EU we love you

zakon

Guru
16. maj 2008
8.570
685
113
toti Maribor
Mene pri vsem skupaj skrbi nekaj drugega. EU bi naj temeljila na pravu, vendar se ravno glede meje med SLO in HR izkaže, kako nemočna je. Ni inštrumenta na svetu, kateri bi prisilil HR, da spoštuje odločitev arbitraže, ki jo je mimogrede izdalo sodišče v Hagu in ne kdorkoli.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Evropa je vedno nemočna. Samo spomniti se je treba, ko se je šlo za vojno na Balkanu. Evropa je smejurija. Odsluženega politika pošlješ v Bruselj, da imaš doma mir pred njim.

Sej pa je Bruselj ravno prava lokacija za center evrope. Obstaja kar precej vicev na temo belgijcev ... :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
Mene pri vsem skupaj skrbi nekaj drugega. EU bi naj temeljila na pravu, vendar se ravno glede meje med SLO in HR izkaže, kako nemočna je. Ni inštrumenta na svetu, kateri bi prisilil HR, da spoštuje odločitev arbitraže, ki jo je mimogrede izdalo sodišče v Hagu in ne kdorkoli.

temelji na spostovanju prava.

dejansko bi jih lahko prisilili preko denarja... pac jim ukinejo eu sredstva... ampak to bi lahko imelo verizno reakcijo, ki pa spet ni v interesu eu...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.214
4.696
113
V Evropi še kje drugje ni meja določena pa stvari tečejo. Neka huda katastrofa trenutno stanje ni. Gre pa vsekakor za politično in ne sodno odločitev. Dobra politika skrbi za dobro mero bolj ali manj represivnih ukrepov, da se lažje zmeni.
Doslej smo imeli dve dobri obdobji, da problem meje s Hrvaško rešimo. To je bilo obdobje 91-95. Takrat verjetno DEMOS v tistem letu vladanja na to sploh ni mislil, čeprav bi moral, Drnovšek pa je s figo v žepu čakal, če se bo o meji pogovarjal s Srbijo in ne Hrvaško, ali pa bo mogoče spet neka (kon)federacija na zahodnem Balkanu in bo meja nepomembna.
Drugo primerno obdobje je bilo pred vstopom Hrvaške v EU. Ampak Pahorju se je mudilo s slikanjem s Kolindo in je izbral za državo izredno drago odločitev, ki na koncu še ne k..c velja.
Kot sem že n-krat rekel, Hrvati niso krivi, če mi na čelo države volimo ljudi, ki niso pripravljeni zastopati interesov vseh prebivalcev, ki sebe smatrajo za državljane Slovenije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Cash

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
90% ljudi boli K.URAC, trije procentje jokate na spletu, ene par pa varde ustanavlja. Se zmeraj boste poleti hodili na morje na hrvasko, poslusali danijelo za novo leto v ljubljani in koncerte ostalih hrvatov. Ko se bo tle premaknilo, se lahko pogovarjamo. Dokler pa vecina foruma en del leta govori cez hrvate, spomladi pa pogovarja kje so lepe neokrnjene plaze v lepi njihovi... fuck you. :)
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.628
6.408
113
90% ljudi boli K.URAC, trije procentje jokate na spletu, ene par pa varde ustanavlja. Se zmeraj boste poleti hodili na morje na hrvasko, poslusali danijelo za novo leto v ljubljani in koncerte ostalih hrvatov. Ko se bo tle premaknilo, se lahko pogovarjamo. Dokler pa vecina foruma en del leta govori cez hrvate, spomladi pa pogovarja kje so lepe neokrnjene plaze v lepi njihovi... fuck you. :)

Točno tako.
Vse skupaj je eno veliko sranje. Naši politiki pa so povečini narodni izdajalci, katerim bi morali soditi zaradi veleizdaje.
Ali so tako nesposobni, da zajebejo praktično vse kar se le da, ali pa so skorumpirani do konca... Druge razlage ne more biti. Vsekakor pa so banda in bi jih ljudje morali fizično odstraniti, ne pa da jih volijo vedno znova in znova.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Matey

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.728
2.340
113
Pomurje
90% ljudi boli K.URAC, trije procentje jokate na spletu, ene par pa varde ustanavlja. Se zmeraj boste poleti hodili na morje na hrvasko, poslusali danijelo za novo leto v ljubljani in koncerte ostalih hrvatov. Ko se bo tle premaknilo, se lahko pogovarjamo. Dokler pa vecina foruma en del leta govori cez hrvate, spomladi pa pogovarja kje so lepe neokrnjene plaze v lepi njihovi... fuck you. :)
fuck you to :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.214
4.696
113
90% ljudi boli K.URAC, trije procentje jokate na spletu, ene par pa varde ustanavlja. Se zmeraj boste poleti hodili na morje na hrvasko, poslusali danijelo za novo leto v ljubljani in koncerte ostalih hrvatov. Ko se bo tle premaknilo, se lahko pogovarjamo. Dokler pa vecina foruma en del leta govori cez hrvate, spomladi pa pogovarja kje so lepe neokrnjene plaze v lepi njihovi... fuck you. :)
Bedak je predvsem tisti, ki problem nesposobnih politikov lastne države prenese na medsebojne odnose navadnih ljudi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur in boc

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.628
6.408
113
Kako bo recimo Erjavec zastopal interese SLO, če ima vikend dol?
Saj ni nor, da bi mu kdo od Hrvatarjev škodo delal na bajti. Ali pa da bi ga kdo za ušesa, kje na plaži.
Marš nazaj pod kamen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in Cash

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.628
6.408
113
Na Bledu, pa da ga osebno poznam. :)

Ne more on biti pogajalec, če je njegova šibka točka (za Hrvate) vikend pri njih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in Cash

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Moraš vedet, da večina politikov dela za lastni interes in Vruseljske stolčke. Enako delajo na Banki Slovenije in drugih predstavništvih EU institucij. Pa nekako razumem nektere mehanike, kmete, falirane privatnike, ki so nekako prišli do parlamenta, da pač delajo za lastni interes, saj nikjer niso spoznali morale in pravičnosti.. Ko pa gledam diplomirane FDVjevce, pa pravnike pa razne druge šolane družboslovce , ki so parlamentarce in nam prodajajo moralo in pravičnost, delajo pa samo za lastno rit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd, 8888 in Cash

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.989
5.714
113
blizu močvirne prestolnice
1576174929041.png
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.202
5.584
113