Eurotarifa pri Si.mobilu

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Zdravo!
Ker sem ugotovil da ljudje ne razumejo eurotarife pri Si.mobilu sem na voljo za vprašanja.
Na kratko pa velja:
- eurotarifa se vklopi en mesec po poslanem sms-ju oz. najkasneje 29.09.07
- v primeru da imate vklopljen eurocall in eurotarifo se vam klici obračunavajo po eurocallu.

l.p. b
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kaj pa poslovni paketi? Imajo Eurocall po defaultu vkljopljen?

Bo pa gotovo zmesnjava s tem... Eurocall, Eurotarifa... in se kaksen tak podoben pojem
smile-1.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Poslovni paketi so imeli do sedaj po defoltu vklopljen brezplačni Eurocall.
Sedaj ne več (bom jutri definitivno pogledal kaj so tehniki našraufal:)

za poslovne pakete velja isto. v kolikor sta vklopljeni obe tarifi prevladuje eurocall,...
vsak se bo moral odločiti kaj bi mel:
- eurotarifa; cenejši klici v EU
- eurocall; cenejši klici na hrvaškem, v bosni, srbiji,...

l.p. b
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
Poslovni paketi so imeli do sedaj po defoltu vklopljen brezplačni Eurocall.
Sedaj ne več (bom jutri definitivno pogledal kaj so tehniki našraufal:)

za poslovne pakete velja isto. v kolikor sta vklopljeni obe tarifi prevladuje eurocall,...
vsak se bo moral odločiti kaj bi mel:
- eurotarifa; cenejši klici v EU
- eurocall; cenejši klici na hrvaškem, v bosni, srbiji,...

l.p. b


Kaj pa vklop in izklop? Bo to mozno... verjetno enkrat na obracunsko obdobje
smile-1.gif
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Na žalost ni ravno uporabniku prijazno.
frown-1.gif

Pričakujte kar nekaj pritožb, predvsem iz strani poslovnih uporabnikov.

Kako imajo pa drugi Vodafone operaterji po EU to rešeno? Ste vsi prevzeli isti model ali vsak po svoje?
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
za izklop velja da je brezplačen, se pa plača ponovni priklop če je aktiviran prej kot v 6-ih mesecih.

l.p. b
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
se strinjam da tole ni najbolj uporabniku prijazno a verjetno je tehtnica med prihodki in uporabniku prijazno.
Pritožbe mi res niso pri srcu zato smo/bomo uporabnikom poslali tudi dopis z obrazložitvijo.

Za ostale vodafone operaterje pa ne vem kako so se odločili, s tem so se ukvarjali drugi
cool-1.gif


l.p. b
 

alterCEK

300. registrirani uporabnik
31. jul 2007
18
0
1
In cena je v tujini in pri nas 20€ doh. in 40€ odhodni klici, če se ne motim?
 

alterCEK

300. registrirani uporabnik
31. jul 2007
18
0
1
Govorim za EU

najdu sem tole:
Citat:
O vključitvi evrotarife smo že pisali, tokrat pa objavljamo še cene.

Mobitel in Simobil sta objavila cenike evrotarife, v skladu z uredbo EU o roamingu. Zanimivo, oba sta se odločila da bosta imela najvišje možne cene, ki jih določba uredba, to je 58,8 centa na minuto za odhodne klice ter 28,8 centa za dohodne klice.

Kljub temu, da sta se odločila za najvišje cene, pa pravita da se bodo stroški pogovorov v tujini znižali. Pri Simobilu do 30 odstotkov ter kar do 50 odstotkov pri Mobitelu.

Uredba velja 3 leta in vsako leto naj bi se cene nižale; tako naj bi za odhodne klice plačevali prvo leto 49 centov, drugo 46 centov ter tretje 43 centov (brez DDV). Dohodni klici pa naj bi bili 24, 22 in 19 centov (brez DDV).

Koliko se bodo nove cene poznale na našem mesečnem računu, bomo lahko preverili že to poletje.

MK

Vir: http://dne.enaa.com/prikaziCL.asp?clID=12655
tako, da nisem veliko falu, če je to res.
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Tako kot mislim da večina EU operaterjev se oba naša držita najvišjih cen, kar je tudi razumljivo. Mogoče se bo kdo naslednje leto odločil in cene spustil že na tiste, ki so predvidene za 2009 in s tem mogoče pridobil malce konkurenčne prednosti.
 

Domzalcan

Vzoren Državljan RS
22. jul 2007
228
0
16
41
Domaležale
Ampak!!! Zakaj zahteva za Eurotarifo? od 1.8. so obljubljali nižje cene (0,58 in 0,28eura na minuto) in jaz ta teden čvekam iz anglije, belgije nemčije ko nor, potem pa mi en prbije, a si poslal sms za eurotarifo...sem samo debelo pogledal.



NIkjer in nihce ni o tem obvestil ne v reklamah ne po radiu nic, da je to treba narest.

Kaj pa zdaj.
AJA jaz imam mobitelovo naročniško razmerje, ampak saj je konc koncov isto! In zdej bom spet cel mesec caku nizje pogovore!!!*??? Bullshit!
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Tam kjer je bilo oglaševano oz. objavljeno je povsod pisalo zraven kako in kaj za vklop. Tvoja "nevednost" žal ni izgovor.

Pokliči na 041700700 pa ti jo bodo vključili v najkrajšem možnem času (veliko pred 30.8.)
wink-1.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Sorry, samo to je totalen bullshit, da moras prosit, da ti to vklopijo. Ok, razumem tiste, ki imajo na S! Eurocall, ampak vsem, ki tega nimajo bi pa brez problema po defaultu vklopili.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
treba je tudi kaj zaslužit,... če računaš da so cene klicev tudi 50% in več nižje,...

b
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
51
Ljubljana
In če ne pošlješ SMSa do 29.09.07?
Jest pošlem SMS dans (itak ne vem kaj poslat) in S!mobil mi bo v enem mescu uklopu Evrotarifo.
Mal mim da je treba en mesec kao čakat. Tok avtomaizacije pa tok enga frčkanja
bonk.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
počakaj pa se ti bo samo vklopil,... očitno storitve ne rabiš.
če bi jo rabil bi se že potrudil da bi jo vklopil in s tem plačeval manj €€€.

Če hočeš prej se potrudiš, če nočeš pač počakaš da ti doda operater. simpl ko pasulj.

če bi vedel kakšni denarji se vrtijo z romingom bi vedel zakaj se ne vklopi takoj vsem, poleg tega pa sta slovenska operaterja kot vem kar pohitela s tem, tuji pa čakajo,...

l.p. b
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Na maloprodaji so več ali manj vsi operaterji pohiteli, ker so to morali. Na veleprodaji (medoperaterske cene) je pa še vedno velika megla, kar pomeni, da dosti operaterjev trenutno štanca izgube na teh "EU klicih".
stupid-1.gif


Ogo