E-kolo katerega?

Clancy

Majstr
20. avg 2007
784
351
63
Oče je star 73 let, drugače srčni in sladkorni bolnik, smo mu pred dvema tednoma nabavili s-bikes c60we. Ker je nižje rasel, si je raje vzel ženski model (belega).
Moram reči, da je glede same kvalitete izdelave in opreme, kolo odlično, glede na ceno. Vsaj mene, edino morda motijo malo preširoke gume. Jih je treba pač napumpati vsaj na 4 bare, da je upor čim manjši.
Super so tudi Tektro hidravlične disk zavore, velik in dobro berljiv LCD zaslon, tudi sedež je kvaliteten, ki pa je na njegovem kolesu ženski in ga bo moral zamenjati, ker ga tišči med nogami :D .

Moč motorja ima 9 stopenj. Na 5. stopnji recimo, motor pomaga do 17 km/h .

Za sam doseg, še kaj dosti ne morem napisati, saj je naredil le dve vožnji po 15 km in je na prikazivalniku za baterijo, izginila komaj prva črtica.

Aja, pa še to. Kolo je kupil pri sosedu, v času trojnih pik, kar je nekje 210€, plus tega, pa je dobil še 10% popusta.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Vidim, da imajo bicikel pri Mercatorju se vedno v katalogu. Kako pa si se zmenil za 10% popusta?
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
784
351
63
Saj se da dobiti popust, samo moraš malo večkrat hoditi kolo gledat in vmes povprašati po popustu
wink-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Ahaaa, hvala
smile-1.gif


Si bil v Mercatorju Siska ali kje drugje?
 
Nazadnje urejeno:

Clancy

Majstr
20. avg 2007
784
351
63
Bi pa vprašal, če mogoče kdo ve, kje bi lahko najugodneje dobil 500W e-bike kit komplet, z vsaj 12 Ah baterijo, za 26 col žensko kolo.
Sem gledal na tej strani https://goo.gl/U3e1mm vendar kaj pametnega nimajo na zalogi.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Kit kompletov za take predelave google najde malo morje. Seveda pa pri nas niso legalne, oziroma bi reč moral registrirati kot moped. Vprašanje, kako stabilno bi bilo tako vozilo s 500 W na prvo kolo.

Ma ja,vem,to so te idiotske EU uredbe...s specialko lahko vozim +50 km/h in je vse OK,z električnim kolesom me pa hočejo omejit,da se svaljkam s 25 km/h...kretenizem brez primere...
Vozil sem 250w kolo in mi je prešvoh,že tako gre samo 25 km/h,potem ga pa še vsak klanček dodatno upočasni,to je "no go" zame,zato bi rabil 500W
Glede stabilnosti pa ne vem kaj misliš,ker sem gledal kolesa z 1 kW in več moči,pa se čisto lepo peljejo,tako da 500w nebi smel biti problem...itak pa ne bom dirkal z njim,samo da ima dovolj moči za kak manjši klanec in da gre vsaj 40 km/h,to je vse kar rabim...če bo treba dam pa še tistih nekaj eur in ga registriram,da bodo birokrati srečni...čeprov mi je to smešno,registracija bicikla,jaoo
uf-1.gif

Ti torej iščeš motor, ne kolo.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Kit kompletov za take predelave google najde malo morje. Seveda pa pri nas niso legalne, oziroma bi reč moral registrirati kot moped. Vprašanje, kako stabilno bi bilo tako vozilo s 500 W na prvo kolo.

