Enostavna zaščita proti kraji vozila

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.670
6.227
113
Lahko bi uposteval da smo drzavni organi obicajno za casom - ne mores racunat na aktualnost :)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Za odvračanje samo sirena. Vendar lahko nadaljuje z krajo.
Za onemogočenje pa blokada vžiga. Vendar ga da lahko na vlačilca.
Težka bo.
Sam sem za alarm. Domač ali kupljen. Nepravilen vstop sprožitev zvočnega in svetlobnega signala, In pa blokada vžiga (tole zadnje je teorijA)
V šali. Na zadnjem zicu krvava odrezana človeška glava. Po noči so VSE zelo realistične!
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
ksz
Al pa met avto, ki ga noben ne bo ukradu.
Še za brisalci ti pusti 5€, ker si "bogi"...
Jaz mam eno Felicijo 98 letnik, ki mi služi za takrat, ko vem, da moram nekam, pa pustit avto za par dni in noben ne trzne...
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
Avto v vrednosti 10k€, golf, kraja v Slo, gledam alarm pa je takoj 200€, ali ne obstaja kaj lažjega?
 

joegsm2000

Zelenc'
15. apr 2018
10
1
3
Stikalo za odklop goriva..to ke tak tak...pridejo s 5 m kabli in krokodilcki in potegnejo strom do bencinske pumpe..
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Moje nedavne izkušnje kažejo, da alarm nič ne pomaga, ker ključe lahko kopirajo na daljavo brez tvoje vednosti. Pa kradejo lahko tudi avte, ki se jih sicer običajno ne krade. Pač avto samo odpeljejo sredi noči in to je to.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Stikalo za odklop goriva..to ke tak tak...pridejo s 5 m kabli in krokodilcki in potegnejo strom do bencinske pumpe..
Me zanima kateri lopov ima živce, da bo iskal rešitev, če mu avto ne bo vžgal. Sploh profiji, ki točno vedo, kaj pomeni 1 sekunda daljša kraja.
Razen, če se pogovarjamo o lastniku, ki ima gobec in na veliko razlaga v gostilni, kako je on poskrbel za nekrajo, ker je zrihtal stikalo za prekinitev dovoda goriva.
Moje nedavne izkušnje kažejo, da alarm nič ne pomaga, ker ključe lahko kopirajo na daljavo brez tvoje vednosti. Pa kradejo lahko tudi avte, ki se jih sicer običajno ne krade. Pač avto samo odpeljejo sredi noči in to je to.
Zato se pa NIKOLI ne jemlje tovarniškega alarma, ker profiji točno vedo, kako le tega brez večjih težav onesposobit oz. če si uredijo ključe, potem se alarm itak izključi. Vedno se vgradi KVALITETEN netovarniški alarm in pokne nalepke na stekla od DRUGEGA kvalitetnega alarma, nikoli od tistega, ki je vgrajen v vozilu.

PS: Če ste vsaj malo pametni, si prekrijte VIN številko na steklu vozila, ker preko nje lopovi lahko pridejo do ključev. En črn papirček se stisne mimo stekla in armaturke, da jo prekrije in je spet nekaj manjša možnost, da bo avto dobil noge.
 
  • Všeč mi je
Reactions: vuk

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
bistva, za kater avto gre, ni napisal
na primer pri avtomatiku lahko odklopiš stikalo za zavoro, pa se ga ne da prestavit v D

sam imam blokirano preko stikala dve stvari + zamenjano tovarniško login kodo motornega ECUja, preko katere ponavadi flashajo ecu preko OBD 16 pin in odpeljejo vozilo.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Simple but effective..

Kill switch :)

ena izmed možnosti je izklop črpalke za gorivo katero vklopiš z pritiskom stikala skritega nekje v kabinskem prostoru.

Tudi meni se zdi to ena boljših rešitev in jo uporabljam že več desetletij (pa imam v avtu tovarniško vgrajen alarm)!

Pri prodaji pred prejšnjega avtomobila sem kupcu sicer povedal kje je stikalo in kako deluje, pa očitno ni bil pozoren (jaz pa sem stikalo podzavestno vklopil, ko sem zadnjiš zapustil avto) in kljub temu, da je vedel, kako je avto "zaklenjen", a je pozabil kje je stikalo, stikala tudi po nekaj urah ni našel in me je poklical, da sem mu po telefonu še enkrat povedal pozicijo. :)
 

rotvajler

Pripravnik
7. mar 2011
173
20
18
Se spomnim primera, ko je imel znanec na armaturni plošči plišastega medvedka, v njem pa magnet. In če tega medvedka nisi postavil na točno določeno mesto (drugi magnet na vžigu skrit), avto ni vžgal pa da se j... Spomnim se, da se je nek serviser dobesedno ubijal s tem z vsemi mogočimi inštrumenti in prijemi po domače, da bi vžgal avto, pa je na koncu moral poklicati lastnika, ki pa mu je pozabil povedati, kako "skleniti kontakt".

Na Golfu je imel kolega skrito mikro stikalo pod tepihom nekje pod voznikovim sedežem (sklenitev - prekinitev električnega tokokroga v povezavi z vžigom).

Razne volanske letve in podobne igračke pozabi, ker ti to odžagajo v 2 minutah...

Verjetno je še najboljša varjanta zavarovanje za tatvino.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.670
6.227
113
Pa ravno volanska letev je boljsa od stikala... ker ko vidi letev se sploh ne loti (govoriva o povprecnih vozilih). Pri stikalih pa odvisno od tega kok temno je in ali je mirno v okolici. So tud ze pol plastike v kabini polomili da so nasli stikalo.
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
bistva, za kater avto gre, ni napisal
na primer pri avtomatiku lahko odklopiš stikalo za zavoro, pa se ga ne da prestavit v D

sam imam blokirano preko stikala dve stvari + zamenjano tovarniško login kodo motornega ECUja, preko katere ponavadi flashajo ecu preko OBD 16 pin in odpeljejo vozilo.

avto sharan 2010, automatic, zgornji odstavek, kako in kdo zna odklopiti stikalo za zavoro?
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
vsak, ki mu elektrika ni tuja
stikalo je 4 pinsko, dva na ecu dva pina za stop luči
če je DSG, je potrebno prej preveriti, ali zadeva deluje (odklopi se stikalo in poizkuša prestaviti ročico menjalnika v D)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Zaščita volana je BV...vzamem dodatnih 5 sekund dela.

Če že vgradi kako stikalo s katerim prekineš vžig ali si daj vgradit podoben sistem, ki prekine pretok goriva ter elektriko, aktiviraš pa s kartico preko vmesnika, ki jek srit nekje na armaturi (to sem imel sam..seveda pa ni poceni...glede na tvoj rang).
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.670
6.227
113
Zascita volana pomeni, da se lopov obrne in gre na naslednji parking po drug enak avto. V zadnjih 4 letih mislim da ni sel niti eden, ki je imel vidno dodatno zascito. Po drugi strani vem za vsaj tri, ki so imeli famozna stikala pa so vseeno sli.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Kje pa so bila vgrajena stikala in kaj so onemogočala? Ne rečem, da ne verjamem sam šezmer mi je mal čudno.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.670
6.227
113
Mislim da so bila vezana na crpalke za gorivo. Bila so pod plastiko v kabini in so enostavno populili vse stran da so zraven prisli. Avti so bli pa v temi parkirani in so meli cajt lomit. Ker povecini notranjih oblog skoraj ne nucajo in se sam trga stran. In upostevaj da se s tatvino vozil ukvarjajo ljudje ki jim je jasno kako avto deluje in tudi kaj so mozni vzroki da ne vzge.