Dvižna pisarniška miza

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Ima kdo izkušnje s po višini nastavljivimi pisarniškimi mizami, ki jih lahko prilagajaš za delo v sede in stoje?

Pred leti sem jih gledal v Ikei in začuda ugotovil, da je bil električno nastavljiv model Bekant bistveno stabilnejši od ročnega modela Skarsta. Takrat se za nakup nisem odločil, sedaj pa zaradi domače pisarne ponovno razmišljam v tej smeri. Pri čemer v poštev pridejo zgolj električno pomični modeli.

In gledam Ikeo ter ugotovim, da se ponudba in cene med državami bistveno razlikujejo. V osnovi imajo:
- Rodulf, najcenejši, širine 140cm kar mi zelo ustreza, ampak žal prenizek. Max višina je 117cm
- Bekant, srednja cena, v poštev pride širina 120cm (160cm je par cm prevelika), max višina je 125cm
- Idasen, najdražji, bolj stabilna verzija Bekanta, dimenzije kot Bekant, ampak 10cm ožja (slednje me ne moti)

Ima kdo konkretne izkušnje ali je vsaj primerjal pred nakupom Bekanta in Idasena? Za prvega obstaja na spletu nekaj slabih mnenj glede stabilnosti in napajalnika, pa zato toliko več pozitivnih.

In seveda ali pozna in lahko priporoča kakšno alternativo, v podobnem cenovnem rangu. Do cca 500€, ampak ko vidim slovaško ceno 300€ za 160cm Bekanta, se mi 500€ zazdi rip off...
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Jaz imam Ikea Skarsta pa sem zelo zadovoljen, ker je zelo stabilna.

Ročna:

Električna:

Sem jo pa kupil brez planke in sem dal gor svojo (lepšo):
1601892168817.png
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
futuristic ti verjetno ne dvigas mize v stojec polozaj vsaj 1x dnevno? Sicer zanimivo, da nimas tezave s stabilnostjo. Dopuscam moznost, da je slo pri moji za utrujenost demo modela ali da so jih v scasoma uspeli odpravit. Ampak ze sam dvig, ce zanemarim trseneje, je trajal predolgo za moj okus.

NoFear85 imas konkretne izkusnje s habitechom, kaj svetujes?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jurek1973

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
futuristic ti verjetno ne dvigas mize v stojec polozaj vsaj 1x dnevno? Sicer zanimivo, da nimas tezave s stabilnostjo. Dopuscam moznost, da je slo pri moji za utrujenost demo modela ali da so jih v scasoma uspeli odpravit. Ampak ze sam dvig, ce zanemarim trseneje, je trajal predolgo za moj okus.

NoFear85 imas konkretne izkusnje s habitechom, kaj svetujes?
Ne res je ne dvigujem skoraj nikoli odkar sem nabavil boljši stol. :p