FB prijatelji in njih potrjevanje

McGiver

Guru
14. avg 2009
13.335
3.642
113
Imam precej zaprt FB profil, čeprav kar dosti objavljam tudi povsem javno, ampak vseeno, kar nočem pokazat vsem, pač kažem zgolj prijateljem/znancem. Število le-teh imam precej omejeno, dejansko nimam potrebe, da se "hvalim" s par sto ali tisoč prijatelji.
Torej osebno poznam prav vse moje virtualne prijatelje in praviloma vedno zavračam prošnje za prijateljstvo prijatlov od prijatlov, kaj šele "nikoli ču za" neznancev.

Danes pa me preseneti prošnja bivšega soseda fotra od kolega, ki ga niti nimam na FB, znanega SLO ekonomista s katerim recimo temu nimava stika čez 30 let - sploh ne vem od kod mu "ideja", da me prosi za prijateljstvo. Ker gre vseeno za znanca in seveda starejšega gospoda se mi zdi, da se spodobi in je prav da ga potrdim - in sem ga; pa vseeno razmišljam zakaj?

Kaj pa vi naredite v takem primeru?

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
Osebje foruma
23. jul 2008
34.528
3.184
113
Mogoče hoče samo pokramljat....al pa kako debato udarit....

Meni je mimo da, se menim z nekom dalj časa pa nisva "frendana"....

Sprejmeš pa daš za začetek v kako bolj restriktirano podskupino da pač ne vidi vseh objav/slik/lajkov..

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
8.056
351
83
Imam precej zaprt FB profil, čeprav kar dosti objavljam tudi povsem javno, ampak vseeno, kar nočem pokazat vsem, pač kažem zgolj prijateljem/znancem. Število le-teh imam precej omejeno, dejansko nimam potrebe, da se "hvalim" s par sto ali tisoč prijatelji.
Torej osebno poznam prav vse moje virtualne prijatelje in praviloma vedno zavračam prošnje za prijateljstvo prijatlov od prijatlov, kaj šele "nikoli ču za" neznancev.

Danes pa me preseneti prošnja bivšega soseda fotra od kolega, ki ga niti nimam na FB, znanega SLO ekonomista s katerim recimo temu nimava stika čez 30 let - sploh ne vem od kod mu "ideja", da me prosi za prijateljstvo. Ker gre vseeno za znanca in seveda starejšega gospoda se mi zdi, da se spodobi in je prav da ga potrdim - in sem ga; pa vseeno razmišljam zakaj?

Kaj pa vi naredite v takem primeru?

Pač si pokleknil pred avtoriteto :valjamse:

• Haha
Reactions: Kamele0N

bev

Fizikalc
25. apr 2017
200
101
43
Skor da bi prej potrdu enga, ki ga poznam, pa ga 30 let nisem vidu, kot pa nekoga, ki ga vsak dan vidm in mi nima kaj novega povedat :) Jest potrdm vsakega, ki ga poznam in nobenega, ki ga ne poznam.

• Všeč mi je
Reactions: McGiver