EVJ KABELSKI TV

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Sam imam EON aplikacijo sicer preko telefona, ker imam telefon pri Telemachu, ampak je omejeno na samo 34 programov, aplikacijo uporabljam tako na telefonu kot na android TV box-u, zadeva deluje super, ravno tako ogled za nazaj...sem pa testiral tudi Tvin od Telekoma od prijatelja, pa mi je EON dosti boljši in bolj všeč. Po mojem bo tisti D3 sprejemnik kmalu šel ven in ga sploh ne bo več.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Sam imam EON aplikacijo sicer preko telefona, ker imam telefon pri Telemachu, ampak je omejeno na samo 34 programov, aplikacijo uporabljam tako na telefonu kot na android TV box-u, zadeva deluje super, ravno tako ogled za nazaj...sem pa testiral tudi Tvin od Telekoma od prijatelja, pa mi je EON dosti boljši in bolj všeč. Po mojem bo tisti D3 sprejemnik kmalu šel ven in ga sploh ne bo več.
Če imaš EON preko mobilne naročnine, poleg tega, da imaš zelo omejeno shemo, tudi ne moreš uporabljat TV aplikacije, ampak samo mobilno (tisto ki je namenjena za naprave z zaslonom na dotik in ima čisto drug vmesnik). TV aplikacija je precej drugačna in tudi prilagojena uporabi z dalincem. Telekom pa TV aplikacije niti nima.

Seveda se da v obeh primerih ponavadi tudi na Android TV sideloadat aplikacijo namenjeno za Android (torej mobilni OS), ampak ni pa to to.
 
Nazadnje urejeno:

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Če imaš EON preko mobilne naročnine, poleg tega, da imaš zelo omejeno shemo, tudi ne moreš uporabljat TV aplikacije, ampak samo mobilno (tisto ki je namenjena za naprave z zaslonom na dotik in ima čisto drug vmesnik). TV aplikacija je precej drugačna in tudi prilagojena uporabi z dalincem. Telekom pa TV aplikacije niti nima.

Seveda se da v obeh primerih ponavadi tudi na Android TV sideloadat aplikacijo namenjeno za Android (torej mobilni OS), ampak ni pa to to.

Aplikacijo EON imam naloženo na Android TV boxu Tanix TX3 max in zadeva normalno dela, le daljinca sem moral dokupit, da imam letečo miško, ker z originalnim daljincem se pa res ni dalo upravljat aplikacije

 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Aplikacijo EON imam naloženo na Android TV boxu Tanix TX3 max in zadeva normalno dela, le daljinca sem moral dokupit, da imam letečo miško, ker z originalnim daljincem se pa res ni dalo upravljat aplikacije

No sej ne rečem, da ne dela, ampak ta app ni namenjen (in prilagojen) uproabi na TV, zato tudi rabiš miško za uporabo. Meni osebno je to pač zasilna rešitev v primerjavi s SmartTV appom, ki ga ponuja Telemach. Sicer pa vprašanje če je tole sploh Android TV box ali gre v resnici za Android box (torej box z mobilnim Android OSom)?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pa je mogoce kdo kaj izvedel, ali smo tisti, ki so nas od EVJ porinili na Telemach, upraviceni do 50% popusta na Eon paket za 12 mesecev?

51D0E1B5-29C7-4992-AAE4-339B8BB4DA54.png
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.184
3.178
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Če boš klical Telemach, ti bode rekli ali "ne" ali "ne vemo, vas bomo obvestili". In potem ne bo nič...
Moraš v njihovo poslovalnico, tam si lahko izboriš marsikaj, če si prijazen, vljuden in ne nadiraš osebja, ki tako ni nič krivo...
Poskusi...
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
No sej ne rečem, da ne dela, ampak ta app ni namenjen (in prilagojen) uproabi na TV, zato tudi rabiš miško za uporabo. Meni osebno je to pač zasilna rešitev v primerjavi s SmartTV appom, ki ga ponuja Telemach. Sicer pa vprašanje če je tole sploh Android TV box ali gre v resnici za Android box (torej box z mobilnim Android OSom)?