Ma ja,vem,to so te idiotske EU uredbe...s specialko lahko vozim +50 km/h in je vse OK,z električnim kolesom me pa hočejo omejit,da se svaljkam s 25 km/h...kretenizem brez primere...
Vozil sem 250w kolo in mi je prešvoh,že tako gre samo 25 km/h,potem ga pa še vsak klanček dodatno upočasni,to je "no go" zame,zato bi rabil 500W
Glede stabilnosti pa ne vem kaj misliš,ker sem gledal kolesa z 1 kW in več moči,pa se čisto lepo peljejo,tako da 500w nebi smel biti problem...itak pa ne bom dirkal z njim,samo da ima dovolj moči za kak manjši klanec in da gre vsaj 40 km/h,to je vse kar rabim...če bo treba dam pa še tistih nekaj eur in ga registriram,da bodo birokrati srečni...čeprov mi je to smešno,registracija bicikla,jaoo
uf-1.gif

Ti torej iščeš motor, ne kolo.

Iščem prevozno sredstvo velikosti in širine bicikla (EV skuter mi je prevelik,preširok in pretežak),z malo močnejšim motorjem in malo zmogljivejšo baterijo,torej 500 ali 1000w!
Imam sicer že specialko,naredim cca. 4 do 5k kilometrov letno za trening,električno kolo bi uporabljal za do centra mesta in ostale krajše poti namesto avtomobila,bistvo mi je da pridem na cilj neprepoten,pa da normalno zvozim vse klance in se po ravnini peljem vsaj okoli 30 km/h,to je celotna poanta mojega zanimanja za tako EV kolo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Ok, moj oče se taktrat ni odločil za ekolo, pred parimi meseci nazaj pa je padel z bicikla (nekdo ga je z avtom izsilil in pobegnil) in si je zlomil kolk. Zdaj že okreva, željo ima po električnem kolesu, vendar ne po biciklu, ampak, zaradi stabilnosti, po električnem triciklu.

Pozna kdo kakšen dober električen tricikel?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Se bom kar priklopil tukaj zraven. Oce je ogromno casa na kolesu in smo prisli na idejo, da se mu nabavi elektricno kolo. Kaksna ideja kaj je pomembno gledati, idealno bi pa bilo, ce se da to cudo tudi malo testno zapeljati?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Najbolje, da greste na testno voznjo. Z mojim ocetom sva lansko leto testirala S-Bikes pri Spanu, pa mu je bil vsec, potem pa je padel in si zlomil kolk, tako da zdajle gledava elektricni tricikel zanj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

luka51

Guru
16. avg 2007
13.845
5.087
113
Se bom kar priklopil tukaj zraven. Oce je ogromno casa na kolesu in smo prisli na idejo, da se mu nabavi elektricno kolo. Kaksna ideja kaj je pomembno gledati, idealno bi pa bilo, ce se da to cudo tudi malo testno zapeljati?
To ste prišli vi (družina) na idejo al je bil on vključen pri ideji?

Najbolj pomembno je gledati to da je kolo primerno namenu. tu pa nevemo al ti naj gorca predlagamo al cestaka al treking, al mestno....
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Se bom kar priklopil tukaj zraven. Oce je ogromno casa na kolesu in smo prisli na idejo, da se mu nabavi elektricno kolo. Kaksna ideja kaj je pomembno gledati, idealno bi pa bilo, ce se da to cudo tudi malo testno zapeljati?

Imam elektricnega scotta, treking. Ce koga zanima testna voznja, naj pove. Itak ga skoraj nic ne uporabljam.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Zakaj ga ne uporabljaš? Ti kaj ne ustreza ali si opustil kolesarjenje?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Električna kolesa sedaj že marsikje izposojajo. Tako bi lahko testiral več dni. Trgovci pa verjetno tudi dajo za kak km za peljat. Za starejšega človeka je po mojem mnenju primerna kak "city" varianta, kjer ni prestopanja čez štango. Vsako električno kolo bo nekaj kg težje kot običajno podobnega cenovnega razreda. Ti dodatni kg znajo človeka zmesti.
Za osebo v naši družini sem nabavil tako češko sestavljanko iz kitajskih delov: LF Lotus. Cena na linku je sicer kar huda za tako kolo. Jaz sem našel skoraj nerabljeno na bolhi, ki je nekdo zadel na nagradni igri. Pred tem sem kolo šel pogledat v trgovino in se par 100 metrov peljal.