Dvig mejne temperature za predgretje - golf V

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.283
125
63
Pozdravljeni,

ali se da dvigniti mejni nivo, pri katerem bo avto še vedno vključil grelne svečke? Afaik je pri novejših VW dizlih (moj je 2.0 TDI l 2005) ta stvar nastavljena na 5 st. C. In to sovpada z mojim nevžiganjem, namreč pozimi vžiga tako kot se spodobi, sedaj pa že nekaj časa s težavo. Problem se pojavlja vsako jutro, čez dan pa vžiga normalno. Na VW pravijo, da je to serijska napaka, vendar pa nimajo dovoljenja (in programa) za poseg. Seveda obstaja tudi RSR, ampak hoče 120EUR za poseg. Avto je sicer že iz garancije, nagajal je vseskozi, ampak v garanciji se nismo zmenili ničesar (no, enkrat so namazali zaganjalnik in lani so mi ga zamenjali z novim, ker je imel kao premalo obratov). Rešitev je pa baje samo prestavitev meje na cca 12-15 st C in to naj bi rešilo težavo
wink-1.gif
.

Jernej
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Hotel sem predlagati RSR, pa vidim, da imaš za G5, da bi delal tako kot je bog hotel (pa je fabrika zaj*****
hysterical-1.gif


Druge rešitve kot, da izpljuniš starih 30 jurjev, ne poznam. Ker so resna firma (za razliko od tovarne
bonk.gif
) gotovo vedo kaj delajo in nudijo tudi garancijo...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če boš dal to rihtat se ti splača še čipat, se mi zdi,da pride pol mal cenej:)

tut sam mal razmišljam v tej smeri, sam treba najprej našparat:(
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Moj sodelavec ima enake težave (2.0 TDI l 2005). Serviserji poznajo to težave vendar jo tovarna ne prizna.
confused-1.gif
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.283
125
63
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Hotel sem predlagati RSR, pa vidim, da imaš za G5, da bi delal tako kot je bog hotel (pa je fabrika zaj*****
hysterical-1.gif


Druge rešitve kot, da izpljuniš starih 30 jurjev, ne poznam. Ker so resna firma (za razliko od tovarne
bonk.gif
) gotovo vedo kaj delajo in nudijo tudi garancijo...

No ja, afaik ima Matjaž (ali jih je morda kakšnih deset strokovnjakov!?) kakšne insajderske informacije (tako pravijo nekateri na PS
smile-1.gif
) in mu je pač malce lažje nastaviti določene parametre, do katerih fantje na servisu niti pod razno ne morejo.
Pravzaprav sem mislil vprašati, če se s kakšnim "normalnim" programom in VAG COM (se mi zdi, da se mi v službi valja en kos) vmesnikom da to nastaviti...

Jernej
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.283
125
63
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Moj sodelavec ima enake težave (2.0 TDI l 2005). Serviserji poznajo to težave vendar jo tovarna ne prizna.
confused-1.gif

No ja, vprašaj ga, če greva družno k RSR, pa nama bo dal 30% dol
smile-1.gif
.

Jernej
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.364
382
83
Lahko pa ignorirata
evil.gif
in dejansko povprašata na urad za varstvo potrošnikov & co, kaj menijo o tem. Če se jima da je.bat, ju pomojem ne bodo ignorirali:
stvar ima dokazano serijsko napako in če je proizvajalec ne želi odpravit, jo bo na njegov račun odpravil nekdo drug. Če velja za vse ostale, velja tudi za proizvajalce avtomobilov.

B.