EUR.1 obrazec

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.597
6.336
113
Ker trenutno EUR.1 obrazce izpolnjujemo ročno in je precej zamudno, me zanima, če kdo pozna kakšen računalniški program, ki bi omogočal izpolnjevanje teh obrazcev? Namreč, danes sem za informacijo klical na Intereuropo in povprašal, kako imajo to rešeno ostala podjetja in povedali so mi, da imajo pač EUR.1 obrazce izpolnjene računalčniško. Torej obstaja program, ali pa so jim njihovi IT-jevci to naredili. Kakšen info ali nasvet?
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
slikaš/skeniraš obrazec.
ga uvoziš v word, excel, powerpoint, pdf urejevalnik... narediš text polja kjer morajo biti, zbrišeš sliko (morda kater program omogoča, da je slika kot predloga in se ne printa) in potem prazen obrazec vstaviš v tiskalnik in sprintaš.
bo nekaj telovadbe, da ti bo uspelo, vendar se sigurno da.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in Fadil

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.597
6.336
113
Mogoče je tudi malce problem pri tiskanju, ker se piše nekaj kopij, saj vedno uporabljamo 2 kosa indiga.
 

valterz

Zelenc'
18. jul 2010
13
7
3
Na GZS je zapisano, da je ustrezen tudi za novejše obrazce (nisem preveril). Če rabiš več kopij, potem natisneš več kopij, verjetno obrazci niso samokopirni.
Imaš pa tudi excel tabelo na njihovi strani, če ti bo morda lažje.... Excel tabela
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fadil

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.597
6.336
113
Na GZS je zapisano, da je ustrezen tudi za novejše obrazce (nisem preveril). Če rabiš več kopij, potem natisneš več kopij, verjetno obrazci niso samokopirni.
Imaš pa tudi excel tabelo na njihovi strani, če ti bo morda lažje.... Excel tabela
Vsak obrazec ima serijsko številko. Verjetno bi moral tudi številke spreminjati.
 

valterz

Zelenc'
18. jul 2010
13
7
3
Ne, številko ti ne printa, samo podatke, ki jih vpišeš. Probaj izpolnit en obrazec, potem pa predogled tiskanja...obvezno pa v Adobe Reader, v Edge ni bilo pravilno natisnjeno...
 
  • Všeč mi je
Reactions: elth