Ene kul slusalke za iphone..

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Mislim, da sem pociljal subforum?
smile-1.gif


Skratka, ker so jabolcniki prilozili komedijo od slusalk iscem nek uporaben nadomestek.

Skratka zelje so:

- da NISO in-ear (sem imel Shurove, pa je bila kriza.. ali so ven lezle [ne glede na nastavek], ce sem pa malo bolj zatlacil not, mi je pa usesni kanal odtekel)

- da imajo mic podporo

- najraje bi videl, da je klasicen earset dizajn (ala original applove slusalke), pa ajde over the ear bi bil tudi kul.


Prisel sem do nekaj resitev:

Bang & Olufsen Earset 3 - drage ko zafran, zvok baje fantasticen, a se rad zlomi kabel po 3h mesecih

Sennheiser MM60ip - mislim, da isti smorn, kot PX100, ki jih ze imam samo, da imajo se mikrofon.

Atomic Floyd HiDefDrum - tudi drage, kot zafran, so pa nek hibrid med in-ear in klasiko.



Medtem ravno vracam Atomic Floyd AirDrum, fantasticen sound, dobra izdelava, tekstilni kabel, ampak so mono. Samo za desno uho. Nikjer na strani ne pise, da so mono
jezen.gif



Nad bluetooth slusalkam sem obupal, ker iphone ze tako hitro skuri baterijo, z BT slusalkam pa sploh + kvaliteta zvoka ni na ravni zicnih slusalk.


TOREJ.. ima se kdo kaksno idejo za kaksne kul slusalke?
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Hmja, vecina asortimana je in-ear, pa se brez mica so.. ajej.. Verjamem, da so kul.

En drek ponudbe je vse skupaj..
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

In-ear so sranje, ker to je huje kot obleka ali obutev. Če ti ni prav, te bo žulilo in ne boš mogel nosit. Probat pa ne moreš nikjer.

Dejstvo pa je, da noben drug tip slušalk ne more tako dobro reproducirati celotnega zvočnega spektra.


Nekateri boljši modeli imajo po novem zraven še penaste vložke. Torej podobno kot čepki za uho. Najprej jih pregneteš in vstaviš v uho.

Če so ti Shure lezle ven, potem si imel očitno premale nastavke gor (preizkušeno). Problem je, če imaš širok ušesni kanal in ti niti največji nastavek ni prav. Za Sony vem, da ima 15mm čepke, kar je več kot drugi proizvajalci (Shure 13mm, jays 13mm).
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Saj to je. Shure je bilo tako; pena je bila kul, samo mi je bilo muka spraviti v uho + umaze se s casom, pa moras vedno nove kupovati. Silikonska smrekica je lepo stala vendar, ko sem jo vlekel ven mi je vedno ranila uho in mi je potem s casom vse skupaj zateklo. Ostali nastavki so mi pa lezli ven ali tiscali.

Pa se problem je, ker moram slisati okolico... Pa se pri in-earih me je motilo, da vcasih slisis kabel, ko se zvija..


Ena opcija je se neke vrste hibrid..

1-EarphoneAtomic2.jpg


To pa pojma nimam, a bi bilo kul al ne..
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
No, ravno te Atomic Floyd HiDefDrum sem vzel... super zadeva, trenutno mi ze vec, kot 1 uro stojijo v usesu BP.. ne izolirajo pa popolnoma zvoka in so trenutno idealka. Bom videl kako bo s casom..