Enostaven telefon za starejše

sad

Guru
24. avg 2007
20.491
9.190
113
Evo, zadeva je spet aktualna. Rabil bi en zelo enostaven telefon za starejše. Najraje kaj podobnega kot je Vitafon 1100. Da se pritisne zgolj en gumb. Je še kakšna alternativa?
Videl sem sicer še Huawei G5000, pa me zanima, če ga kdo že ima in kakšno je rokovanje z njim? Gumb SOS se da sprogramirat ampak baje potem ob klicu tuli, kar ni ravno najbolj primerno za vsakodnevno uporabo. A se da hitro klicanje sprogramirat. Npr. pritisk pritisneš na tipko 1 in tipko za klicanje in kliče nastavljeno številko?
 
Nazadnje urejeno:

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
490
63
28
širne planjave Dolenjske
Jaz sem se odločil na podlagi tega testa in moram reči, da se je nakup obrestoval.
Kupil sem ga za očeta in nima težav z uporabo....
smile-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.491
9.190
113
A hitro klicanje (razen SOS gumba) se lahko nastavi? Kako se potem kliče?
Ker se tudi sam še najbolj nagibam k nakupu G5000.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.491
9.190
113
Hm, zelo zanimiva varijanta in tudi poceni.
Vseeno bi pa raje telefone-like zadevo.

Kako je s kvaliteto slišnosti/mikrofon? A to držiš kot telefon ali kot mikrofon? Klice lahko sprejema?
 

1980

Pripravnik
25. jun 2009
242
0
16
Citat:
Uporabnik sad pravi:
A hitro klicanje (razen SOS gumba) se lahko nastavi? Kako se potem kliče?
Ker se tudi sam še najbolj nagibam k nakupu G5000.


Tudi sam sem ga kupil kot darilo, gledal sem ostale primerljive pri drugih operterjih vendar so za mene bili slabši, premalo funkcij, pre majhen ekran, itn.

Stvar sem malo tudi testiral in sicer zvok je OK.

Ima, dosti funkciji glede na rang cenovnega razreda, katere so zelo praktične, recimo svetilka s preprostim drsom ob strani jo takoj prižgeš ter tudi ugasneš, preprosta ledica, ki opravlja svoje delo
wink-1.gif


Potem recimo skrajno spodnja tipka ti z zadrževanjem na njo aktivira radio, brez kabla, deluje odlično.

SOS tipka funkcionira, ko jo nastviš na določeno tel.št. ti ob aktiviraju začne telefon piskati kot zvok sirene policije, pošlje sms ter takoj kliče nastavljeno številko.

Hitro klicanje imaš tudi in sicer lahko neposredno z namensko tipko in sicer, če pogledaš telefon vidiš zgora na vrhu levo in desno skrajno tipki na katerih je narisan obraz
wink-1.gif


Podpira celo mms, ima fotoaparat tako, da je zadeva za ta denar iz proste prodaje 50€ odličen nakup, trenutno ga zgolj Mobitel ponuja, ne rabiš biti njihov naročnik, telefon je odklenjen.

Velike tipke, barvni zaslon so dobra kombinacija.

Kar je mene zmotilo je to, da nima mrežastega prikaza menija ostalo je več kot odlična izbira, še sploh sama praktičnost
smile-1.gif


Skoraj bi si še sam izbral a kaj ko sem se navadil na srfanje po netu, uporaba te storitve une, itn.
grin1.gif



Lp.
 

dbest

Pripravnik
24. sep 2007
254
0
16
Pravkar sem nastavljal ta telefon pa niti slučajno ne najdem kako nastaviti hitro klicanje ..... ne mislim tisti dve tipki levo in desno zgoraj ampak da recimo pritisnem in držim dvojko ..... zdaj samo reče da ni številke ampak kako jo nastaviti pa nimam pojma ....
 

dbest

Pripravnik
24. sep 2007
254
0
16
sem že najdu ..... kontakti morajo biti na mobiju ... če so na simki speed dial ni možno nastaviti.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.768
261
83
Največja slovenska vas
Svoji stari mami pri 93 sem kupil Huawei G5000 in je zadovoljna, sicer ji je bil prejšnji model, ki je imel zaslon dvobarven bolj všeč, saj ima ta fotoaparat, internet... kar jo samo mede, ampak sem jo v slabih 2 urah podučil o vsem, tako da ga brez problema že slabe pol leta uporablja.

Na začetku je imela probleme, s tipko ob strani za zakleniti tipkovnico in tipkami za glasnost, ker jih je ponesreči pritisnila, ampak se je tut tega navadila.

Vsekakor priporočam.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.491
9.190
113
No, nabavil tega Huawei-a.
Slabosti: telefon je res plastičen, meniji so totalno nelogični, ampak to za starejše ni važno.
Največji problem je, da tudi pri največji jakosti zvoka v slušalki le ta ni zelo glasna. Upam, da bo vseeno ok. Sicer obstaja še preklop na zvočnik, ampak to vseeno ni to.