti na 2,10 ali 2,00m. Pa vgradiš lepe lučke noter. Stene porebarvaš na temno barvo in po tleh postaviš tepih, da se zvok ubije. Tudi, če bi imel po steni blago bi bilo v redu. Še lepše je če bi izoliral.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik Hazler pravi:
Jaz bi si izbral fotelje za vsakega posebej. Zaradi uživanja, če si se že spravil to narediti. Najbolje bo če greš do kakšnega mizarja, ki ti jih bo naredil Privatniki, mizarji imajo takaloge, po katerih delajo stvari in si boš lahko izbral v katalogu. Zrihtal ti bo tudi oblačenje v blago ali usnje pri kakšnem tekstilcu. Se pravi po naročilu narejeno pohoštvo dobiš pri mizarjih. Hladilnik vseekakor paše (minibar). Soba bo imela tudi boljši zvok in lepše bo zgledala kot avdio soba, če ji boš spustil strop. Nekako do glave. Če je visok 2.50, ga spusti na 2,10 ali 2,00m. Pa vgradiš lepe lučke noter. Stene porebarvaš na temno barvo in po tleh postaviš tepih, da se zvok ubije. Tudi, če bi imel po steni blago bi bilo v redu. Še lepše je če bi izoliral.
Jaz predlagam razen foteljev za eno osebo še en udoben kavč! Prav bo prišel v primeru utrujenosti od vsebine mini bara ali pa ob obisku kakšne nežne osebe ženskega spola, ki si bo zaželela gledati kakšne xxx filmčke...
grims-1.gif
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.688
134
63
Živjo!

Jaz bi dal trosed, klubsko mizicom hladilniček bi lično zapakiral v eno omarico tik ob trosedu in bi služil tudi za poličko za kako vazo ali pa za odlaganje kozarcev. V kak vogal bi dal eno grmovnico, v drug vogal stoječo lučko z dimmerjem. Na tla sodi dost velik tepih, na steno pa kak gobelin oz. tista štrikana muckasta reč. Eksotična polica za CD-je, recimo /\/\/\/\, tudi sodi na steno. Celotno steno, kjer je okno bi prekril z eno težko, bordo rdečo zaveso. Ob tej steni bi bil tudi TV.

sicer pa "movie room" v Googlu najde tudi tole:

lp
48400-movieroom.jpg
 

Priponke

  • 48400-movieroom.jpg
    48400-movieroom.jpg
    115,7 KB · Ogledi: 373

DonFerdo

Zelenc'
17. sep 2007
22
0
1
Soba žal ni dovolj velika, da bi vanjo tiščal poleg foteljev še kavč, sploh pa ne, da bi jo uredil tako, kot je zgoraj na sliki (bi bilo pa super, če bi šlo). Ideja o spuščenem stropu se mi sploh zdi odlična, na to niti pomislil nisem. Glede osvetlitve se mi je porodila ideja o LED osvetlitvi nameščeni na telh ob stenah, tako bi lahko na dovolj preprost način spremenijal ambient, vemdar se to najbrž ne obnese dobro ob temno pobarvanih stenah (na svetli steni je to res čudovito).

Razmišljal sem tudi o projektorju, ampak se mi soba zdi premajhna. Zdaj me pa povrh vsega mika še, da bi nekam spravil kakšen PC.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Sem ti fovž, priznam.
smile-1.gif
Bi se počutil, kot otrok v peskovniku, ko bi to sobo rihtal.





Koliko € je potrebno za tak projekt?
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
hladilnik je nujno potreben!

dobro je da je na razpolago malček več prostora za sedeti - če imaš kaj kolegov.

bi se pa na tvojem mestu raje posvetil (finančno) izbiri pravega (predvsem) zvočnega sistema.

Pa seveda v sobo je treba dati nekaj kosov (bilokakega) pohištva da 'ubija' odboj s sten, ker drugače bo bobnelo da bo za znoret.

zvočna izolacija?...je precej draga reč, bas pa bo slišat itak po celi ulici.
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Probaj urediti tako, da bo lahko notri udobno sedelo vsaj 5-6 ljudi, tudi na tleh se da z blazinami urediti tako, da se normalno gleda film. Osvetlitev z LED lučkami tudi ni slaba ideja. Pa kot je nekdo omenil, je hladilnik "must be"
grin1.gif


Tudi pri nas so bile želje da bi se ena soba uredila v movie room... Mogoče kmalu, ko se kdo od nas izseli iz bajte
smile-1.gif
 

DonFerdo

Zelenc'
17. sep 2007
22
0
1
Saj, movie room je pravzaprav zlahkoto podaljšek avdio/video dela, ki ga imamo ponavadi v dnevnih sobah. Mene pri "dnevnih sobah" moti predvsem to, da se vse vrti okoli TV-ja. Imam rajši bolj mirno okolje, kjer se lahko recimo pogovarjaš, namesto da vsi bulijo v TV in zraven nekaj komentirajo. S podobnimi argumenti sem si izboril konsenz da se uredi to sobo. Glede stroškov še ne morem točno reči, zadeva je še v fazi planiranja. Treba bo najti ravnovesje med kvaliteto AV opreme in opreme prostora, ker nimam ravno naftne vrtine na vrtu.
smile-1.gif


Citat:
Bi se počutil, kot otrok v peskovniku, ko bi to sobo rihtal.
Dejansko je zelo zabavno, se popolnoma strinjam.
 

Fritz13

Zelenc'
21. sep 2007
16
0
1
Lahko bi pa poslal tloris sobe in predvidene opreme semle: http://www.go-design.si/ Imajo rubriko, kjer ti svetujejo.
Sem pa tudi jaz že razmišljal o takšni namenski sobi. Ampak mislim, da bi morala biti malo večja, oziroma vagonasta, tako da bi lahko uporabil projektor. Ta je za moje pojme a must have za movie room.
 

DonFerdo

Zelenc'
17. sep 2007
22
0
1
Hvala za tele linke, sem pogledal in bom najbrž res poslal tloris na stran godizajn, pa bomo videli kaj bo predlagalo strokovno oko. Sem se pa definitivno odločil, da bom znižal strop.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Pa malo več kot 40 col TV si le privošči, če že delaš namensko sobo. Jaz pod 50 col sploh nebi razmišljal...
 

DonFerdo

Zelenc'
17. sep 2007
22
0
1
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Dobre ideje lahko dobiš tudi na http://www.minhembio.com/galleri/lista/popular/ , sicer nič ne razumeš, ampak eni majo noro zrihtano.

Tole je tudi odlično. Folk ma res nore ideje...pri meni je to bolj šibka stran. Trenutno se spravljam zrisat tloris prostora in nekaj okvirnih objektov, ki bojo 100% notri. Zna se zgoditi tudi, da počakam na novoletne popuste, lahko kar nekaj prihranim (vsaj upam).