Eurowings - velikost kovčka z kolesci in ročaji ali brez?

mickeycek

Fizikalc
2. jun 2011
234
59
28
Pozdravljeni,

Konec tedna grem prvič z letalom in sicer z Eurowings iz Dunaja v Barcelono. Imel bom samo ročno prtljago ki je vključena v ceno (8kg).

Piše da so dovoljene dimenzije 55 x 40 x 23 cm - je to z ročaji in kolesci ali brez? Ker pri nekaterih ponudnikih to specifično piše (mislim da easyjet), tu pa nisem zasledil.

Namreč sem si sposodil kovček ki ustreza tem dimenzijam, z ročaji in kolesci pa presega višino za nekje 3cm in si nebi rad nakopal dodatnih stroškov na letališču...

Hvala že vnaprej!

Še slika kovčka:
file-38.jpeg
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Bo kar s koleščki. Namreč par dni nazaj smo takšne kufre nemesto med ročno morali spravit (brez doplačila sicer) med ostalo prtljago. Je pa močno odvisno od prevoznika: Olympic recimo močno komplicira (bv sicer, ker se je omarica dala zapreti)..., Turkish, Austrian in Emirati pa ne...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Dimenzije kufrov so vedno bruto - torej s kolesi, ročaji,... Eni to striktno upoštevajo, drugi ne.

Bi pa jaz osebno prepovedal kakršnekoli kufre v kabini saj se omarice nenormalno filajo, folk se spravlja ko bolan srat, vkrcanje in izkrcanje traja dalje - da ne omenjamo izhoda v slučaju nesreče!
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
S kolesi. A pa eurowings načeloma nič posebej ne preverja. Pa ravno v barco sem letel z njimi nazadnje. Leto nazaj.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
LH oz skoraj cela njihova grupa je zacela tehtati rocno prtljago. Tako da pazi da ni čez 8kg.
 

Aliens

3700. registrirani uporabnik
18. jun 2008
306
2
18
Kolko so pa dimenzije za check-in prtljago? Nisem nasel na strani, pise samo 23kg..
 

kegelj

Fizikalc
30. apr 2012
405
93
28
Tole z ročno prtljago pa tudi mene že mori čedalje bolj. Pa to že skoraj vsak vlači kufer na avion in so včasih cele štale, da stevka spravi vse v omare. En folk tlači na silo, drugi popizdevajo, da jim bodo kaj polomili.... Čeprav so mi že izgubili kufer še vedno ne vlačim seboj kufra ampak imam samo ruzak z nujno opremo. Jaz bi za vse, kar je večje od ruzaka prepovedal vnos na krov.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Tole z ročno prtljago pa tudi mene že mori čedalje bolj. Pa to že skoraj vsak vlači kufer na avion in so včasih cele štale, da stevka spravi vse v omare. En folk tlači na silo, drugi popizdevajo, da jim bodo kaj polomili.... Čeprav so mi že izgubili kufer še vedno ne vlačim seboj kufra ampak imam samo ruzak z nujno opremo. Jaz bi za vse, kar je večje od ruzaka prepovedal vnos na krov.
Ljudje se res slabo organizirajo. Ampak, ce bi letalske druzbe izgubljale manj prtljage in bi s prtljago delali lepse, bi nas vec razmislilo o check-inu prtljage. Ni prijetno prispeti na lokacijo in ostati brez.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Dajte ga srat s check in prtljago. Še v ZDA grem samo s kuferčkom, pa ne zato da mi nebi zgubili, ampak zato, ker lahko pridem na letališče pol ure pred letom in sem 15 min po pristanku že v taxiju/uberju/javnem prevozu.