Potem če prav vse skupaj razumem je najboljše met kodirno kartico in smart TV, pa potem nimaš nobene škatle poleg TV-ja :cool:
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Potem če prav vse skupaj razumem je najboljše met kodirno kartico in smart TV, pa potem nimaš nobene škatle poleg TV-ja :cool:
Kar se mene tiče definitivno. 99% časa uporabljam samo SmartTV app na LG-ju. Sem pustil sicer za backup priklopljen tudi DVB-C in Conax kartico v televizorju, pa redko kdaj preklopim. Mogoče za kak šport, kjer pride prav večji bitrate (preko mreže na EONu dobiš cca 7Mb/s H264 stream, medtem ko imajo na DVB-C nekateri kanali še vedno 10-12) in pa manjši zamik (HLS pri EONu ima zaradi narave delovanja dobrih 20s zamika), pa da dejansko sploh gledam v živo. Drugače je pa tudi na samem SmartTV appu za moje pojme slika good enough, interface všečen, prestavljanje kanalov precej hitrejše kot z vgrajenim DVB-C tunerjem v mojem TVju (tu je za app sicer precej odvisno od samega TVja, najboljše se obnesejo novejši Samsungi in LGji, še posebaj višji rang) in pa meni najbolj pomemben ogled za nazaj (večino stvari gledam za nazaj, četudi samo za pol ure nazaj, da preskočim reklame).

Če nimaš pametnega TVja, pa tudi njihov box ni slaba opcija (boljše kot kak Mi Box, če ti ni Shielda za kupovat). Ga imam v spalnici ne enem starejšem TVju in sem ga lepo skril zadaj za TV med stenski nosilec in steno. Se ga nikjer ne vidi, uporabljam pa tudi samo dalinec od Boxa (TV se potem prižge/ugasne in prestavi na pravi input preko HDMI-CEC, edino volume control je malo čuden, ker se spreminja na samem boxu, razen če prav na dalincu prestavim kontrolo za TV). S tem da na tem hibridnem boxu live potem itak dobiš preko DVB-C (torej z višjim BR in manjšo zakasnitvijo), pa še funkcionalen Android TV sistem imaš (včasih uporabim za Kodi in castanje).
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Bil danes v Telemachu zraven BTCja ... pa so rekli, da se zaenkrat ne da nic narediti, ker je en nalog ze odprt... da bo treba pocakat, da se ta zapre, potem pa bodo lahko dalje videli, kaj se da narediti... So precej "leseni", kar se teh zadev tice ... Sem zelel prisparati eno pot tehniku... pa jim je to kot kaze cisto vseeno ...
 
22. jul 2007
12.763
1.291
113
123
Balkanski posli so pri Telemachu kar stalnica, če vse špila je super kadar se pa zalomi moraš pa zraven doktorirat da se stvar razreši.
Upam, da bodo našega lokalnega operaterja pustiili pri miru.:rolleyes:
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Bil danes v Telemachu zraven BTCja ... pa so rekli, da se zaenkrat ne da nic narediti, ker je en nalog ze odprt... da bo treba pocakat, da se ta zapre, potem pa bodo lahko dalje videli, kaj se da narediti... So precej "leseni", kar se teh zadev tice ... Sem zelel prisparati eno pot tehniku... pa jim je to kot kaze cisto vseeno ...

