Excel se heca

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Vprašanje, na katerega mi še nobeden ni znal odgovoriti. Tudi eksperti ne.
Ni nič hudo narobe, samo moteče je in zdaj mi je že tako zanimivo postalo, ker noben ne ve odgovora, da sem kar na forum dal
grin1.gif


Računalnik je večali manj vedno prižgan. Uporabljam ga samo jaz.
Za potrebe firme vsak dan nekaj delam po excelu. Pač pripravljam neke dobavnice ipd. Ogromno uporabljam crtl+c ctrl+v. Pač s tipkami si ekspresen pri kopiranju.
In kaj ta hudič naredi?
3,4 dni ta ukaz dela normalno. Potem pa meni nič, tebi nič se excel spomni, da z ukazom ctrl+c ne najde nobenih celic več. Zanimivo pa je, da z miško in desnim klikom normalno lahko skopiram stvari. Samo ctrl+c ne dela.
Če pa ctrl+c dela, se pa spomni, da ctrl+v ne dela. Oziroma napiše, ali naj celice premakne v levo ali desno. Z miško pa normalno prilepi. WTF?
Pa od kje in zakaj se to za vraga naredi? Nič ne spreminjam, nobenih čudnih stvari ne odpiram. Skratka nič in kar naenkrat ti ukazi ne delujejo več.
Potem resetiram računalnik, in zadeva deluje normalno. Ampak rad bi vedel vzrok, zakaj to nastane in pa če se da odpravit zadevo, brez da restartam računalnik.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.104
911
113
Emona / Carnium
Poženi clipbrd.exe in poglej, če imaš kaj v clipboard-u. Če prav razumem, se zadeve v RAM-u malo...sfižijo in potem ti na paste ven meče vse sorte.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Madona, sem samo odložišče odprl, počistil nekaj stvari in zdaj normalno prilima. Zdaj pa ne vem, a je samo v temu vzrok bil? Bom še malo spremljal kaj bo dogajalo excelu. Eksperti pa taki
grin1.gif

Hvala za predlog.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Mogoče lahko tudi pogledaš za dodatnimi programčki, ki nadomestijo / izboljšajo vgrajeni clipboard. Obstaja jih malo morje, namenjeni so pa ravno ljudem tvojega kova
Citat:
Ogromno uporabljam crtl+c ctrl+v.