eMule v Win7 KAD povezovanje problem!

rotvajler

Pripravnik
7. mar 2011
173
20
18
Hojla!

Prosil bi za pomoč glede vseh nastavitev okoli Emule v windowsih 7. Namreč pred časom sem po inštalaciji Emulev0.50a normalno uporabljal program za download mp3-jev, itd... Brez posebnih nastavitev kar se tiče požarnega zidu (portov) win7, routerja Linksys WRT54GL Ko sem pred kratkim na novo naložil win7 na comp, eMule nikakor ne morem uporabljati, saj se mi po vseh mogočih nastavitvah KAD noče in noče povezati (SERVERJI se takoj povežejo).

Prebrskal sem po raznih forumih glede možnih nastavitev (fint), pa mi eMule vseeno noče povezati KAD-a. Probal sem vse mogoče, pri izklopljenem požarnem zidu win7, z ročnim vnosom portov v požarnem zidu win7 (inbound rules, new rule, itd.), z ročnim vnosom portov na routerju Linksys WRT54GL, pa nič.

Mi lahko kdo pomaga rešiti zadevo?

Hvala že vnaprej in lep nedeljski pozdrav!

:)
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
eMule? Kaj je to?



Zacni uporabljati kaj "modernejsega"
smile-1.gif
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Najprej en stavek, ki mora biti v temi o emule: omg a kdo še to uporablja?
wink-1.gif


Ok zdej pa res. Imas high id pri serverju? Mogoce se nimas kad sourcev. Google -> kademlia sources. Ko jih najdes jih importas.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Na eMule se najde dosti zadev, ki jih noben torrent ne premore, tudi nove glasbe. Sam redno uporabljam, ni pa pač popularna, ker je 'prezakomplicirana' za 90% ljudi, ko še torrenta v utorrentu ne znajo odpret
tongue-1.gif


@vprašanje - treba odpret 2 porta v routerju, enega za TCP, enega za UDP, potem pa še naložit nodes.dat iz http://www.nodes-dat.com/
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Citat:
Uporabnik DJ_Beat pravi:
eMule? Kaj je to?



Zacni uporabljati kaj "modernejsega"
smile-1.gif

Če hočeš priti do kakega zelo starega filma, eMule zelo prav pride .
Za novejše stvari pa le kak torent program.
 

rotvajler

Pripravnik
7. mar 2011
173
20
18
seveda sem naložil na mulo serverje (tudi KAD), pa požarni zid windowsev in ruterja izklopil, pa porte ročno probal omogočit na ruterju in v windowsih.... pa brez uspeha... ni mi fora v tem, da je program star in neuporaben, za mp3 download ga že skozi uporabljam in mi ne da miru, zakaj stvar, ki je sicer predhodno špilala brez problemov in brez posebnih nastavitev portov ali kaj podobnega... delala b. p.

kakšna ideja?

hvala vnaprej za pomoč oz. nasvet..
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Si probal zbrisati eMule (tudi nastavitve!) pa na novo?

Kaj pravi tisti test za porte?

Naloži navadne serverje, se poveži, začni oddajati ali downloadat nekaj fajlov (toliko da dobiš kontakte) in potem pod KAD daj bootstrap / From known clients. Potem pa kako minuto-dve počakat... Včasih zna trajati.