Družabne igre?

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
še ena pivska igra, samo imena se ne spomnim (več):
potrebuješ kozarčke (toliko, koliko je igralcev + še enega), lepo ohranjen kovanec, kake papirnate brisače in mizo, ki je ni preveč škoda.
najprej se vzame en kozarček, notri natoči alko pijačo in kozarček postavi na sredo mize. nato vsak igralec natoči v svoj kozarček poljubno pijačo in kozarčki se postavijo okoli sredinskega kozarčka, čim bolj skupaj. potem se vzame kovanec, ki ga je dobro prej malo očistiti. igralec, ki je na vrsti, cilja kozarčke, vendar tako, da se kovanec odbije od mize. če zadane katerega od kozarčkov, ga mora lastnik popiti in si natočiti novega. če pa zadane sredinskega, morajo vsi igralci spiti svoj kozarček in tisti, ki zadnji položi prazen kozarček na mizo, mora spiti še sredinskega.
 

HS2K

Pripravnik
23. jul 2007
251
0
16
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Naseljenci otoka Catan + razširitev mornarji + mesta in vitezi.
cheer.gif


Risk, ali po domače riziko.
zmaga.gif


Najboljše so pa še vedno igre kot so: pantomima, ugani kdo sem, kameno lice ...
cool-1.gif

Risk je zakon. Itaq. Mi ga vsak vikend igramo.

Odločila sem se, da si bom za božička kupila novo igrco. Risk, Cluedo in te stvari odpadejo - jih že mam. Je kaka nova igrca, ki je zanimiva in da se jo igra več kot 120 min?
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Jop. Poleg tvojih in vseh zgoraj naštetih pravil pa mi igramo tako, da moraš nasprotnike vikat in ne tikat.
wink-1.gif
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Sem že zgoraj napisal. NASELJENCI OTOKA CATAN. Ta igra je res carska. Traja pa od 1.45 do 3 ure.

Vendar je osnovna čisto bedna. Mi imamo še nakaj razširitev in sicer MORNARJE, MESTA IN VITEZE, prejšnji mesec sva pa s kolegom sama naredila še dodaten komplet za 5, 6 igralec. HUDO!
zmaga.gif
 

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Sem že zgoraj napisal. NASELJENCI OTOKA CATAN. Ta igra je res carska. Traja pa od 1.45 do 3 ure.

Vendar je osnovna čisto bedna. Mi imamo še nakaj razširitev in sicer MORNARJE, MESTA IN VITEZE, prejšnji mesec sva pa s kolegom sama naredila še dodaten komplet za 5, 6 igralec. HUDO!
zmaga.gif

Sem slišala, da mornarji niso tolk dobri, da so boljši mesta in vitezi. Se mornaji in vitezi ločeno špilajo ali se lahko skupaj?
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Špilajo se skupno. Prevladujejo pravila vitezov in mest, dopolnjujejo se pa osnovna pravila + mornarji. Mornarji so pa predvsem zaradi večje površine morij, otokov, ladjic...

Vitezi in mesta so res dobra igra, samo bi ti jaz vseen priporočal dokupit še mornarje, ker z ladjicami pa otočki je špil taprav.
zmaga.gif