EU we love you

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Jaz samo upam, da so se naši politiki kaj naučili iz te zgodbe in sicer karkoli bo v bodoče se potrebno zmenit (Šengen, itd.) ni problema. Se pogovarjamo takrat, ko boste dokazali, da spoštujete mednarodne pogodbe, do takrat pač nič. Torej nobenih obljub o prihodnosti, itd., ker očitno vse požrejo.

:valjamse:
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Jaz samo upam, da so se naši politiki kaj naučili iz te zgodbe in sicer karkoli bo v bodoče se potrebno zmenit (Šengen, itd.) ni problema. Se pogovarjamo takrat, ko boste dokazali, da spoštujete mednarodne pogodbe, do takrat pač nič. Torej nobenih obljub o prihodnosti, itd., ker očitno vse požrejo.

Politiki so poklicani za to, da zadevo uredijo, tako ali drugače. Ne da jo blokirajo (to zna vsak butl in zato jim zadnjih 30 let kar uspeva). In zadeve ne urediš tako, da komplet krivdo prevališ na drugega in od svojega ne odstopaš niti za milimeter. Vprašaj koga, ki se ločuje, kako daleč se pride in kaj se doseže s takšnim načinom. Je treba včasih kakšen korak nazaj, za dva naprej, ampak če si butl maš pač samo eno prestavo - R (rini naprej).
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.215
9.454
113
kod Džej-Zija
Plenkovič je že v štartu rekel, da to sodišče ni pristojno za tovrstne spore, pa sem mislil da Hrvat blefira. Pa vidim da ni. Imajo sposobnejši kader, kar se zunanje politike tiče. Mi smo res eni navadni Kekci.
Hkrati se pa sprašujem katero sodišče pa je v resnici prostojno? Po mojem ga sploh ni. Meje pomojem določa vojna. Tu pa itak vemo kako bomo v naslednji vojni odnesli.

Dr. Miha Pogačnik je tak izid napovedal že pred časom. Naša ekipa je očitno drugorazredna in ne ve, kaj dela.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Dobro, nekaj denarja smo zapravili. Saj je višek v proračunu.
Na koncu je ta meja za življenje 99,999% državljanov Slovenije zelo postranska stvar. Nekaj, kar bi morali do nekega roka leta 2009 ali mogoče 2010 urediti strokovnjaki, potem pa potrditi politika v dveh državah. Ampak se je Pahorju mudilo na slikanje. Kaj moremo.
Žal pa imamo vse šanse, da bo to glavna tema bodoče predvolilne kampanije. O resnih temah pa se bo molčalo.

Prihodnja prilika za blokado bo Schengen. Ampak, ali ni v interesu Slovenije, da čimprej odidemo z zunanje schengenske meje? Verjetno se dobijo neka sredstva od EU, vendar dvomim, da vse pokrijejo. A je naša naloga, da na meji ustavimo Nemca, ki je v domovini nekaj naredil narobe? Tako sedaj Schengen funkcionira. Loviš ljudi s papirji za katere se lastni državi ni ljubilo izvesti fizičnih aktivnosti, temveč samo digitalne. Ljudi brez papirjev lahko loviš, če Schengen je ali ne. In jih bo treba še naprej. Na meji in znotraj države.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Cerar..pa kje se je ta našel. KR ni zmagala, Eu pravi, da arbitraža velja in jo mora HR spoštovati.
V nasprotnem bo pa kaj? Depeše? Note? Maili? Bo GSM pregorel?

ko to slišiš, prebereš..se moraš zjokat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Cerar je rekel, da moramo biti potrpežljivi. Hrvati pa so pač ljudje akcije, sicer bi še danes imeli tretjino ozemlja zasedenega. Vedo, da na koncu šteje to, kar fizično izvedeš na terenu. Tako je pri Krimu, pri Jeruzalemu in tudi pri nas bo. Pravna in politična sranja gor ali dol.
 
  • Všeč mi je
Reactions: softi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
Jaz samo upam, da so se naši politiki kaj naučili iz te zgodbe in sicer karkoli bo v bodoče se potrebno zmenit (Šengen, itd.) ni problema. Se pogovarjamo takrat, ko boste dokazali, da spoštujete mednarodne pogodbe, do takrat pač nič. Torej nobenih obljub o prihodnosti, itd., ker očitno vse požrejo.
Lepe sanje
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
Cerar..pa kje se je ta našel. KR ni zmagala, Eu pravi, da arbitraža velja in jo mora HR spoštovati.
V nasprotnem bo pa kaj? Depeše? Note? Maili? Bo GSM pregorel?

ko to slišiš, prebereš..se moraš zjokat.

ja lej, če se gremo neko Evropskost in smo mož beseda, potem se pač hrvaška mora držat določil. v tem smislu govori cerar. Mi jih seveda ne moremo prisilit v to, ampak z vstopom v EU so se zavezali, da bojo spoštovali določila EU sodišč, ne da tkole trmarijo. sej gre se samo za nek posten odnos, ki naj bi ga EU predstavljala.

ce tega niso zmozni, bi jih eu seveda lahko privila da bi razmislili.

