Evropa je v vojni, Slovenija je v vojni.

samotar12

Pripravnik
4. nov 2015
81
13
8
Videl sem grozote, vseh narodov slepote, koncetracijska taborišča, klanja vojna izredna stanja ,. plinske celice, atomsko bombo v Hirosimi, Nagasakiju, vdor Turkov v Evropo nabijanje ljudi na kol, videl sem giljotino, malomeščansko hinavščino, začutil opekline inkvizicije, videl Rimski imperij vso njegovo prafašisticno brutalnost, videl sem krščansko islamski fundamentalizem. Videl sem državljanske vojne, kjer že brat brata kolje. Videl sem Jasenovac, gradiško staro rasne zakone, videl sem Kočevski rog, Bleiburg Teharje brutalne komunistične povojne poboje , videl sem Srebrenico, Vukovar, videl sem Bratunac, Mostar, Sarajevo , videl sem 11 septemeber, medijske laži, teorije zarote, pop ikone žrtvena jagnja Morisson, Cobain Hendrix , videl sem lažne liberalce, klerikalne antikomuniste, videl sem njih lažne aktiviste videl sem Alijo, Slobo in Franja za katere se ve, da so delali velika sranja, povzpetne kvazi levice, lažne komuniste ki izdajajo se za antifašiste. videl sem TEBE. Tretjo veliko vojno ki prihajaš, kot kuga bos zaslepila vse brate , kot najbolj nevaren virus ... Vide sem neskončno neumnost, brutalnost človestva, vsi lepi navzven a znotraj ....

Hodim po pragozdu, v skoraj uničeni obleki. Prestrašeno gledam naokol, mrači se že. Ne spomnim kako sem se sploh znašel tu, ko zaslišim strele. Kdo strelja in zakaj ? Hodim naprej, premikam si listje za prehod, trnje se zabada v moje noge, glavo pa sklanjam da se izognem listju dreves. Naenkrat slišim izza hrbta : Stoj ! Obrnem se in zagledam tipa srednjih klet oblečenega v znano mi uniformo od nekje , s puško meri naravnost v mojo glavo , a ko vidim na kapi Rdečo zvezdo mi je malo bolj jasno. Kdo si ? Čigav si ?!! Si njihov ?! Čigav, ga vprašam. Ne delaj se neumnega !! Njihov ! Domobranski ! Debelo ga pogledam. D-d-domobranski ?! Gospod, pa saj oni več ne obstajajo že desetletja. Kaj , da ne ?!!! Seveda obstajajo, a zdaj jih spet vodi Janez janša ! SDS ! Vedno sem vedel, da je to v bistvu Slovenska domobranska stranka ! A ne boste me ukanili ! Dovolj vas imam, cerkvenjaki ! klerikalci! proklete pizde nemčurske ! Najin pogovor prekine eksplozija bombe nedaleč stran, kar za sekundo odvrne Partizanovo pozornost, a se že čez dve sekundi njegov srhljivi fanatični pogled spet zazre vame. Čeprav hm.. Če malo bolje pomislim s temi lasmi s tole grivo in mal bradice bi lahko bil tudi njihov ! Ččigav ? Čigav neki ?!! Četniški madona ! Saj smo imeli tudi mi nekaj teh odpadnikov v Sloveniji ! Spet začne pokat. Streljanje je vse bliže. No, a si njihov ?!! Povej ! A preden lahko karkoli rečem, blizu naje pade granata, oba odskočiva stran. Tedaj pa partizan vstane in reče, ni cajta,da bi se ukvarjal s tabo, a nekaj mi pravi, da nisi njihov. Ampak, ampak... Preden dokončam stavek, že izgine v goscavi. Ko se ozrem nazaj , pa že vidim skupino vojakov, ki se mi približujejo. Eden mi direkt meri v puško v glavo. Pogledam še druge zraven. Vse smrtno resne face, polne besa in sovraštva. Nekako mi je njihova uniforma od nekje znana, a preden razločim kakšne kape imajo, mi tip s puško rece, zakaj ležiš tukaj sredi divjine ? Od kod si ? Ma dejte raj povedat vi men od kod ste vi ? Iz cele Slovenije smo. Največ pa iz Dolenjsko , notranjsko Belokranjskega obmocja. Hm... Tedaj se mi utrne.. Namrec ravno iz teh področij so nastale Vaške straže in dve leti kasneje tudi... Tedaj lunin sij posveti kapo eno od vojakovih kap ! Na njej zagledam grb, modrega orla iz dežele Kranjske, ki so ga uporabljali ...Domobranci ! Se zaderem. Vi ste domobranci ! Tako je ! Ampak kako.. Sej... Mislim... No , poba zdej pa dovolj vprasanj,, povedal nam bos za koga delaš in kam je izginil tist komunajzr, poveljnik novonastalega Pohorskega bataljona... Pa ... Kako... Pa sej ne vem... Dovolj ! Povej kdo si ! Na dan z besedo ! Jaz... Jaz sem samo en tak , kako bi reku... Pac en Ljubljančan, nerazumljen umetnik, ki... Ga financira banda Murgelska ! Kaj ?! Mislis, da ne vemo, da je tudi Ministrstvo za kulturo povezano z Murglami...Tedaj pa mi prekipi. Pa kaksne Murgle... Kaksni komunajzri, domobranci, gozdovi, vojna, kaj se vi greste klele ?! Sej ni vec tega sranja ze 70 let ! Vsi smrtno resno pogledajo, a brez besed.A tedaj se mi se nekaj posveti.. Rekel sem 70 let in sodec po toploti in po naravi, ki jo vidim, zacutim.. Mora bit Maj , mogoce Junij. Maj, Junij 2015 ! Glb, 70 let od povojnih pobojev ! Stvar se je hm... Morala radikalzirati , pomislim, a takrat me spet eden od njih prekine... No kumunajzr.. Povej, kdo te posilja. Zdej pa dost !! Ne me jebat !. A moj bes prekine vojak pred mano, saj mi nameri cev v glavo... Glejte fantje, dejmo se lepo zment,,, Prosim.. Res ne vem, kako sem se kle sploh znašel in zakaj se to dogaja, a mi lahko res prosim poveste kaj se sploh dogaja ? Tedaj mi pristopi eden od vojakov in rece. Vsa ta leta smo Slovenci živeli v prikritem sovraštvu drug do drugega , v preziru , na eni strani smo bili antikomunisti, na drugi tardeči, leto za letom so se leta stopnjevala... A zdaj je situacija se bolj napeta, dokler tardeči niso zacel branit njih ... Koga? .Njih ! Vsiljivce , parazite, extremiste, opkupatorja. Oni nas bojo okupiral ! Fundamentalisti !!.Ne pašejo sem v Evropo. V naso civilizacijo in pika... Ampak, jaz ne razumem... BUUUM !!! Spet poči nedalec stran .Moramo iti naprej reče eden od vojakov. Povejte mi prosim kje tocčo smo sploh... V katerem gozdu.. Smo na Golovcu... Se enkrat se ozrem naokoli, saj se mi Golovc prej sploh ni zdel tak divji, , neurejen..Ja kje pa je pot spominov. ? Pot spominov a ? A sem vam rekel , da je njihov ?! Ne, mislim.. Samo to mi ne zgleda kot Golovc... Ma fantje no, [cenzura]... Ce vam pravim, da sploh ne vem, kako sem se znasel tuki. Zbudil sem se se kle.. Vsaj mislim, da sem se... Tedaj pa eden od njih prišepne temu, ki mi meri s cevjo v glavo. Najbrž je tip pobegnil iz Polja, slišal sem, da so tudi tam izgubili kontrolo.... Ne.. Ne ni to kar mislite.. BAAAMM!! Spet nedaleč stran.. Pade granata. Vsi vskocčjo , vsak na svojo stran, jaz tudi pristanem na tleh.Prihajajo ! Kdo pa zdej prihaja spet ??? Ustaše, nacisti, Boljševiki, Amerikanci ? Marsovci zaboga ?? ! Poba, imaš srečo, da smo slabi z municijo in , da moramo nujno dobiti tistga polkovnika komunajzrskega v roke, če ne bi se drugač izteklo.Tudi oni začnejo bežat stran, ko se eden od njih zaustavi za trenutek in reče: Drugač stari, ne poznam te dobr, ampak si mi faca! Debelo pogledam, ko tudi on izgine med listji, tedaj pa spet prihaja nova skupina vojakov. Ma ne me jebat, kdo lahk pride ? Preden, lahko to ugotovim, se zbudim. Pogledam navzdol na majhno mizico in v zagledam pesmico, ki sem jo pesnil nekaj dni nazaj.

