Fak ne bo nosil zastave

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Zakaj se vedno zaradi nekaj idiotov (ki so v vsaki državi) govori, da je narod poden od podna. Velka večina nima nobenih problemov s tem. Skor bi lahko trdil, da je kar veliki večini tudi vseeno. In potem smo cel narod poden od podna. Dejte se mal zresnit pa ne tako na prvo žogo tolčt. Pa ne sam tukaj ampak povsod so taki komentarji.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Ne spremljam športa, sploh nisem vedel kdo on je. In sem ga spoznal lani in z njim debatiral skoraj 2 ure. Po 1 uri skužim da je hrvat. Govori lepše slovensko kot pol čistokrvnih. Je ded na mestu in če se je res dogajala takšna gonja proti njemu, smo se kot narod spet izkazali kot podn od podna
Saj ravno po tem jih takoj spoznaš, po preveč pravilnem govoru.
pa dober, ni važn. Hotel sem videti te zloglasne komentarje, pa sem našel samo tvit od Suzice v smislu, od kdaj je srbski hrvat vrhunski športnik, to je vse.
Zdaj iščem ljudi, ki so videli te tolk grde grde komentarje.
A pozna kir kirga, ki je videl?
ker vse bolj mi smrdi na finto, da če nas dovolj dolgo prepričujejo kako smo nestrpni, bomo še sami začeli v to verjeti.
Po vseh uradnih mediji pljuvajo po Slovencih...a to je pa vredi, to pa ni nestrpnost ko Slovenca žališ ?
No, kdo je videl na svoje oči?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tole sem napisal prijatelju na FB - olajševalna okoliščina 7 dni sem bil "zameten v F Alpah":

takole bom rekel: očitno je OKS dosegel dno z "revolucionarnim" in prvi na svetu, ki je vpeljal glas ljudstva pri tako pomembnih odločitvah (in časti) kot je nošenje državne zastave na otvoritvi in/ali zaključku OI. OKS je s tem pokazal, da nimajo "kohones" in čeprav večnega prvega športnika J.K. nimam preveč rad, je očitno OKS pod njegovim vodstvom take stvari odločil s "samo-upravljanjem" v najžlahtnejšem pomenu te besede. Po moje bi morala ta čast doleteti najstarejšega ali najmlajšega udeleženca, ali pa recimo najboljšega po letošnjih rezultatih,... - strokovnih podlag ne manjka in odločitev bi bila lahka! In nenazadnje kje smo bili mi vsi, ki sedaj "jokamo in stokamo" zaradi nacionalističnih izjav in debat po forumih in FB, takrat ko je bilo potrebno stisniti svoj glas??? Jaz nisem naredil nič, zato me je sram!
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Možno, ni zraslo na mojem zelniku, ampak se je nekdo hvalil s tem. Kot rečeno sem bil odsoten.

Sem pa tudi sam iskal te grozno nestrpne komentarje, pa se mi vedno bolj zdi kot nek čuden eksperiment vse skupaj.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Načeloma me to ni zanimalo in nisem iskal, kje se glasuje. Državno zastava ni tudi nacionalna zastava. V neki državi živi zmeraj še vsaj kak primerek drugih narodov, zato Fak kot Hrvat lahko nosi našo zastavo.
Mislim, da bi morali nosilca med sabo izbrati športniki, ki se olimpijskih iger udeležijo. Z nekim tajnim glasovanjem, da ne bi bilo zamere med njimi.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Če je zastava samo identifikacija skupine športnikov, ki zastopajo "pod njo", potem je čisto vseeno kdo jo nosi. Lahko bi za švabe nosil tudi žid.

