Fak ne bo nosil zastave

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
ampak še vedno ni nikjer videti teh silnih žaljivk... pa sem kar na tekočem oz mi ne uide kar tako...
vse bolj se mi zdi, da nam je tole spet nakuhala novinarska golazen... tokrat z začetkom na Ekipi, seveda potem kvazi pravičniki ala Had še dodajo svoj piskrček in imamo hitro nekaj kar sploh ne obstaja
 
Nazadnje urejeno:

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Pa ste pomislili, da mogoče pa Fak dejansko noče nositi naše zastave ker je v srcu še vendo hrvat (kar seveda ni nič narobe). Globoko v sebi je še vedno hrvat kar vedno (kar je tudi prav) pove. Konec koncev je tukaj ne zato ker bi bolj "ljubil" našo državo ampak ker so za njegov šport razmere boljše. Poleg tega je leta 2010 nosil Hrvaško zastavo...mogoče mu dejanko ne diši nositi naše zastave. Ne vem. Ampak če pogledamo zgodbo malce širše..prav je da poudari da je hrvat, nosil je Hrvaško zastavo 2010, neke hude gonje jaz v medijih nisem zasledil, mogoče jo je sam napihnil, in se tkao elegantno izognil svoje lastne "zadrege"? Pa ja je vrhunski športnih, dober človek, niti me ne bi motilo, če bi nosil zastavo. Ampak kolikor prahu se je dvignilo bi prej rekel, da ga je sam dvignil kot pa dejanko mediji ali slovenci.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
So danes pojasnili izbor treh kandidatov:
- po strokovnih kriterijih - predvsem vrhunski rezultati in vzor drugim
- zmožnost udeležbe - nekaterih na otvoritvi sploh ne bo, ali pa imajo drug dan že tekmovanja,...
- SOGLASJE KANDIDATA k izboru (oz. v primeru ekipe, da soglasje le-ta)

No in potem se komaj glasuje.

Če bi se Jakov želel izogniti časti nošenja zastave, bi elegantno odklonil kandidaturo.
wink-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Tega nisem vedel. Saj pravim, ne vem, povsem mozno da sem konkretno mimo brcnil. Cudno mi ke zgolj to da nikjer v medijih nisem zasledil nekih hudih nasprotovanj, sedaj pa cela gonja proti narodu kako grozni smo kot narod. A vsi dobro vemo da smo pri sporti dobro zdruzeni in tudi da smo Faka zelo lepo sprejeli za svojega oz smo veseli vseh njegovih dosezkov kot tudi njegovega karakterja. Zato mi ta scena kok smo zategnjeni nekako ne pije vode v tem primeru. Konec koncev se ocitno tudi sam Fak ze vrdto let ocitno zelo dobro pocuti pri nas.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.266
113
Jap, ni in ni dokazov za njegoe trditve. Težke besede
Mogoče ima pa kdo drug tu gor, prav. Mogoče kar nekaj njih.
Mogoče bo pa res, da so na njega pritisnili ribiči.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.266
113
Torej dokazov o neprimernem odnosu do Faka ni!
Imel naj bi kar dva neprimerna telefonska klica!
Fake news! Je prav napisano?
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
KSZ:
bolj zanimivo oz. drugace bi bilo ce bi bil prej drzavljan kaksne druge Z drzave kot so USA, D, ...F ....
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Pravilno. Rodil se je kot Hrvat in bo vedno hrvaške narodnosti. Prav je, da je na to ponosen. Tudi, če bo živel v ostanek življenja v Sloveniji ali kje drugje izven hrvaške države. Zakaj bi se moral odpovedati svoji narodnosti? Po tvojem torej kak Madžar iz Lendave ali Italijan iz Pirana tudi ne bi mogel nositi slovenske zastave. Ali Italijani izmed nosilcev izločijo južne Tirolce?
Državna zastave pravzaprav nikoli ni narodna zastava.
Preimerjava med Italijanom iz Pirana, Madžarom iz Lendave in Fakom ni na mestu, prva dva sta se že rodila v Sloveniji.
Faka lahko primerjaš z košarkarjem Randolphom.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.744
2.030
113
za šankom
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
Torej dokazov o neprimernem odnosu do Faka ni!
Imel naj bi kar dva neprimerna telefonska klica!
Fake news! Je prav napisano?

Ne delaj se debila, vsi ki sproti spremljamo rtvslo smo imeli možnost to prebrati, na 24ur v večernih porocilih so bili tudi objavljeni, so jih pa na rtvju hitro cenzurirali, ja faku je pred OI dejansko dolgčas in si ke to zmislil
uf-1.gif
lje eni živite mi res ni jasno 😂
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.229
6.514
113
Gre se za to, da je fak javno povedal kako bo vedno hrvat, tu pa bi nosil zastavo druge države na tako pomembnem športnem dogodku, kot so OI, kjer zastave še vedno verjetno nekaj pomenijo? Če ne bi, verjetno tudi več ne bi bilo zastavonoš.

