ETKA. ELSA

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Grrrr...

Ima kdo pri roki (zdaj ne vem točno katera je) Etko oz. Elso, ter pogelda za del
4B1 611 931 AJ (vakuum cevka, ki gre na servo ojačevalec bremz, Passat '02)...kako zadeva izgleda

in če se da prilepi slikico (pa če je opcija kako se zadevo losa - s strani sevro vem - mi je eden 'pomagal' in odlomil ventil....z druge strani pa nisem čisto siguren do kje gre ta cevka oz. njeno dolžino in spoj).

se priporočam za skico tega dela.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Slikco ti lahko jaz dam ostalo bo pa moral BlueGTI povedat
smile-1.gif





Lp
 

Matrix

lawyer
20. jul 2007
238
0
16
Ptuj
A propos ETKA... kje se da dobit ta software (in aktualne update)? Dostikrat bi mi prišlo prav...
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
cevka(st.8) je od servoojacevalnika pa do tiste gumijast prirobnice(st.14) v vezni plocevini kjer na drugi strani pride nepovratni ventil.Sname se na obeh koncih enako(na koncih je taka nazobljena plastika), vleces ven in malo zmigas levo desno.Pri montati nove malo namilis(lahko uporabis lubrikant
grin1.gif
) in nataknes nazaj.Ne smes mazat z cim takim da ti razje gumo.Pri tisti prirobnici mislim da jo je najprej potrebno vstavit v vezno plocevino in potem priklopit cev ker obratno je precej tezje.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
hvala vsem skupaj.

saj najbolj me matra ravno do kje gre cev (ker v vezni steni se na hitro ne opzai ali se nadljuje preko ali je ravno v vezni steni priklop.

' Pri tisti prirobnici mislim da jo je najprej potrebno vstavit v vezno plocevino in potem priklopit cev ker obratno je precej tezje. '

tegala pa ne kopčam najbolje!


A je treba tudi baterijo dol vzeti pri menjavi cevi?
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
mam jest ventil viška od AGU, 1.8T

ampak vmesni, na cevi
ne tistega na koncu ko pride na servoojačevalec
 
Nazadnje urejeno:

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
hvala vsem skupaj.

saj najbolj me matra ravno do kje gre cev (ker v vezni steni se na hitro ne opzai ali se nadljuje preko ali je ravno v vezni steni priklop.

' Pri tisti prirobnici mislim da jo je najprej potrebno vstavit v vezno plocevino in potem priklopit cev ker obratno je precej tezje. '

tegala pa ne kopčam najbolje!


A je treba tudi baterijo dol vzeti pri menjavi cevi?





najprej tisti vmestni gumijasti clen zmontiras v plocevino in nato priklopis cev.
Kako baterijo?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
saj bo verjetno ta vmesni člen tudi ostal v vezni pločevini ko bom jemal stran staro cev?...torej bom samo nataknil noter novo.

bateija - akumulator..ker je tik za/pred njim.

Hondi.....malček dvomim da je ista..ker je hotel na servisu vedeti št. šasije avta..torej susmim da je več modelov

cena pa...43 EUR
13.gif


samo ni kaj...trenutno so bremze....
crazy1.gif
(pa avto tudi ne gre nikamor...turbina se sploh noče zavrteti).
 
Nazadnje urejeno:

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
če je to VMESNI ventil ki tesni v eno smer pol je to isti šmorn; pri meni je bil komplet s cevjo (cev je počila zaradi dotrajanosti - plastika)

če pa je ventil točno na plehu kjer je cev nataknjena gor potem ti pa ne morem pomagat
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
saj bo verjetno ta vmesni člen tudi ostal v vezni pločevini ko bom jemal stran staro cev?...torej bom samo nataknil noter novo.

bateija - akumulator..ker je tik za/pred njim.

Hondi.....malček dvomim da je ista..ker je hotel na servisu vedeti št. šasije avta..torej susmim da je več modelov

cena pa...43 EUR
13.gif


samo ni kaj...trenutno so bremze....
crazy1.gif
(pa avto tudi ne gre nikamor...turbina se sploh noče zavrteti).





saj imas ze tam zgoraj na sliki par razlicnih cevi.Jaz sem menjal to cev pa sem preprican da me ni stala vec kot 20 EUR.Vzel sem jo v Avstriji.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Evo zamenjal zadevico (stala me je točno 40 EUR....ja, drage so dandanes cevčice
crazy1.gif
)...definitivno pa je bila problem trde bremze (občasno) prav ta cevčica oz. ventil na njej. Avto zdaj vleče kot pri norcih, servo volan se mi zdi da je bolj mehek, bremze pa seveda take kot morajo biti.

Tako da...če bo kdo imel občutek da mu avto slabo vleče, vse ostalo pa bo kot mora biti (LMM, trubina,...) naj prekontrolira te cevčice.>..tako mala reč pa tak vpliv na avto.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
ce malo odmaknes cevko tam na gumijastem spoju, se mora slisat da je vakum noter, pa ceprav je avto dlje casa ugasnjen.