Če pa to predstavlja nek nacionalen ponos, potem pa je zadeva drugačna in v tem primeru bi moral odločat nek strokoven, objektiven, komite in ne glasovanje.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Sem pa tudi sam iskal te grozno nestrpne komentarje, pa se mi vedno bolj zdi kot nek čuden eksperiment vse skupaj.
Tudi meni se zdi tale zaplet samo provociranje, mogoče odvračanje pozornosti od drugih zadev....
Ker tisti, ki je izbral Faka za zastavonošo bi moral predvidet, da bo prišlo do tega, če le ima IQ nad sobno temperaturo. In tak zaplet je popolnoma neprimeren in škodljiv za naš šport. Tole je namenoma sprovocirano, da poglablja spore med nami in hrvati, da razdvaja in krega športnike, vmešava razdiralno politiko v šport.

Sem pa tudi sam mnenja, da je nošenje zastave častno opravilo, ki ga ne ne more opravljat nekdo, ki je še do pred kratkim nastopal pod drugo zastavo. Zastavo bi moral nosit ali najstarejši tekmovalec, ali tisti z največ nastopov, nekdo ki se športno obnaša (fairplay)....
Pa nimam nič proti Faku, je čisto fajn dečko, da ne boste narobe razumeli.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Citat:
Uporabnik wd40 pravi:
A če predstavlja nacionalen ponos pa žid odpade pri švabih?

Žid za švabe je nacionalni ponos, tako kot hrvat za slovence
wink-1.gif
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Citat:
Uporabnik capl pravi:
... Zdaj iščem ljudi, ki so videli te tolk grde grde komentarje. A pozna kir kirga, ki je videl?
No, kdo je videl na svoje oči? ...
Sem bil kar ... ko sem slišal RAZLOGE za odstop. Tip se mi zdi SUPER. Mal dolg cajtra ga je driska matrala, sedaj pa je pokazal, da je OK:
Ne morem verjeti, da ja kdo našel kaj žaljivega o njem.
Torej: res bi rad videl tiste žaljivke. Res, da jih nisem deležen tako v javnosti kot on, so pa vseeno v službi.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
......
Sem pa tudi sam mnenja, da je nošenje zastave častno opravilo, ki ga ne ne more opravljat nekdo, ki je še do pred kratkim nastopal pod drugo zastavo. ..........

Fak nastopa pod slovensko zastavo od sezone 2010/11 in glede na to, da je star 30 je to skoraj tretjina njegovega življenja, definitivno pa več kot pol biatlonskega. Hrvaška Biatlonska zveza je bila zelo proti, ko je hotel prestopiti v SLO in je šlo celo za grožnjo, da bo moral eno leto pavzirat. Point je bil v tem, da je itak že od začetka treniral s slovenci, saj je bil edini hrvaški biatlonec. In nenazadnje se je tako tudi "odkupil" za tretje mesto na OI Vancouveru, kjer je bil naš Klemen Bauer četrti.

Kakorkoli, zadeva je pase.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Mene pri njemu "moti to":
http://njena.svet24.si/clanek/...rja-v-sloveniji

"Čeprav imam slovensko državljanstvo, bom vedno Hrvat, tam imam korenine, kar pa ne pomeni, da nimam rad Slovenije in Slovencev. Morate pa razumeti, da sem državljanstvo menjal po sili razmer"

Zakaj bi nekdo tak sploh želel nositi zastavo Slovenije?

Čeprav mi je v bistvu čisto vseeno kdo bo nosil, zato sem v prvem stavku dal narekovaje
smile-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj se ni sam silil zraven, predlagal ga je OKS in on je nominacijo hvaležno sprejel - kaj pa naj naredi - ko pa se je vsulo pa jo je lahko tudi argumentirano zavrnil.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Pravilno. Rodil se je kot Hrvat in bo vedno hrvaške narodnosti. Prav je, da je na to ponosen. Tudi, če bo živel v ostanek življenja v Sloveniji ali kje drugje izven hrvaške države. Zakaj bi se moral odpovedati svoji narodnosti? Po tvojem torej kak Madžar iz Lendave ali Italijan iz Pirana tudi ne bi mogel nositi slovenske zastave. Ali Italijani izmed nosilcev izločijo južne Tirolce?
Državna zastave pravzaprav nikoli ni narodna zastava.