Evo ti slovensko sodstvo!

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
Osebje foruma
23. jul 2008
34.096
2.972
113
Citat:
Počitniške hišice v Istri in Dalmaciji

Neuradno smo izvedeli, da bodo v primeru, da vrhovno sodišče ne bo zadovoljno s pojasnili ljubljanskega okrožnega sodišča, sledile kadrovske menjave in krivdne razrešitve sodnikov, ki utegnejo seči tudi do vrhovnega sodišča, pa čeprav imajo trajen mandat. Prav to naj bi preprečevalo korupcijo, izkazalo pa se je, da je prav tak mandat omogočil posameznikom iz sodniških vrst, da so neupravičeno bogateli. Kot pravijo naši viri, tudi aretacije in hišne preiskave niso izključene.
Zato naj bi v prihodnjem tednu zahtevali, da pregledajo vse stečajne postopke velikih podjetij, vsi vpleteni sodniki in stečajni upravitelji pa naj bi morali predložiti dokaze, kako so prišli do svojega premoženja. Za nekatere namreč sumijo, da so do počitniških hišic, stanovanjskih hiš, jaht in drugih nepremičnin in premičnin, ki jih imajo, prišli prek stečajnih mas podjetij v stečaju. In to zelo poceni. Celo več. Nekatere nepremičnine naj bi preprodali naprej in zaslužili.

Vir:

Kamele0N

Osebje foruma
23. jul 2008
34.096
2.972
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
iz te moke ne bo kruha

Mi je popolnoma jasno....glede na to da jih ubistvu opozarjajo prek medijev da naj se pripravijo ( uničjo papirje itd...)

Citat:
. Kot pravijo naši viri, tudi aretacije in hišne preiskave niso izključene.

Nazadnje urejeno:

Ogo

Guru
28. jul 2007
5.686
541
113
Če uveljavljaš obratni princip, je to, da zapalijo račune v osnovi ugodno. Ker jim lahko država vse zapleni. Kot to počno v Italiji. Ni papirjev? Ni blema, torej avtomatsko pripada državi.
wink-1.gif

• Všeč mi je
Reactions: riba43

Kamele0N

Osebje foruma
23. jul 2008
34.096
2.972
113
Pa smo mi ta obratni dokazni postopek že sprejel....?

binebane

Fizikalc
30. avg 2012
1.229
0
36
politični pritisk na sodstvo
nihče se pa ne vpraša kaj je narobe z nami, da mora sodniški mandat parlament potrditi

binebane

Fizikalc
30. avg 2012
1.229
0
36
politični pritisk ni isto kot policijska racija
pa mislim, da v ameriki še niso prijeli sodnikov ker so še bolj zaščiteni kot naši

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.205
6
38
Tipično. Ukrepat se začne, ko drek prileze na površje, ko se nekom kaj zgodi, kot za besedo preventiva nismo še slišali? butalci.press

Mi pa je zanimivo, da vse povsod (zabave, kafiči, malice, druženja....) slej ko prej pride na vrsto tema reševanje Slovenije (še komik Toš je enkrat tvitni,d a je včeraj na žurki reševal Slo). Skratka kritina masa nezadovoljnih ljudi z oblastjo je velika in zakaj se to ne manifestira v bojkotu volitev.

Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
487
83
okolica metropole
zakaj ne bojkot volitev.

jaz jih bojkotiram in sem za okolico [cenzura]. ker moja dolžnost je, da podam svoje mnenje, izberem ljubljenega in mu pomagam, da reši slovenijo

in tko pol vsak misli, da njegov ljubljeni je boljši od drugega in smo v začaranem krogu
voli janšo, da ne bo zmagal zoki in obratno.

I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
iz te moke ne bo kruha

Mi je popolnoma jasno....glede na to da jih ubistvu opozarjajo prek medijev da naj se pripravijo ( uničjo papirje itd...)

Citat:
. Kot pravijo naši viri, tudi aretacije in hišne preiskave niso izključene.

Poleg tega se bodo sklicevali na imuniteto
evil.gif

Citat:

134. člen

(imuniteta sodnika)

Nikogar, ki sodeluje pri sojenju, ni mogoče klicati na odgovornost za mnenje, ki ga je dal pri odločanju v sodišču.

Sodnik ne sme biti priprt, niti ne sme biti brez dovoljenja državnega zbora zoper njega začet kazenski postopek, če je osumljen kaznivega dejanja pri opravljanju sodniške funkcije.

Nakar bodo o tem odločali v DZ.

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.205
6
38
Citat:
Uporabnik softi pravi:
zakaj ne bojkot volitev.

jaz jih bojkotiram in sem za okolico [cenzura]. ker moja dolžnost je, da podam svoje mnenje, izberem ljubljenega in mu pomagam, da reši slovenijo

in tko pol vsak misli, da njegov ljubljeni je boljši od drugega in smo v začaranem krogu
voli janšo, da ne bo zmagal zoki in obratno.
Zakaj ne se tudi jaz sprašujem? Do sedaj nisem bil pristaš, ker z bojkotom samo pomagaš, da zmagovalec lažje pride do zmage.
Sedaj pa, ko so nas VSI politiki lepo zajebali (sej jebal so nas 20 let, ampak danes je tako očitno, da moraš bit butast, da tega ne vidiš) , pa če pogledaš da več kot 70% folka ne podpira vlade in v primeru, da vlada pade in bodo predčasne volitve. Zakaj ne bo teh 70 % ljudi gladko bojkotiralo volitev? Sej ti isti ljudje niso podpirali tudi Pahorjeve vlade al' se motim? Koga potem bi volili?
bonk.gif

elint

Fizikalc
17. mar 2012
1.779
5
38
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Pa smo mi ta obratni dokazni postopek že sprejel....?
Zakaj misliš, da se ga pingvinsko / murglski klan tako brani?

Sodnica Katarina Turk Lukan (znana po bombnem napadu na njeno hišo v Radovljici) je "srečna" lastnica razkošne jahte usidrane v Istri...

Nazadnje urejeno:

binebane

Fizikalc
30. avg 2012
1.229
0
36
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:

Citat:

134. člen

(imuniteta sodnika)

Nikogar, ki sodeluje pri sojenju, ni mogoče klicati na odgovornost za mnenje, ki ga je dal pri odločanju v sodišču.

Sodnik ne sme biti priprt, niti ne sme biti brez dovoljenja državnega zbora zoper njega začet kazenski postopek, če je osumljen kaznivega dejanja pri opravljanju sodniške funkcije.

Nakar bodo o tem odločali v DZ.

če ga privat serje imuniteta ne velja

I

Izbrisan uporabnik #488

To imaš prav, čeprav mislim, da v določenih primerih gre za opravljanje sodniške funkcije = podeljevanje stečajev itd.