Evo ti slovensko sodstvo!

brane_new

Guru
10. feb 2008
7.116
1.049
113
Če tako objaviš - internet - moraš vedet, da bo stvar prišla slej ko prej prišla na plan. Pri taki izobrazbi? Za vse ostalo je tu klasična pošta!
What happened on internet, stay on internet!
Sicer pa, je Gorenjak 'vedel' da je to z interneta? Vmes je 'še en' posrednik :). Njen prijatelj, zaupnik!

• Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

igiNo1

Majstr
24. feb 2018
704
296
63
Ker ni hvalila IJ Janše in kritična na račun vlade je razrešena vodenja oddelka sodišča.

Standard.

tomi

Guru
1. sep 2007
12.915
2.882
113
36
MB
Se pravi napises na fb pac neko bedarijo, profil sicer zaklenes, posljes pa scr shot vsem okoli pa je zadeva zakljucena, nemore noben nic. :D

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
12.172
1.503
113
Se pravi napises na fb pac neko bedarijo, profil sicer zaklenes, posljes pa scr shot vsem okoli pa je zadeva zakljucena, nemore noben nic. :D
Ne. Ce v zasebnem chatu (ne na profilu, na pogovoru kot da bi posiljal sms) nekaj napises in nekdo naredi printscreen ter poslje medijem, te vrzejo iz sluzbe in si kazensko ovaden - primer koprivnikar.

Ce pa na zasebnem profilu pises bedarije in te zato disciplinsko obravnavajo v sluzbi, je pa to tvoja zasebnost. Ker si pac sral po jansi.

Pa se ne opredeljujem ne do prvega ne do drugega, samo ta dvojna merila so tako samoizpovedna da sem se moral oglasit

McGiver

Guru
14. avg 2009
12.822
3.352
113
Ne. Ce v zasebnem chatu (ne na profilu, na pogovoru kot da bi posiljal sms) nekaj napises in nekdo naredi printscreen ter poslje medijem, te vrzejo iz sluzbe in si kazensko ovaden - primer koprivnikar.

Ce pa na zasebnem profilu pises bedarije in te zato disciplinsko obravnavajo v sluzbi, je pa to tvoja zasebnost. Ker si pac sral po jansi.

Pa se ne opredeljujem ne do prvega ne do drugega, samo ta dvojna merila so tako samoizpovedna da sem se moral oglasit
No, no, saj ti je jasno, da pri "Koprivnikarju" ni bil problem v objavi/pridobitvi pogovorov, ampak v tem da so se "zarotniško" dogovarjali in potem to tudi izvršili, oz. naročili drugim, da to izvršijo.

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
12.172
1.503
113
No, no, saj ti je jasno, da pri "Koprivnikarju" ni bil problem v objavi/pridobitvi pogovorov, ampak v tem da so se "zarotniško" dogovarjali in potem to tudi izvršili, oz. naročili drugim, da to izvršijo.
Tebi ocitno ni jasno kaj je zakonito pridobivanje dokazov in kaj so dvojna merila.

Ce bi tak stav, kot pri tej sodnici, zavzeli tudi pri koprivnikarju potem se noben postopek nikoli ne bi zacel. Pa so vsa sodisca (razen kazensko se se caka) zavzela stalisce da to ni zasebnost. Pa primer zelo dobro poznam ker sem moral na sodisce hodit kot prica.

Tko da lahk zdej nategujemo in obracamo ampak dejstvo je da ko pride do kontra politicne opcije se takoj zacnejo dvojna merila (in to iz vseh strani tudi desni napram levim).

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
12.172
1.503
113
Torej me sedaj hoces nekaj vprasat, skozi vprasanje trdit al sam ne poznas materije ampak bi mi res rad nasprotoval?

A si kdaj videl kak sodni postopek kjer so podatki obvescevalnih sluzb uporabljeni kot dokaz? Dej ne mesat stvari ki jih sodisce tehta in operativnih podatkov na podlagi katerih ne mores nikogar sodno preganjat.

brane_new

Guru
10. feb 2008
7.116
1.049
113

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
9.499
2.317
113
Objavljeno je bilo na mestu, ki ni javno dostopno vsem. Domnevam da v kakšni skupini. Gorenak bo plačal, sodnica bi lahko tudi bila toliko pametna, da ne bi objavljala takih stvari na mestih, kjer ne more zaupati vsem, ki to vidijo. In neka skupina, kjer moraš sicer zaprositi za članstvo, a je noter par deset tisoč ljudi, ki se med sabo praktično ne poznajo, se ne more šteti za "zasebno komunikacijo".

Torej, še enkrat: če si na položaju, ki predpisuje izrazito nevtralnost, bi moral presneto paziti, kaj in kje objavljaš. Recimo da so kriptirana neposredna sporočila ok, ostalo pa pač ne, ker lahko slej kot prej pride ven.

• Všeč mi je
Reactions: McGiver

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
12.172
1.503
113
Objavljeno je bilo na mestu, ki ni javno dostopno vsem. Domnevam da v kakšni skupini. Gorenak bo plačal, sodnica bi lahko tudi bila toliko pametna, da ne bi objavljala takih stvari na mestih, kjer ne more zaupati vsem, ki to vidijo. In neka skupina, kjer moraš sicer zaprositi za članstvo, a je noter par deset tisoč ljudi, ki se med sabo praktično ne poznajo, se ne more šteti za "zasebno komunikacijo".

Torej, še enkrat: če si na položaju, ki predpisuje izrazito nevtralnost, bi moral presneto paziti, kaj in kje objavljaš. Recimo da so kriptirana neposredna sporočila ok, ostalo pa pač ne, ker lahko slej kot prej pride ven.
Ce prav razumem je to objavila na svojem zidu, ki pa je viden samo prijateljem.

Ce bi to z zasebnostjo zdrzalo, bi se na to sklicevala ze v disciplinskem postopku.

Me zanima kaj bo na koncu reklo sodisce