evrogol koper - celje?

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
sem v časopisu prebral, da je padel pravi evrogol pa me zanima, če ga je kdo že na internetu kje zasledil?
 

limetka

Pripravnik
26. jul 2007
597
0
16
Non stop jokamo nad našo fuzbalsko ligo, naredimo pa popolnoma nič, da bi bilo bolje. Hrvati so prejšnji teden začeli z nedeljsko oddajo, ki gre po kopitu Serie A. Za tiste ki ne veste... Na prizoriščih vseh tekem imajo svoje ljudi in čim pade gol se oglasijo. Vmes se pogovarjajo z gosti, v studiu je občinstvo, skratka super stvar. K se mamo za evropske. Sosedje, ki so v mnogočem fino za nami, nas peljejo scat, kar se tega tiče. Ligi sta pa povsem primerljivi.

Je kdo videl gol Rudarjevega nogometaša ene dva kroga nazaj? Ni nas bilo veliko. Če bi tak gol padel v kaki drugi evropski ligi, bi ga gledali še deset let.
 
Treba je gledat celo sliko.
Kakšna je bila pa cela tekma?
Proti kakšnim branilcem in vratarju je bil dosežen zadetek.

Jaz bi bil presrečen, če bi gledali dober nogomet na polnih stadionih. Ampak kar trenutno oz. že leta gledamo ni atraktivno in posledično ni zanimivo za širšo javnost predvsem pa za investitorje.

Ni igre, ni gledalcev, ni denarja, ni igralcev - to lahko govoriš v nedogled - začaran krog.
 

limetka

Pripravnik
26. jul 2007
597
0
16
Ne vem, če bi se strinjal s teboj.
Glede igre gre stvar na bolje. Na večini tekem pada precej golov - to je tisto, zaradi česar gledalci pridejo na tekme.

Treba pa je poskrbeti še za čist malo animacije gledalcev - v mislih imam kakšne nagradne igre, zastonj majice, kakšna žoga, dresi. Potem sledi reklama, na način, kot sem ga napisal v svojem prejšnem postu.

Se pa strinjam, da je najlažje negodovat kako slab fuzbal imamo. Iz tega sledi, da bo vsak dan več ljudi s podobnim mišljenjem, to pa se seveda pozna na stadionih. Treba je sliko obrnit, pa bo vse lepše. Pa ne le v fuzbalu...
cheer.gif
 
Sej to. Prepričat ljudi da hodijo gledat tekme. Potem bo tudi denar od tv prenosov, sponzorjev in seveda kart. Posledično pa tudi igralci, če že ne novi neka motivacija teh starih pa bodisi z vidika financ ali polnih stadionov.

Jaz res ne vem kako bi se lotil problematike. Nekje bi bilo treba začeti, ampak vem da tudi če bi bile tekme brez vstopnine bi bili stadioni zelo slabo zasedeni - trenutno.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
baje so v Gorici dajali zastonj klobase in pir, pa je bilo kljub temu po 200-300 ljudi max.
bonk.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik The_Red_Devil pravi:
Sej to. Prepričat ljudi da hodijo gledat tekme. Potem bo tudi denar od tv prenosov, sponzorjev in seveda kart. Posledično pa tudi igralci, če že ne novi neka motivacija teh starih pa bodisi z vidika financ ali polnih stadionov.

Jaz res ne vem kako bi se lotil problematike. Nekje bi bilo treba začeti, ampak vem da tudi če bi bile tekme brez vstopnine bi bili stadioni zelo slabo zasedeni - trenutno.

v kopru je zastonj pa je 500 gledalcev... pač ni interesa, saj kolk ljudi pa gleda olimpijo v Jadranski ligi, ko pride nek 10 klub igrat? 100?

pač tako je, tekme niso dost spektakularne

slovenci pač nismo pravi navijaški narod, navailmo pa v trumah na veliek tekme

primer - nogometna reprezentanca, ko ji gre dobro (že zdaj razprodano za čez 14. dni)
celje p.l. v rokometni ligi prvakov
ACH volley v odbojkarski ligi prvakov
Union olimpija v evroligi proti velikim klubom
Olimpija + Jesenice v končnici EBEL
 
Premajhni smo, da bi se zbiralo po par tisoč navijačev na klub. Pa še taki smo, da najprej želimo rezultate, potem pa pridemo navijat - pa še to samo dokler trajajo rezultati. Ni neke take hude krajevne pripadnosti. Edino Maribor ima v nogometu solidno podporo, Jesenice in pogojno Olimpija v hokeju. Rokomet je tudi ok v LP, košarka šele v EUligi.