Jaz bi rekel, da se mu je tu šlo samo za samopromocijo, na slovenijo pa gleda, kot je povedal, na pač nujno opcijo, kamur se je moral preseliti, če je želil nadaljevati oz stopnjevati športno pot. oz ne selitev, sprejem državljanstva je bilo nujno "zlo".
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik netko pravi:
ampak še vedno ni nikjer videti teh silnih žaljivk... pa sem kar na tekočem oz mi ne uide kar tako...
vse bolj se mi zdi, da nam je tole spet nakuhala novinarska golazen... tokrat z začetkom na Ekipi, seveda potem kvazi pravičniki ala Had še dodajo svoj piskrček in imamo hitro nekaj kar sploh ne obstaja

Menda na Facebooku:

Citat:
»Samo Slovenec, ki je pripravljen krvaveti na hrvaški meji, lahko vihti slovensko zastavo!«
ali:
Citat:
drugi je, kot se za domoljuba spodobi, ljubitelj slovenščine: »Ne pozabit, da je Fak prišo v Slovenijo…« itd.) najbolj všeč tole zmagoslavje po Fakovem odstopu od kandidature: »Bo vsaj zadnji Slovenec imel možnost nastopa!« To je to. Nacionalistična kurja pamet v dolini šentflorjanski bo raje poslala v Pjongčang slepo kuro mahat z zastavo kot »nečistega« državljana Republike Slovenije. Tu smo in to smo.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Najbrž jo ni javne osebe na tem svetu, o kateri ne bi kdo kaj grdega komentiral. A je treba potem cel narod staviti na gavge? Tudi Fakova reakcija je bila poden.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Bedarija je, da so dali glasovanje o nosilcu na facebook. To je strokovna odločitev, ki bi jo moral sprejeti OKS. Na družbenih omrežjih se pa tako vedno najdejo anonimneži, ki vse opljuvajo.
evil.gif
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Se strinjam, je bedasto in to sem pomislil takoj, ko je bilo objavljeno.
Moram pa reči, da sem osebno zadovoljen, da Jakov ne bo zastavonoša, pa ne zato, ker je Hrvat, pač pa zato, ker je že bil zastavonoša v Vancouvru.
Pa smučarski tekač oz. tekačica še nikoli ni nosil(a) zastave. Tako da je Vesna povsem primerna za to nalogo.
 
Nazadnje urejeno:

lecko

Pripravnik
11. okt 2016
77
6
8
Sem na delo.si našel njegov odgovoer z nekaj več razlogi zakaj:

"V veliko čast mi je bilo, ko so me v OKS povabili kot kandidata za zastavonošo. Do zdaj sem se na sleherni tekmi za Slovenijo trudil po najboljših močeh, se veselil uspehov, poskušal izboljšati dosežke, ko mi ni šlo,« je poudaril ob svoji odločitvi in jo nato obrazložil:

»Očitno nekateri menijo, da nisem primeren za to častno vlogo, ker nisem tu rojen. Po rodu sem Hrvat in tega ne bom zanikal, a hkrati prav ponosno nastopam za Slovenijo. Razočaran sem bil ob branju nekaterih klepetalnic na spletu, čeprav vem, da to ni merodajno mnenje ljudstva. Ko pa so me poklicali iz športnega časnika in me spraševali, češ ali se počutim sposoben za to vlogo ter za koga bi navijal med Slovenijo in Hrvaško, se nisem hotel več izpostavljati in morda še sodelovati v arbitražnem sporu. Tudi družino želim obvarovati nevšečnosti. Res mi je žal, toda če sem komu kamen spotike, se raje umaknem.«



Je človek na mestu in odličen športnik. On bi se lahko uprl vsem pritiskom, saj se je še hujšim, ko je prestopil 2010.. A sedja mora skrbeti tudi za svojo družino , ki je na Hrvaškem. Takoj ko ga je OKS poklical s predlogom je bil najbrž v lose- lose položaju.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.281
5.314
113
vsak drugače sodeluje na OI. Eni rabimo iz nič narediti nek špetir, da se čutimo vpletene, eni pa malce drugače sodelujejo in v takem.kontekstu so "taki problemi" malenkosti nevredne zgubljanja dobre volje in casa. Človek ima dejansko druge skrbi v vezi z OI najbrž, kot pa filozofiranje o tem, kdo lahko nosi zastavo pod katero tekmuje.