EMA 2019 - Sebi

B81

22. jul 2007
34.473
8.949
113
Ksz

To ni petje, to je jamranje, to je lahko vsec le ekstremnim pesimistom in bodocim obesancem.
Dober komad cloveka energijsko zbudi ne pa to...kaj te je to? Wtf?

Pa Kaos? s tem se norcujejo iz vseh ostalih in ne verjamem, da so ljudje glasovali v vecini, ni sanse.
No sreca v nesreci je to, da ta Kaos ni zmagal. Jafak no, kam gremo...
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Men je bila zmagovalna najboljša. Sama oddaja pa poden. Tud samo glasovanje čist mimo, kar takoj dva finalista in to je to. Na koncu brez tudi pogovora z zmagovalcema?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zanimivo razmišljate in sem vesel, da je vsaj neko mnenje.

Jaz sem gledal "evrovizijsko racionalno" in čeprav me pesem ni navdušila smatram, da bi največ pik pobrala https://4d.rtvslo.si/arhiv/ema/174596086?jwsource=cl Ula. Ima nek tak malo vzhodnjaški melos in kot je že en napisal - te kar vleče plesat.

Mogoče se mi zdi (upam da se mi res le zdi) ampak ob razglasitvi zmagovalcev je Zala reagirala absolutno hladno, tako v stilu: "Ja pa kaj pol? Saj mi je ati že včeraj povedal, da bova zmagala". ;)

Aja še to: pravila za plagiate so precej natančno določena in danes naredit povsem avtorski komad, brez dovoljenih "že znanih vložkov" je potem nekaj "še ne slišano" in večinoma tudi neposlušljivo.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Zanimivo razmišljate in sem vesel, da je vsaj neko mnenje.

Jaz sem gledal "evrovizijsko racionalno" in čeprav me pesem ni navdušila smatram, da bi največ pik pobrala https://4d.rtvslo.si/arhiv/ema/174596086?jwsource=cl Ula. Ima nek tak malo vzhodnjaški melos in kot je že en napisal - te kar vleče plesat.

Mogoče se mi zdi (upam da se mi res le zdi) ampak ob razglasitvi zmagovalcev je Zala reagirala absolutno hladno, tako v stilu: "Ja pa kaj pol? Saj mi je ati že včeraj povedal, da bova zmagala". ;)

Aja še to: pravila za plagiate so precej natančno določena in danes naredit povsem avtorski komad, brez dovoljenih "že znanih vložkov" je potem nekaj "še ne slišano" in večinoma tudi neposlušljivo.
a tebe pa komad ne spominja na Suado? Meni se zdi čisti plagiat. Ne vložek, temveč osnovna melodija je ista.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Verjamem, da "mojstri" na RTV spustijo komad skozi "Shazan" in če ne pokaže nič, je v mejah normale.

Pa kaj če me spominja - na Evroviziji bi se boljše odrezala - vsaj po mojem mnenju - ampak vedeli ne bomo nikoli. Na Suado na žurkah folk še zdaj nori - na Avatar noben več ne tripa.

Reakcija Lee Sirk pa kaže na to, da je "dogovor" bil drugačen: dajmo v finale Raiven in ene luzerje, da Raiven zmaga. ;)
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.979
113
Še moje skromno mnenje.
Prireditev sem sicer začel gledat, a po drugi napovedi napovedovalke sem enostavno prestavil drugam. Nisem mogel verjet, da gledam nacionalno televizijo. Sem dobil občutek, da se vse skupaj predvaja na kateri bolj amatersko/šalabajzerski televizijski hiši, pa jih nebom omenjal, ker bi jih sicer lahko brez utemeljitve užalil. Dejansko me je slabost objela, ko se je dečva zibala levo-desno-naprej in nazaj. Tega še tako očitno ne počnejo poročevalke iz PopTVja. Scenarij, oziroma besedilo tudi nebi prisodil nacionalni hiši RTV Slovenija.
No včeraj, ko sem šel pogledat kdo sta bile pa finalistki... bože mili... Ena res kaos, brez pomena, brez posluha, brez namena. Druga, zmagovalka pa, uh ... jok nekih najstnikov, ki sta bila verjetno do prekvčaraj zaprta nekje v temačni kleti. To enostvano ni za nikamor.
Glede Leje, sem pa tudi mislil, da ima več pod klobukom. Kot je McGiver rekel, kuhinja; dajmo "našo" na oder zraven dveh najslabših, bomo sigurno zmagali. E, pa neboš, ko misliš da slabše ne more bit, ja, lahko je še slabše....
Na koncu pa res pričakujem že en referendum, da več ne nastopamo na Euroviziji. Nima smisla, niti iz stališča naših kvazi umetnikov, niti iz stališča same Eurovizije, ki vemo kaj je.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Haha, pa ne morem verjet, Vsako leto isto: kakšen šalabajzerizem, to je kuhna, tega ne bom nikol več gledal, zmagala je napačna skladba, vse pesmi so plagiat,...
Pa ljudje božji, zakaj sploh gledate to. Za vse, ki ste tukaj gor gayi še razumem, ker to je pač največji gay festival na svetu. Za vse druge pa, dajte drugič ko bo na sporedu ta šEMA počet kaj bolj koristnega, mogoče si z zobno nitko fajn med zobmi spucajte, ali pa s staro zobno ščetko fuge v kopalnici spucajte, verjemite, da bo bolj koristno.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
McGiver
avatar je komad, bend? Tamaladva sta ga kopirala?
Avatar:
Unknown.jpg
mene pač spominja na tole.