Po mojem mnenju je boljše iti v kakšen manjši center ker se ti bolj posvetijo, ker v teh velikih centrih, ko imajo dela čez glavo si sam številka, da te čim prej odpravijo...isto je bilo z nakupom novega avta v Ljubljani nisem imel šans da bi se kaj zmenil o popustih pa sem šel v manjšo avtohišo na gorensko, kjer smo se vse zmenil ne samo o popustu, še kar nekaj dodatnih zadev od gum, gumijastih predpražnikov...so dodali, pa še za stari avto so dali dosti več :)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
S tem nisem imel problemov... Si je gospodicna vzela cas, ker ni bilo nekega velikega navala... Se celo sla je zadaj na posvet, pa sta potem nazaj prislo dve gospodicni ... a sta obe rekli, da zal ne moreta nic narediti, ker je nalog odprt in je treba pocakati najprej, da se zadeva uredi in nalog zapre, potem bomo pa lahko videli, kako dalje... Imam obcutek, da bo se pestro :) ... Kot kaze smo prisli iz dezja pod kap, kar se onudnika tice... Je pa res, da dobimo sedaj za manj denarja vec... ko enkrat zadeve postimajo,d a bodo tudi delovale :) ... Sem pa ze imel probleme s Telemachom pred casom, ko sem menjal ponudnika za storitev "ogled nazaj" ... Ceprav je bilo takrat se vse pod EVJ, sem moral reklamirati racun Telemachu, saj so oni izstavljali racun, ker je pri trojcku bil Telemach ponudnik internetnega dostopa ... Sedaj naj bi bilo vse pod Telemachom in prav bi bilo, da nam priznajo akcijsko ceno, ki jo tako veselo oglasujejo... Ampak pocakajmo, da tehnik pride... in da pride prva poloznica ... Sem skoraj preprican, da kaj ne bo prav... ce ne drugega, bom dobil se vedno zaracunano postavko za ogled nazaj, ceprav mi ne deluje in sem jih o tem tudi obvestil :) ... Saj potem postimajo... samo je treba vedno znova in zvona razlagati, v cem je problem... ker ponavaid ob klicu vedno dobis drugo osebo... na mail pa cakas na odgovor tako doglo, da na koncu ze pozabis, kaj tocno je bilo :) ...
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Ja res je nikoli več ne bo tako kot je bilo pri EVJ, moje izkušnje z njimi so bile take, da če kaj ni delalo sem samo poklical in so takoj uredili (res pa je da je bila programska shema pri njih bolj skopa in počasen internet)...kar se Telemacha tiče imamo doma vsi Telemach telefonijo, do sedaj sta bila ene dva problemčka ko so nekaj zaračunali kar ne bi smeli, sem samo poklical k njim in naslednji mesec je bilo vse urejeno...tako da zaenkrat nimam slabih izkušenj :) kaj pa bo v bodoče pa ne vem, sem se malo zanimal pri sodelavcih ki imajo Telemach, T2 in Telekom, vsak svoje hvali, potem se pa sam pač odločiš kam boš šel, kdo ti največ ponudi...so pa težavice itak pri vseh :)
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Kar se tiče akcije za nove naročnike, probat sigurno ni greh, ampak preveč pa tudi ne pričakovat, da bodo naročnike, ki so jih plačali vsakega posebaj ob nakupu EVJ, sedaj tretirali, kot nove naročnike in nudili posebne ugodnosti, ki jih svojim obstoječim ne :)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Noja... glede tega se ne strinjam... Konec koncev smo novi narocniki... kakorkoli gledas ...

V pogojih akcije je zapisano tole:

Za koga velja akcija
Akcija velja za naročnike, ki v akcijskem obdobju sklenejo novo naročniško razmerje za paket fiksnih storitev EON TROJČEK iz aktualne ponudbe, ob pogoju vezave novega naročniškega razmerja za obdobje 24 mesecev.
Pojem »novo naročniško razmerje« za potrebe teh Posebnih pogojev pomeni naročniško razmerje za storitve na odjemnem
mestu, na katerem še nikoli niso bile priključene fiksne storitve Telemacha, oziroma na katerem je bilo naročniško razmerje za fiksne storitve Telemacha odpovedano pred več kot tremi meseci.

Akcijska ponudba ne velja za spremembe obstoječega naročniškega razmerja.

V bistvu smo novi narocniki, glede na to, da smo prej bili narocniki pri EVJ ... Sem jim pisal se na mail... ceprav kolikor berem v drugih temah, je odzivni cas precej dolg :D ... in lahko pricakujem odgovor sele drug mesec ;) ... Se pa vseeno rad pustim tudi presenetiti ... predvsem pozitivno :cool:
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Noja... glede tega se ne strinjam... Konec koncev smo novi narocniki... kakorkoli gledas ...

V pogojih akcije je zapisano tole:

Za koga velja akcija
Akcija velja za naročnike, ki v akcijskem obdobju sklenejo novo naročniško razmerje za paket fiksnih storitev EON TROJČEK iz aktualne ponudbe, ob pogoju vezave novega naročniškega razmerja za obdobje 24 mesecev.
Pojem »novo naročniško razmerje« za potrebe teh Posebnih pogojev pomeni naročniško razmerje za storitve na odjemnem
mestu, na katerem še nikoli niso bile priključene fiksne storitve Telemacha, oziroma na katerem je bilo naročniško razmerje za fiksne storitve Telemacha odpovedano pred več kot tremi meseci.

Akcijska ponudba ne velja za spremembe obstoječega naročniškega razmerja.

V bistvu smo novi narocniki, glede na to, da smo prej bili narocniki pri EVJ ... Sem jim pisal se na mail... ceprav kolikor berem v drugih temah, je odzivni cas precej dolg :D ... in lahko pricakujem odgovor sele drug mesec ;) ... Se pa vseeno rad pustim tudi presenetiti ... predvsem pozitivno :cool:
Z nakupom ste pa postali naročniki Telemacha, tako da ste sedaj obstoječi..., vsaj tehnično gledano. Če se da pa kaj zmenit, pa hvala bogu :D