Durmitor - MNE (2013, moto izlet)

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #488

dan 1
Letošnjo moto sezono sem nameraval nekako zaključiti na Hrvaškem, na Pelješacu, nakar sem ob gledanju zemljevida zagledal v bližini Črno Goro in NP Durmitor.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Nacionalni_park_Durmitor

Dilema je odpadla, le zadevo je bilo potrebno nekako normalno speljati v štirih dnevih (skupna razdalj je okoli 2000km).

Prvi dan vožnja do Dubrovnika, napovedan je bil dež, za naslednje dneve pa je bilo napovedano lepo vreme. Na avtocesti pri Zagrebu je začelo deževati, dež (naliv) je ponehal nekje za Plitvicami. Ker ni bilo nekega prometa, se je dalo normalno voziti. Največji problem v dežju so vozila pred tabo, ker špricajo po vizirju in ne vidiš, sicer je zmerna vožnja neproblematična.

Nadaljevanje proti Kninu, Sinju (ogled zapuščene kasarne JLA, kjer je kolega služil vojsko) in na avtocesto za Biokovim, ki se konča pred Pločami. Do Ploč bo odprta nekje konec oktobra.

Ploče, jadranska magistrala, Neum in Dubrovnik. Pred mostom sem hotel napraviti par fotografij in me ustavi lokalec, ki je ponujal apartmaje. Bolj mu pravim, da imam preko bookinga urejeno, bolj sili, da to ni problem. Na koncu seveda zmaga še cena in gremo.

Apartmaji so pod cestu, par km iz Dubrovnika, lep razgled na zaliv in Cavtat, do plaže kar nekaj 100m.

http://www.booking.com/hotel/hr/apartments-sunset.sl.html

V bližini je restoran pa tudi trgovina, tako da prehrambenih težav ni bilo. Motorje je možno parkirati pod objektom, sicer je parking tik ob cesti in vsem na očem.









pri Pločah (nekoč Kardeljevo) sem tudi malo posnel.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

dan 2
Ker vsega ne moreš videti, sem doma splaniral krožno ruto.

Dubrovnik-Trebinje-Bileæa-Sutjeska-Most na Drini-Durmitor-Nikšiæ-Trebinje-Dubrovnik (okoli 400km).

Doma sem prebral, da je nekoč makadamska cesta v servernem delu NP Durmitor dobila asfalt, zato sem se odločil, da kanjon Pive pustim za drugič in takoj za mejo v Črni Gori prečim Durmitor S-J oziroma Crkvičko polje-Trsa-Žabljak.

Tam je tako lepo, da bi bilo greh, če se še kdaj ne pride. Trudijo se s turizmom, ceste dobre, ponekod pa vrhunske.

Vožnja iz Dubrovnika do Trebinja brez posebnosti, dobra cesta, Trebinje so zanimivo mesto ob reki, stari del izgleda lepo. Tankanje na črpali, kjer vzamejo vse valute in kartice, če jim dela sistem.

Nadaljevanje proti Bileæi, kjer je moj stari služil vojsko oziroma nadaljeval izobraževanje. Zanimivost je Bileæko jezero, ki je očitno nastali zaradi HE, pod vodo je opuščeno naselje.

Nato vožnja do Sutjeske, kjer je Luks rešil Tita.
http://sl.wikipedia.org/wiki/Bitka_na_Sutjeski

Vožnja v smeri Foče oziroma prvega mosta (Most na Drini) in po kakšni 15km slabe ceste vstop v Črno Goro.

Takoj za mejo pa vzpon na Durmitor (vožnja po novi cesti skozi gozd) in prečenja v smeri S-J proti kraju Žabljak. Impresivna vožnja po planoti. Na "vrhu" pa srečava štajerski par, ja svet je majhen.

Spust proti Žabljaku in smer Nikšič, Trebinje ter nazaj v Dubrovnik, zvečer pa malo na rivo.


















Malo sem tudi posnel.