me pa zanima kaj pise v pogodbah in dogovorih. se za vsako fuck.ing kupoprodajno pogodbo je navedeno kje se resuje zaplete, grem stavit da tudi v njihovih papirjih pise kdo je pristojen. ce si pa ugotovili sele sedaj da to sodisce ni pristojno je pa to problem EU in ga mora najprej ona resit.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
mislim, da je tole podobno našim tajkunom

slovenija je delavec, hrvat je tajkun. zakon je isti, ampak en najde luknje in se luknje naredijo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Politiki so poklicani za to, da zadevo uredijo, tako ali drugače. Ne da jo blokirajo (to zna vsak butl in zato jim zadnjih 30 let kar uspeva). In zadeve ne urediš tako, da komplet krivdo prevališ na drugega in od svojega ne odstopaš niti za milimeter. Vprašaj koga, ki se ločuje, kako daleč se pride in kaj se doseže s takšnim načinom. Je treba včasih kakšen korak nazaj, za dva naprej, ampak če si butl maš pač samo eno prestavo - R (rini naprej).
Ti si bedak.
Pa da ti ilustriram na tvojem primeru: greš korak nazaj in dva naprej in se z bivšo ženo zmeniš (ker se NE MORETA SAMA DOGOVORITI), da bo senat treh (en tvoj kolega, drugi njena kolegica in nekdo tretji nevtralen) pogledal situacijo in razdelil premoženje in froce ter TO VELJA. To tudi zapišeš v pogodbo.
Nakar oni to razdelijo (tudi tebi ostane cmok v grlu) in tvoja bivša žena začne pizdakat, da to pa ne gre in ne velja in da ona tega ne priznava in da se pa dajva sedaj vse lepo midva zmenit. KAR ŽE PREJ NI ŠLO, KER DRUGAČE SE NE BI ZMENILA ZA SENAT.
S takimi se nimaš več kaj pogajat in hodit korak nazaj, ker če boš šel to delat, te bo lepo v prepad zrinil, ker ne boš nobenega koraka naprej naredil.
Oz. se lepo vidi, kam smo prišli, ker smo jim delali uslugo in jih spustili v EU pred ureditvijo mej.

Je pa ena dobra stvar iz tega: vse ostale države, ki imajo težavo z mejo s Hrvati, sedaj točno vedo, česa NE SMEJO narediti.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Kamele0N

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Je pa ena dobra stvar iz tega: vse ostale države, ki imajo težavo z mejo s Hrvati, sedaj točno vedo, česa NE SMEJO narediti.
Zaprosit za članstvo v EU, ker hrvat jih ne bo not spustil dokler ne bo izsilil svojega.

Ko jebe našo komotnost in to da bi se radi znebili zunaje šengenske meje (itak de facto le-ta ne obstaja več znotraj EU), ne smemo jih not spustit pa basta!

Čeprav servilnost desnih in levih me prepričuje, da bo šengen za hrvate kmalu potrjen. :(
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Ti si bedak.
Pa da ti ilustriram na tvojem primeru: greš korak nazaj in dva naprej in se z bivšo ženo zmeniš (ker se NE MORETA SAMA DOGOVORITI), da bo senat treh (en tvoj kolega, drugi njena kolegica in nekdo tretji nevtralen) pogledal situacijo in razdelil premoženje in froce ter TO VELJA. To tudi zapišeš v pogodbo.
Nakar oni to razdelijo (tudi tebi ostane cmok v grlu) in tvoja bivša žena začne pizdakat, da to pa ne gre in ne velja in da ona tega ne priznava in da se pa dajva sedaj vse lepo midva zmenit. KAR ŽE PREJ NI ŠLO, KER DRUGAČE SE NE BI ZMENILA ZA SENAT.
S takimi se nimaš več kaj pogajat in hodit korak nazaj, ker če boš šel to delat, te bo lepo v prepad zrinil, ker ne boš nobenega koraka naprej naredil.
Oz. se lepo vidi, kam smo prišli, ker smo jim delali uslugo in jih spustili v EU pred ureditvijo mej.

Je pa ena dobra stvar iz tega: vse ostale države, ki imajo težavo z mejo s Hrvati, sedaj točno vedo, česa NE SMEJO narediti.

Če sem jaz bedak posebne škode ni. Da imamo bedaka za zunanjega ministra pa zelo velika. Jokat kako so drugi krivi da se ne more nič zmenit zna vsak.

Ostalih litanij od bedaka dalje pa nisem bral. Ne da se mi.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
ceprqv mislim, da ce bila volja bi eu to uredila.
Jebeš EU, bo treba zase in svoje interese začet skrbet, ne pa se udinjat EU in pustit, da nas hrčki na suho nategujejo.
Morda (res morda) so naše svinje ugotovile, da bo treba se zase postavit in ne jokcat po EUju.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
En sam razlog si probajte izmislit why eu would give a single fuck kaj mamo mi s hrvati? Dokler ima naša politika plus od tega je win win za vse. Tudi to da se ti tako qrčiš nad hrvati je win win.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Zato, ker mi smo EU, Hrvati pa ne, zato mora EU brigati. Hipoteticno, ce bi mi vojasko napadli Hrvate, a mislis, da bi bila EU tiho?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Aha, ja, od l.2013 je....malo sem zamesal. Itak je vse FAKE in samo v intesu kapitala in spodpiranja lenobe in nismo mi pristojni in take f.uknje.i izgovori. Celi svet je fake in ce bi si kaj dal tetovirat na roko, bi si dal besedo FAKE :evil::bonk::obesise: