Evtanazija

Občasnik

Fizikalc
5. nov 2018
109
75
28
Sem za, pod pogojem, da se dovoli evtanazija le terminalno bolnim in ljudem, ki zelo trpijo in da se ne izrodi tako kot v Belgiji in na Nizozemskem, kjer se jo dela po tekočem traku, celo brez privolitve umorjenega, to je na silo evtanaziranega in kjer se jo omogoča tudi mladim ljudem, ki jim ne fali drugega, kot da so malo zmedeni v današnjem svetu norosti. Take transgresije, da ne rečem kriminalna dejanja s strani zdravnikov bi morale biti že z zakonom preprečene.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in 8888

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Še psa se evtanazira, ker se ga usmiliš, pa se človeka ne bi. Ko enkrat vidiš onkološki inštitut od znotraj in ti nekdo umre za rakom in celo slišiš nekoga v sosednji sobi kričat od bolečin drugače gledaš na te stvari. To je vse, kar imam na to temo za povedat.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Bolezen ali neumnost sta dve različni stvari. Sedaj če tega ne razumeta ni moj problem.
ko si se prenažiral s sladkarijami in dobil sladkorno si tudi bil neumen... ko si skakal s padalom in pristal na mini si tudi bil neumen... ko si kadil in dobil raka si tudi bil neumen... ko si lizal fračo in dobil raka si tudi bil neumen... ko si lizal sosedino fračo in te je soded nalomil si tudi bil neumen... ko si...
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
če se naredi da mora nekdo ki je še priseben narediti zadnjo željo da v primeru ko ne bo več priseben in samo v breme naj se naredi evtanazijo je čisto v redu pogoj...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.359
984
113
Celje
Obišči stran
Za pokojnine ni denarja. Za splave je denar. Za evtanazijo bo denar

Hja vzemi to kot pozitivno. Evtanazirani ne bo prejemal več pokojnine in bo več ostalo v sistemu... Isto pri nezaželenem otroku. Nič stroškov s šolanjem, socialnimi delavci, tabletami za mamo, ki ima zaradi tega pokvarjeno življenje... če obrnemo malce na črni humor.

Na srečo nimam osebne izkušnje s kakšnim rakom v zadnjem stadiju, ti pa na žalost lahko iz prve roke povem, kako se počuti oseba (mlajša od 40 let), ki ima 24/7/365 nevropatske bolečine zaradi bolezni. Pa to ni bolečina, ko si prst zlomiš in po tednu dni mine. Govorim o bolečini, ki je konstantno prisotna, ki dvigne pulz, ki te pripelje do bruhanja. Bolečina, ko ješ tabletke o katerih đankiji samo sanjajo pa tudi te nimajo pravega učinka. Lahko ti povem tudi kakšni so občutki ko gledaš takšno osebo in ne moreš nič pametnega narediti. Verjemi, zelo hitro podpišeš papir za evtanazijo, ko se odločiš, da enostavno ne gre več.

Pa verjetno se bo našel kdo, ki bo komentiral, da v današnjih časih pa bolečino ni problem kontrolirati. Tudi nekaj zdravniških izjav je bilo v tej smeri za primer iz začetka posta. Samo praksa je pa nekaj drugega. Še najbolj zaje.bano je, da v bistvu poznaš zadevo, ki v 30 sekundah reši bolečine pa je zdravniki v SLO še vedno "ne smejo", "ne znajo", "se s tem ne bodo ukvarjali" predpisati. Ministrstvo pa pravi: "zakonodaja to omogoča, obrnite se na zdravnike". Začaran krog.

Zato če sem bil pred leti proti konoplji in njenim derivatom, sem sedaj spremenil mnenje. In enako je z evtanazijo. Določen krog ljudi, bi zaradi zdravstvenega stanja moralo imeti dostop do teh zadev. Ne podpiram, da se ljudje zakajajo pred službo in evtanazirajo iz dolgega časa. Ob primerni diagnozi in težavah pa brez pomisleka!
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.989
5.714
113
blizu močvirne prestolnice
Glej, nikjer nisem napisal da sem za ali proti evtanaziji ali splavu. Sočustvujem z ljudmi, kateri trpijo tako ali drugače. Govorim le o tem, da lahko pride takoj do skrajnosti.
Sam sem za to, ko pride človek do konca da ga ne oživljajo. Pa tudi zdravil in futra naj ne pošiljajo v manj razvite države.
Pa še to, folk hinavsko cmera za otroci katere pobijejo bombe, ali tisti morilski pohodi po ZDA, medtem pa jim dol visi za otroka kateremu začne biti srček in ga z lahkoto splavijo.
 

B81

22. jul 2007
34.470
8.944
113
Glej, nikjer nisem napisal da sem za ali proti evtanaziji ali splavu. Sočustvujem z ljudmi, kateri trpijo tako ali drugače. Govorim le o tem, da lahko pride takoj do skrajnosti.
Sam sem za to, ko pride človek do konca da ga ne oživljajo. Pa tudi zdravil in futra naj ne pošiljajo v manj razvite države.
Pa še to, folk hinavsko cmera za otroci katere pobijejo bombe, ali tisti morilski pohodi po ZDA, medtem pa jim dol visi za otroka kateremu začne biti srček in ga z lahkoto splavijo.
No ja, ce pride do nesrece, se mora ozivljat.
Otroci v manj razvitih drzavah niso sami krivi, da so se rodili, tam bi prav prisla kontracepcija, v hrani ali kako drugace, ker ljudje itak niso sposobni nic razumet, razen ce se plodijo namenoma...
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Glej, nikjer nisem napisal da sem za ali proti evtanaziji ali splavu.

Velika večina bi to lahko storila pred koncem, vendar nimajo jajca in prelagajo na druge. Sicer pa kdo smo mi da bomo odločali o smrti? Danes se tolerira taka pomoč, ko nam ne bo všeč bomo začeli ubijati tiste kateri so prizadeti. In kam pridemo? V leto 1933.
Mi ne. Sicer pa je že bizi odgovoril. Velika večina ima do tistega zadnjega stadija vse možnosti, da si olajša trpljenje. Ne vem zakaj prelagati na druge.

Khm - takole na hitro tole se bere PROTI.