 
I

Izbrisan uporabnik #488

dan 3
Sledila je vožnja po magistralki v smeri Paklenice, nakar je sledila sprememba plana in sicer obisk znanca na otoku Pašmanu.

Vožnjo nazaj sem razdelil na dva dneva, sicer se ne bi mogel kopati na Pašmanu
smile-1.gif











 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pride taka sezona, jaz sem lani tudi manj. Bolj mi je važno kam, da je lepo, mir in se spočiješ.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
No, tista cesta med Brodom na Drni in mejo je ena najslabših, ki sem jih vozil - še v Afriki nisem na tako nabasal. Pa lokacija enega od mojih 3 padcev v življenju; peljem od meje proti Brodu, okoli 40 na uro približno, oba robova ceste seveda odplaknjena, ostalo pa šoder. Pa mi skozi ovinek pripizdi kombi z rafti, seveda po sredini ceste. Samo odneslo me je, sreča, mala brzina pa malo bankine. Pošteno obrolčen, motorju nič, kombi pa po gasu pa kak centimeter od mene naprej, še ustavil se ni. Sreča, so za mano pripeljali neki tujci in mi pomagali "kravo" spet postavit na kolesa.
Torej, oprezno, tisti del je groza.
Sicer se pa v bosni najbolj bojim svežih kravjakov na cesti - seveda v ovinkih.

Sicer pa čestitam, jaz bom verjetno kaj podobnega naredil za 1. november; statistično je takrat kar lepo vreme, le iz marosta se je treba spravit.
M
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Drži, cesta med Brodom na Drini in Šæepan poljem (20km) je v slabšem stanju, ozka, neravnine, kamikaze s kombiji, živali itd..

Vendar imaš tovrstne ceste po Srbiji, s tem da tam voziš še slalom med luknjami, govorim o vaseh.

Je pa postavljena tabla za teh 20km, da je potrebno voziti previdno.

To je ta cesta.


Bom še naložil sled čez Durmitor, mogoče komu kdaj prav pride.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Ah, saj une ceste ne moreš kiksniti. Iz žabljaka dol, saj je prav lepo označena.
PS: Tu previdnost ni nič pomagala; pomagalo bi, mogoče, če bi vozil v koloni za kakim avtom z veliko varnostno razdaljo.
LPM
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Evo, sled čez Durmitor.



za potegnit in pogledat v Google Earth pa tukaj.
https://docs.google.com/file/d/0B6MDaIMitTcIU29sT05YQ0RvcjA/edit?usp=sharing

miklavz@
ceste ne moreš kiksnit, če hočeš v Bosno, lahko pa greš krožno varianto pa se ogneš in sicer.

Žabljak-Trsa-Crkvičko polje-do mejnega prehoda-Plužine

Sedaj, ko je asfaltirana cesta na sever, to ni več problem.

Tole mislim.


Skratka v Trsi nadaljuješ na sever in ne direkt na Plužine ter narediš fajn krorg in vidiš še Pivo.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Vem vem, saj sem peljal, cilj je bila Bosna. Ena lepših gorskih. Pa tudi jagenček v mleku je bil OK. LP
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Jebemtiš .... dobro si napisal in lepe slike.
Zanima me tista slika z blatnikom, kaj je zvit ali se samo tako vidi?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kera slika z blatnikom?
smile-1.gif


Me je en že isto vprašal, nič ni narobe, list se je gor prilepil.

 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
ojla, da ne odkrivam toplo vodo; torej, leta je konec, imam načrt opisat letošnje moto avanture; kako daš več slik v post? Hvala vnaprej, M
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Aha, pol pa samo linkam na stran? Se slike normalno vidijo ali se vidijo samo linki? LPM
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tisti link skopiraš, drugi po vrsti pa bo objavilo fotko v polni velikosti, naslednji tretji link pa je pomanjsana fotka.

Samo ne prvega ali cetrtega.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Že delam, sem kar tretjega uporabil, da ne dušim foruma. Kdor če bo že pogledal v polni pomanjšani velikosti - 800 pikslov bi moralo biti dovolj.
Hvala, LPM