Elektrika, akumulator, centralna šteka

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Predzgodba:
dva tedna nazaj sem več ur imel vklopljen avtoradio. Seveda se je akumulator izpraznil in sem avto vžgal s kabli. Od takrat je bilo OK, le enkrat je spet komaj vžgal.

Zdaj pa opažam, da centralna včasih ne dela.
Ko obrnem ključ v voznikovih vratih, odklene/zaklene le tega, drugih pa ne.
Se dogaja torej tako pri zaklepu kot odklepu. A ne vedno.

Je to lahko akumulator kriv ? (ki ga bom itak menjal)

Avto Hayundai Accent GLS top-k 2004
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Če ne zaklepa dobro, je tudi lahko akumulator. Preveri, koliko napetosti je še. Meni recimo luči uspejo svetit pri izpraznjenem akumulatorju (9-10 V), ampak v taistem stanju pa se noben motorček za zaklep noče obrnit.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Akumulator je zdaj nov, zaklepanje pa šteka še vedno.

Tak dve sekundi po zaklepu s stikalom, se čuje en klik (kot rele) iz vrat. Voznikovih.
Enako je pri odklepu.

Torej:
- stisnem gumb na voznikovih vratih, čez dve sekundi klik, na drugih vratih pa nič (se ne zaklenejo, če oni tudi kliknejo pa ne vem, ker nisem šel poslušat)

Prav dela le še v vsakem dvajsetem poskusu
frown-1.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Možnost 1:

S centralo centralnega zaklepanja je nekaj narobe.

Možnost 2 (bolj verjetno):

V enih vratih je nekaj narobe (motorček/mehanizem) in se ne zaklenejo. Posledica - tudi ostala vrata se ne zaklenejo.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Zdajle je spet delalo. (iz prve, večkrat; potem sem parkiral, se vrnil, spet vsakič delalo. Hecno.)
Oni omenjeni klik je zdaj tudi, tak da to zgleda ne pomaga pri iskanju napake.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.391
1.355
113
Najbolj enostavna rešitev bi bila poskus ponovne sinhronizacije ključavnic.. Poglej v navodila če je o tem kaj besede, ponavadi je treba vzeti ključ in z njim zakleniti in odkleniti vse ključavnice po vrsti ali kaj takega...
zmaga.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Sem klical na servis in pravi da "gre za motorček". In ga bodo naročili. (avta še niso videli).

Zdaj več dni ni delal, danes pa po vžigu delal ko urica. Sem tam desetkrat zaklenil in odklenil. Vsakič delalo OK. Ko sem parkiral pri trgovini, se je tudi zaklenil. Ko sem se vrnil iz trgovine pa spet mrtvilo.
frown-1.gif