Ferragosto

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.324
953
113
Torej kdaj Italijani začnejo s svojim dopustom? S 1. avgustom, ki letos pride na petek...?

Katere dneve je torej pričakovati naval italijanskih turistov?

Ravno tam nekje (po planu) zaključujem dopust, pa ne bi rad stal v kaki koloni...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.324
953
113
Sem bil premalo specifičen... Zanima me predvsem promet po Italiji...

Sam bom namreč takrat šel iz Livorna proti Sloveniji, mogoče bi se vmes še kaj ustavil, pa kje predremal oz. kako znamenitost pogledal... Verjetno jih bo po tej avtocesti šlo veliko na Hrvaško...
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Vsekakor pojdi nazaj v Slovenijo pred 1.8.
grims-1.gif

Ker s 1.8. so kolone pred cestninami nepregledne... Par let nazaj sem šel k sreči tja in se mi je kar samo smejalo zaradi tega - na cestninski pri Trstu (smer iz Benetk) je bla vsaj 10km kolona...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Lani sem šel 30.7. tudi v petek preko cele Italije proti Sloveniji. Razen standardnih gužv okoli Bologne in Mester je bilo še kar zgledno. Od Benetk proti SLO je bilo precej več prometa kot velja za petek pozno popoldne, občasno se je tudi ustavilo kje za pol minute, ampak hudega ni bilo. Baje pa da je bil naslednji dan v soboto totalen kaos vsepovsod. Kolikor sem slišal od drugih, se vikende med ferragostom (torej praktično cel avgust) ni dobro voziti po Italiji.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik dekca pravi:
Vsekakor pojdi nazaj v Slovenijo pred 1.8.
grims-1.gif

Ker s 1.8. so kolone pred cestninami nepregledne... Par let nazaj sem šel k sreči tja in se mi je kar samo smejalo zaradi tega - na cestninski pri Trstu (smer iz Benetk) je bla vsaj 10km kolona...

No zihr je zihr, greš pač v Slovenijo prek Gorice, če je že tak datum.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.324
953
113
Kater dan bi znala biti večja oz. manjša gneča?

Četrtek 31.7
Petek 1.8
Sobota 2.8
Nedelja 3.8
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
Greš iz korzike nazaj?
smile-1.gif

no jaz grem takrat tudi in se že zdaj križam. Sobota+avgust+italija=
uf-1.gif

sem šel to varjanto pred 2 letoma, vozil sem se 12 ur do doma, zastoji vsepovsod. Zdaj mi je žal spet tako naneslo, iz livorna grem nedelja 3.8. popoldne. upam da bo vsaj malo boljše
17758-icon_confused.gif
 
Nazadnje urejeno:

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.324
953
113
Jap, iz Korzike...
wink-1.gif


Sej se mi ni problem vozit... Če bi se le dalo, pa bi se izognil stanju na avtocesti... Mogoče bi se vmes kje ustavil, prepsal pa kej pogledal...

Kdaj greš pa dol? Jest grem verjetno 19. al pa 20. julija... Morm ta teden dorečt datume, pa karto kupt...

Ob nedeljah se pa naši turisti vračajo... Ampak mislim, da v začetku avgusta še ne bo take krize...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
največja gužva je gotovo v soboto, delno v nedeljo, glede na lanske izkušnje pa je petek čisto soliden (je bila veliko manjša gužva kot recimo navaden ponedeljek dopoldne dva tedna prej). Seveda, izogni se Milana. Četrtek pa ni panike, saj še ni vikend, le standardne gužve ob večjih mestih.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Greš iz korzike nazaj?
smile-1.gif

no jaz grem takrat tudi in se že zdaj križam. Sobota+avgust+italija=
uf-1.gif

sem šel to varjanto pred 2 letoma, vozil sem se 12 ur do doma, zastoji vsepovsod. Zdaj mi je žal spet tako naneslo, iz livorna grem nedelja 3.8. popoldne. upam da bo vsaj malo boljše
17758-icon_confused.gif

Torej je boljše iti po navadnih cestah ali so tudi tam takrat zastoji?