Električni čistilec oken

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.337
958
113
Ima kdo ročni čistilec stekel, nekaj takega kot reklamirajo po TVju? Vem da ponavadi taki "aparatki" niso kos delu na roke...
grin1.gif
Pa me vseeno zanima, je to za kaj uporabno? Imam kar nekaj kvadratov steklenih površin + strešna okna... Ali spuca mušje drekce, ali je treba na roke podrgnit, aparat pa dejansko samo posesa?

Kaj takega:
http://www.gitas.si/slo/e-trgovina/ponudba/ciscenje-steklenih-povrsin/baterijski/karcher-wv-2-plus/

Imam sicer na globincu vse pripomočke za čiščenje stekel, ampak vzame kar nekaj časa za pripravo/pospravilo...

Vprašajte žene in povejte...
grims-1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.401
968
113
Obišči stran
Tale kircher je zakon. Okna so spucana tik tak... Pač okna s cunjo in čistilom prebrišeš, nato pa samo s kircherjem posesaš in je čisto.
Ne vem pa kako delajo ostali...
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
316
20
18
Če mene vprašaš je uporabno, samo drgnit umazanijo oz. "mušje drekce" pa bo še vedno treba. Pri nas z vlažno krpo naprej okno pomijemo, potem pa s tem Karcherjem samo posesaš odvečno vodo s stekla. To opravilo dejansko opravi v nulo, tako da ni potrebno potem stekla še brisati do suhega, temveč imaš steklo res v trenutku tipi-topi in brez lis itd. Nima pa strojček neke hude avtonomije, saj naj bi z enim polnjenjem lahko "posesal" cca 30m2 steklenih površin.

Aja pa v zadnjem času dobiš tovrstnega osnovnega Karcherja mislim da v Hoferju za 50€ (imajo v ponudbi nekajkrat na leto).
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
VW2 Plus imamo pri nas in vidim, da se dobro obnese. S tem nič ne drgneš, ker je samo sesalnik. Okna pomiješ klasično s krpo in posesaš vodo. Preverjeno obdela okrog 60m2 oken z enim polnjenjem. Brisalna glava bi lahko bila širša in odlivanje vode bi lahko bilo boljše rešeno ampak to boš pogrešal samo, če boste obdelovali vsa okna naenkrat (pri nas jih pomivamo po tretjinah in je kul).
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.950
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Master_of_Disaster pravi:
Če mene vprašaš je uporabno, samo drgnit umazanijo oz. "mušje drekce" pa bo še vedno treba. Pri nas z vlažno krpo naprej okno pomijemo, potem pa s tem Karcherjem samo posesaš odvečno vodo s stekla. To opravilo dejansko opravi v nulo, tako da ni potrebno potem stekla še brisati do suhega, temveč imaš steklo res v trenutku tipi-topi in brez lis itd.

Enak efekt je tudi z gumico za čiščenje stekel "na roke". Razlika je le v tem, da pri slednji voda na dnu odteče s šipe na okvir (in naprej na tla, recimo), pri sesalcu pa ne ...
Še nikoli nisem šipe "brisal do suhega" s kako krpo, papirjem. Razen v avtu na notranji strani.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.337
958
113
Hvala za komentarje. Verjetno bomo nabavili, pa bomo malo pogledali kje je ceneje. Predvsem pod strešnimi okni mi je zoprno če kaplja...