Nasploh domača tekmovanja niso zanimiva. Čim je mednarodno tekmovanje pa vsi skupaj potegnemo. Potem pa ni problem razprodati dvorane. No vsaj nekaj.
 

limetka

Pripravnik
26. jul 2007
597
0
16
Problem so glave ljudi. Odkar pomnim se govori, kako slab fuzbal se igra, pa povsod se piše o slabi infrastrukturi, pa da igrajo sami čefurji, domači igralci sedijo, ipd.

Seveda, da to pride v kri in da ti obisk tekme ni nekaj, česar bi se veselil. To je treba spremenit. Na stadion recimo pripeljat sponzorski avto, ki ga bo v nagradni igri dobil nekdo, ki bo imel vsaj 70 % udeležbo na tekmah. Ostali nagrajenci pa drese in dan z nogometaši. Ne vem, na pamet govorim. Slovenci smo vodljivi, da se nas na tak način prepričat v marsikaj.

Samo začet je treba nekje. Ne samo čakat druge, da kaj naredijo. Nismo tako slabi, za kakršne nas majo in iz našega fuzbala se da marsikaj narest!

Kapo dol Pečečniku. Še ene dva takšna človeka bi potrebovali, da ne pametuje, ampak samo naredi, pa bi bilo stanje veliko boljše. Predvsem v glavah!
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.350
962
113
Titograd
Kaj je pa Pečečnik naredil, razen da je pripeljal Hrovatiča, pol trenerja ki ni sposoben voditi moštva in ustvaril moštva ki je dokaj podobno nekoč Muri (na hitro skupaj zmetani "zvezdniki" ki niso dosegli nič)? Precejkrat je že mimo ustrelil. Ne gre na hitro sveeda graditi močnega moštva,ampak z že kar nekaj napačnimi odločitvami bo to trajalo še dlje.

Ne rabiš pri nas sugar daddya da si najboljši, nismo mi anglija. So glavce zadosti.

Kako povečati obisk pa tudi jaz ne vem, najbrž je za to potreben tudi čas
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Imas prav..

Samo je pa tudi to, Pececnik kupi klub, zacne blebetat, da bo cez xx let v ligi prvakov in ze to pritegne folk.. Potem pa se pripelje par [vsaj obcinstvu] znanih imen, pa je publiciteta, motiv, ipd.. Vec tega bi rabil.. Da bi bilo pol tudi rivalstvo vecje..

Ne bom pozabil, ko je Olimpijo prevzel Schollmayer.. kupil Prosineckega, pa se par znanih imen.. Vsaj tekme Olimpije vem, da sem skoraj vse pogledal, ker ce ne drugega, so imele nasprotne ekipe vedno visok motiv igrati proti takim imenom, ceprav skoraj odsluzenim in so bile kar solidne tekme.. Tudi z Liverpoolom [2003?] je bila dobra tekma..
 

limetka

Pripravnik
26. jul 2007
597
0
16
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Kaj je pa Pečečnik naredil, razen da je pripeljal Hrovatiča, pol trenerja ki ni sposoben voditi moštva in ustvaril moštva ki je dokaj podobno nekoč Muri (na hitro skupaj zmetani "zvezdniki" ki niso dosegli nič)? Precejkrat je že mimo ustrelil. Ne gre na hitro sveeda graditi močnega moštva,ampak z že kar nekaj napačnimi odločitvami bo to trajalo še dlje.

Ne rabiš pri nas sugar daddya da si najboljši, nismo mi anglija. So glavce zadosti.

Kako povečati obisk pa tudi jaz ne vem, najbrž je za to potreben tudi čas

Pa saj tukaj ne gre za rezultate kluba, kjer nekdo vloži kapital. Gre za to, da se ljudem v glavo vcepi, da fuzbal ni nekej, kar greš gledat, ko res ni kaj drugega za počet med vikendom. Sam vidim dobro delo v tem, da so ljudje ponovno začeli govoriti o tem, s tem motivirajo drug drugega za ogled tekem, da ne govorim o tem, da tudi drugi klubi nočejo zaostajati in začenjajo delati v tej smeri.

Rezultati so v tem primeru sekundarnega pomena. Najprej je treba urediti osnovne stvari, nato pa v lov na lovorike.