Videl sem grozote, vseh narodov slepote, koncetracijska taborišča, klanja vojna svetovna izredna stanja , plinske celice, atomsko bombo v Hirosjimi, Nagasakiju, vdor Turkov nabijanje ljudi na kolac, videl sem giljotino, malomeščansko hinavščino, začutil opekline inkvizicije, videl sem Rimski imperij vso njegovo prafašistično brutalnost, videl sem krščanski in islamski fundamentalizem. Videl sem državljanske vojne, kjer že brat brata kolje. Videl sem Jasenovac, gradiško staro , rasne zakone, videl sem Kočevski rog, Bleiburg Teharje brutalne komunistične povojne poboje , videl sem 11 septemeber, medijske laži, teorije zarote, pop ikone Morisson, Cobain Hendrix zrtvena jagnja, videl sem njih ki vodijo ta svet. Iluminate... Videl sem lažne liberalce, klerikalne antikomuniste, videl sem njih lažne aktiviste videl sem Alijo, Slobo in Franja za katere se ve, da so delali velika sranja. povzpetne kvazi levice, lažne komuniste ki izdajajo se za antifašiste. videl sem TEBE. Tretjo veliko vojno ki prihajaš, kot kuga boš zaslepila vse brate , kot najbolj nevaren virus ... Videl sem neskončno neumnost, brutalnost človestva. Videl sem.. Videl sem..
Preberem jo se enkrat in se kislo nasmejem. hehe. Pa kaj se ti greš ? Nostradamusa ?? To bi lahko namreč napovedal samo oj, ali se greš nekaksno politicno poezijo... Taborišča, Balkanske vojne, verski extremisti...Hm, če bi bilo napisano vsaj bolj poeticno, pa mal vec rime bi blo tole kot Damir Avdiæ in se kislo nasmejem.. A potem nasmešku dobim čuden nenavaden občutek, prežet z negotovostjo in strahom, ki ga le težko pojasnim..Pridem do kuhinje in spet novica o njih... Beguncih...

patriot

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
357
83
Mora biti nekaj divjega tisto kar uživa.

Ponavadi se mu pridružijo še altermost, telex, stieber itn...

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Diego is back
grin1.gif
o, yeah

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Saj je v svoji klobasariji sam napisal, da so drugi rekli, da je ušel iz ustanove v Polju. Če kdo ne verjame, naj prebere tisto...