Sem "gledal" kot ozadje med tem ko sem nekaj delal na računalniku - je treba bit "raz-gledan" da veš česa se izogibat. :cool:
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
1.oddaje nisem gledal ker je fakat isti krščen duš vedno. Komadi po večini neposlušljivi, zmagovalca in bližnje konkurente pa tak pol slišiš.
2. reakcija Lee Sirk me ne preseneča. Pa tudi malo ji bom stopil v bran. Jebeš kaj si folk misli. če ona tko misli ni s tem nič narobe.
3. Zmagovalni komad je sori zanič. Kaj bi onedva bila malo kraftwerk malo Klape al ka?
4. Od Ule komad je fejst speven, punca ma glas in tak komkad da bi ga izvajala recmo una Angležinja Sophie Ellis baxter (njeni komadi so fesjt podobni) bi dejansko bil uspešen na MTV in podobnih modernih sranjih in zato verjetno res najbolj smiseln komad za poslati na Evrovizijo

defintinvo je skupaj eno velko sranje
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in McGiver

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
2. reakcija Lee Sirk me ne preseneča. Pa tudi malo ji bom stopil v bran. Jebeš kaj si folk misli. če ona tko misli ni s tem nič narobe.
Ce ona tako misli ni nic narobe, tudi ce bi to privat nekomu rekla, problem je ker ona je bila del fakin žirije. In zdi se mi nespostljivo do zmagovalcev, karkoli si ona ali kdo drug misli o nih. In nit ni toliko problem, da ji je ušlo, ampak bolj reakcij(e) potem.
Zanima me kaj bi bilo (kako bi se odzvala) ce bi to izjavil nekdo lansko leto.

Glede komada pa je nekaj drugačnega/posebnega kar v Sloveniji ponavadi ne gre, mi moramo vedno poslat nekaj kar je ze 10x prezveceno.

Sicer pa je tu nekaj odzivov *znanih* Slovencev:
https://siol.net/trendi/glasba/tako-so-se-znani-slovenci-odzvali-na-zmagovalca-eme-2019-video-490589
 
Nazadnje urejeno:

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Eno je, da je komad poseben, drugacen. Drugo pa je, da je totalno nespeven, da bo folk v avtih preklapljal kanale, ko bojo to vrteli. Da v pesmi ni sprememb ritmov, nekega izrazitega refrena. Neko brezvezno jamranje. Ta kes, ki gre letno za emo in eurovizijo, bi naj vlozili nevem, v dodatne vrtce, obroke po solah. Nekam. Ker to je isto, kot bi kes zazgali. Gledajo itak dedki pa babice.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ne bom komentiral zmagovalne, ker so mi pravzaprav vse neprepričljive.
Najbrž ni naključje, da je pod vsako drugo podpisan Raay in vse zveni enako. Una žnablasta blonda mi zveni skoraj identično kot komad od Aviciija:
Še refren zveni podobno.
Saj od tamalih dveh mi je tudi tak, kot da sem ga že nekje slišal. En slovenski komad.....
Raiven.... slišat je sposobna pevka. Komad se sliši kot stroji v proizvodnji.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Meni je komad cool, je pa res da imam od popa raje Lano Del Rey (kar je tudi blizu jamranju letošnjih zmagovalcev) kot kakšno energično zadevo!;)

Sem pa gledal po EMI še DORO (hrvatarski izbor) in je zmagal nek tip v angelskih krilih ki je na koncu ob zmagi "hvalil boga in jezusa" pa še židovski veleposlanik mu je izročil čestitke v imenu mest Tel aviva in Jeruzalema. Baje da se že ve da je komad plagiat, sicer tudi če ni je tako povprečje v sivini da je naš ene 10x boljši, četudi je brez energije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fly