E-kolo katerega?

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Sem ga kupil za oceta lred enim mesecem, kaj te zanima? Drugace jih imajo v spanu na zalogi in tudi zapeljes se lahko z njim.
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Aha, super. :)
Trgovine Špan v moji bližini (Prekmurje) mislim da ni. Kolo imam namen vzeti pri Telekomu.

Zanima me, če je kolo sploh primerno za človeka nižje rasti, ker je žena visoka 158 cm in sumim, da ji bo kolo preveliko, glede na to, da je to 28 colar.
Na sliki se vidi, da je pod sedežem na sedežni cevi vzmet in posledično sedež ne gre do konca dol. Ampak ok, v skrajnem primeru bi sedežno cev pač zamenjal z navadno. Pa tudi ne vem, kako je z razdaljo do krmila, če se da z to nastavljivo fajfo kaj približat krmilo k sedežu?

Že kaj sprobali kolikšen doseg ima kolo? Drugače je oče zadovoljen s kolesom?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz pa nekaj ne razumem - ne moreš ga videt, kaj šele sprobat, nisi prepričan če bo sploh pravo glede na velikost,... pa koji k. potem siliš z glavo skozi zid? :eek:
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.655
3.540
113
A da skupaj uganemo najpomembnejšo lastnost, to je da bo kolo prave velikosti in da ji bo všeč?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.339
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pri nakupu kolesa je verjetno fino, ce ga lahko probas... Kupis ga potem se vseeno lahko tam, kjer je par € cenejsi :D ... Ljubljana oz. Brezovica ni na koncu sveta... in izlet iz Prekmurja do Brezovice tudi ni "misija nemogoce" ... :) Prej poklices v Span ... in vprasas, kar te zanima in ce imajo zeljeno kolo na zalogi... potem pa pac planiras en poldnevni izlet ... in ga stestiras :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in McGiver

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Pri nakupu kolesa je verjetno fino, ce ga lahko probas... Kupis ga potem se vseeno lahko tam, kjer je par € cenejsi :D ... Ljubljana oz. Brezovica ni na koncu sveta... in izlet iz Prekmurja do Brezovice tudi ni "misija nemogoce" ... :) Prej poklices v Span ... in vprasas, kar te zanima in ce imajo zeljeno kolo na zalogi... potem pa pac planiras en poldnevni izlet ... in ga stestiras :)

Tole je "as scummy as it gets" kar se tiče nakupa kolesa.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A pro po tega kar si označil: dve leti nazaj v Sports Direct v MB - poizkušam smučarske hlače in bundo in jim rečem, če lahko dobim po isti ceni kot v njihovi (centralno iz UK vodeni) internetni prodajalni (slovenski da ne bo pomote). Pa ni šlo niti blizu; sem jim rekel, da bom pa pač po netu od njih naročil za točno pol njihove cene, pa so rekli, da vedo za to in da tako pač je. Meni čisto bolano, ampak na 50% pri 500€ pa nisem imun.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
To je še vedno ista štacuna in v takem primeru bi jaz naredil isto.
Mišljeno je v smislu da greš probat v štacuno A, kjer vidiš da ti je prodajalec pripeljel kolo po možnosti še iz druge štacune da ti je bližje, ti svetoval in na koncu ti kolo odgovarja. Nato pa greš na net in pri znesku par k€ kupiš tam kjer je 50€ ceneje.
Nato pa seveda vzameš to kolo in ga neseš sestavt spet trgovcu A, kjer mu po možnosti pokažeš cenik od enga XY iz neke vukojebine in rečeš če lahko še ti po tej ceni.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja se strinjam, ampak slovenski SD ima zelo malo z (njihovo) internetno trgovino. Še dostave si nisem mogel v trgovino naročit (bi bilo za njih ceneje), ampak sem moral plačat neko UK dostavno službo, pa je bilo še vedno -50% - bolano če mene vprašaš.

Isto mi je razlagal direktor Kastner & Ohler-ja v SLO, ko sem ga vprašal zakaj nima v MB trgovini kakih boljših smučarskih firm, pa je rekel - zakaj? da bi bil "proba garderoba" za Gradec? Kdor to kupuje se itak gor pelje. :(
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.339
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
To je še vedno ista štacuna in v takem primeru bi jaz naredil isto.
Mišljeno je v smislu da greš probat v štacuno A, kjer vidiš da ti je prodajalec pripeljel kolo po možnosti še iz druge štacune da ti je bližje, ti svetoval in na koncu ti kolo odgovarja. Nato pa greš na net in pri znesku par k€ kupiš tam kjer je 50€ ceneje.
Nato pa seveda vzameš to kolo in ga neseš sestavt spet trgovcu A, kjer mu po možnosti pokažeš cenik od enga XY iz neke vukojebine in rečeš če lahko še ti po tej ceni.


Tudi tukaj je podobno... Dobavitelj Sbikes je Span ... tako da v vsakem primeru ga on proda. Ce so dali Telekomu po taksnih cenah, da jih lahko prodaja ceneje in na obroke, je to njihova poslovna odlocitev... Pa se predvidevam,d a pri Telekomu je ceneje zato, ker moras koristit se tocke zvestobe ...

Pri Telekomu je cena 24x49€ = 1.176€ + 400 tock ugodnosti moras dat... >> https://www.telekom.si/zasebni-upor...lesa/s-bikes-elektricno-mestno-kolo-c70e-siva ... tako da niti ni tako veliko cenejsi... Za nekoga je mogoce lazje kupit, ker je na obroke ...

Pri Spanu pa je cena 1.199€ >> http://sbikes.si/si/elektricno_kolo_s-bikes_c70e/
 
Tudi tukaj je podobno... Dobavitelj Sbikes je Span ... tako da v vsakem primeru ga on proda. Ce so dali Telekomu po taksnih cenah, da jih lahko prodaja ceneje in na obroke, je to njihova poslovna odlocitev... Pa se predvidevam,d a pri Telekomu je ceneje zato, ker moras koristit se tocke zvestobe ...

Pri Telekomu je cena 24x49€ = 1.176€ + 400 tock ugodnosti moras dat... >> https://www.telekom.si/zasebni-upor...lesa/s-bikes-elektricno-mestno-kolo-c70e-siva ... tako da niti ni tako veliko cenejsi... Za nekoga je mogoce lazje kupit, ker je na obroke ...

Pri Spanu pa je cena 1.199€ >> http://sbikes.si/si/elektricno_kolo_s-bikes_c70e/
Pri Španu Sbike dajejo tud na test, moj oče ga je mel doma. Zaprosi zanj pa pelji se z njim naokrog, da vidiš, če ti sede geometrija in to ... pa da ni baterija premajhna ;).
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.911
274
83
tam ko se terc po tori rola
Kolesa se niti pod razno ne kupuje tako, ne da bi vsaj sedel gor in naredil vsaj 100 metrov. Ajd, če ga bo imela za par kilometrov na teden, še gre. Pač potrpi tiste pol ure, če ji ne bo prav. Če se misli pa samo ''na elektriko'' voziti, pa tako nima veze -sedi gor, malo bo pa že zavrtela pedal.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Kdo ve, kak dober kolo, za heavy duty, težkokategornike pa jasno max. udoben stol, in ja močan motor ......