E-kolo katerega?

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sam vidim problem edino v tem, da ko enkrat zmanjka baterije sredi poti, si še na slabšem kot pri navadnem kolesu - električna so večinoma 20+ kg težka. Po ravnem to verjetno še ni takšen problem, vem pa kako je vozit z naloženim kolesom (torbe, spalka, šotor - skupno cca 28kg) v klance...ni prijetno.

Ce ravno ne brcas stalno v kaksne hude klance, je doseg baterije lahko tudi do 100 km ali vec ...
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Kaj točno si htel s težo kolesa in rukanjem povedat?
Popolnoma nobene veze ni. Pri udobju šteje materjal in pa zračunan flex. In pri karbonski specialki je okvir in krmilo tako narejeno da z flexom dobis "udobje" to kitajsko sranje je narjeno zato da je poceni. In tu je razlika v udobju. Aja pa gume še. Večji balon je več pobira.

Nekaj je na tem, ker če imaš kolo čist togo je masa še kako pomembna, ker so amortizerji potem tvoje roke in noge in če imaš kolo lahko kot perešček bodo tvoje roke in noge z lahkoto blažile sile, ki pridejo od tega lahnega kolesa. Če je kolo težko bodo pa te kinetične sile jasno toliko večje.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Nekaj je na tem, ker če imaš kolo čist togo je masa še kako pomembna, ker so amortizerji potem tvoje roke in noge in če imaš kolo lahko kot perešček bodo tvoje roke in noge z lahkoto blažile sile, ki pridejo od tega lahnega kolesa. Če je kolo težko bodo pa te kinetične sile jasno toliko večje.
Govora je o mestnem kolesu in ne DH stroju....
In mestno kolo z 15 ali 20 kilami bo isto neudobno
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
No, prvi vtis. Peljal sem ga od špana na brezovici do siske. 12 km, kaj naj rece. Hecen obcutek, imas obcutek da poganjas pedala ampak zadeva stalno leti do 25 km/h. Kjer je omejitev hitrosti elektrike. Naprej seveda lahko pospesis na svojo moc.
V glavnem, fotr je takoj naredil par krogov in je zadovoljen zaenkrat in to je vse kar je vazno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe, AndY1 in sad

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Najbolje, da greste na testno voznjo. Z mojim ocetom sva lansko leto testirala S-Bikes pri Spanu, pa mu je bil vsec, potem pa je padel in si zlomil kolk, tako da zdajle gledava elektricni tricikel zanj.

Padel s kolesom?


To spodaj sicer nima veze s tvojim očetom.
Realno pričakovati je vedno več hujših nesreč, ker z elektriko podprti "športniki" v drugi ali tretji puberteti, ter takšni z nahrbtnikom spredaj, preveč enostavno pribrcajo na kraje, kjer jim ni mesto. In potem nazaj grede brez zadostnih izkušenj, s težje vodljivimi e-kolesi, preizkušajo naklonjenost gravitacije.
Kot, da bi bili superšportni avtomobili dostopni za bagatelo.

povzetek:
e-mestna kolesa da, sploh, če je zaradi tega manj km z avtomobilom
e-MTB NE

Sem opazil, da imajo že celo specialke na elektriko...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Ja, padel s kolesom. Ampak ne elektricnim. Mimogrede, moj oce je ze celo zivljenje aktivno na kolesu.

Padel pa je, ker ga je izsilil avto in pri umikanju je povozil kamen na cesti, nakar mu je spodneslo prednje kolo in je padel. Voznik avta se ni ustavil in je odpeljal.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.822
616
113
EU
Ok ker si v avtu si vedno kriv, se razume maš pač 2 toni smrtonosne mašinerije v rokah, ampak vseeno kolesarji kar lepo nažigajo čez rdeče, stop znake in sploh radi izsiljujejo prednost in se pač zgodi neizogibno:(
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Nekateri (ne nujno maloštevilni) kolesarji in vsi avtomobilisti, ki na primer pripeljejo s stranske ceste. Če ga s kolesom ne serješ, še zdaleč nisi varen. Tako da tvoj argument skorajda ne velja.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.695
113
Ko si na kolesu, se moraš zavedati, da si slabše viden. Tudi, če imaš po predpisih prednost, je dobro imeti v mislih, da bo bolelo tebe, če te je voznik slučajno spregledal. O tem lahko razmišljaš pri zdravniku ali žlahta na pogrebu. Da v letošnji toplejši zimi ne govorimo, ko v mraku kdo s kolesom tipa cesto.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Ponavljam in poudarjam. Ko je mrak, imam prižganih luči kot novoletna smreka, odsevne materiale 360 stopinj okoli itd itd. Ne pomaga. (Ja vem, so tudi črno oblečeni brez luči, ampak govorim o 100% košer/halal kolesarju.) Avtomobilist ne pogleda sploh, dokler ne pride do črte cestišča.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.822
616
113
EU
Če ti to veš, zakaj bi se potem vrgel pod avto? Iz inata? Da dokažeš komu nekaj?:confused: Pač počakaš, da te voznik vidi.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.695
113
Vozim avto in se vozim nekajkrat na teden tudi s kolesom. Če ne drugega po kakih opravkih, ko pridem domov. Poznam oba vidika. Ko sem na kolesu, imam zraven luči na kolesu še solidno čelko na glavi, ker sem že skoraj spregledal sprehajalca s psom (oziroma vrvico, ki je povezovala človeka in psa). Kdaj pa kdaj vzamem tudi e-kolo od žene, ki ima precej klavrno lučko spredaj, tako da tudi tam obvezno na glavi še ena luč.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Kolesarji bi se mogel zavedat, da kakorkoli si jebena stranka na cest. Si lahko 109x na prednostni, če te spregleda, bo bolelo. Še avto in tovornjake spregledajo, da ne bi enega kolesarja? Pol slovencev ne mara kolesarjev na cest (sem med njimi), četrt jih še spregleda,.... aroganca avtomobilistov, aroganca kolesarjev in je jeza na cest. A da se vozim po cesti? Se, kolikor je nujno. Se pa dobr zavedam, da sem v napoto, da je za mano lahko en šumaher, šleper,... mene je strah vozit po glavnih cestah, ker vem da ssm v napoto.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Ok, prosim, da končate debato o kulturi na cesti, ker tole ni tema za to.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Kolesarji bi se mogel zavedat, da kakorkoli si jebena stranka na cest. Si lahko 109x na prednostni, če te spregleda, bo bolelo. Še avto in tovornjake spregledajo, da ne bi enega kolesarja? Pol slovencev ne mara kolesarjev na cest (sem med njimi), četrt jih še spregleda,.... aroganca avtomobilistov, aroganca kolesarjev in je jeza na cest. A da se vozim po cesti? Se, kolikor je nujno. Se pa dobr zavedam, da sem v napoto, da je za mano lahko en šumaher, šleper,... mene je strah vozit po glavnih cestah, ker vem da ssm v napoto.

Jaz sem predlani nekaj časa kolesaril po Avstriji, Nemčiji, Franciji, Nizozemski... Ko sem prišel nazaj mi je blo se par mesecev neprijetno po naših cestah vozit in se raje nisem usedel na kolo. Zdaj sem se spet nekak "navadil" na tale naš kaos.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad