Drugi družinski

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Jaz puscam temperaturo konstantno. Spreminjam jakost ventilatorja.

so pa tudi tu verjetno proizvajalci pod taktirko prihrankov nastavili vse bolj na “eco” mode.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Samo sem jaz na novi Corolli opazil pri vročini nad 25°C, da če hočem spodobno hlajenje moram imeti nastavljeno na fast opcijo.
Te vabim da probas na novem cliotu.
Drugace pa imam sam vedno klimo v normalnem nacinu v corolli pa dela bp. Pa se glasna ni cetrt tako ko pri renaultu.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.188
5.734
113
Klima je nekaj, kar je pri renultih vedno malo šepalo, če si vajen zaresnih avtov... Ampak še enkrat, novi clio je v svojem rangu špica avto, ni pa ga v vsem za primerjat z razredom večjimi.

Sicer pa se mi itak zdi, da z vsakim novejšim avtom klime na splošno slabše delajo zaradi nekih eko for. Pri 7 let starem oplu dela klima neprimerno bolje kot pri kodiaqu. Malo je verjetno volumen, ki ga mora shladit, malo pa eko standardi.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Ma ne vem, Avensis T27 in zdaj Corolla klima ne dela nič slabše. Se mi zdi, da celo boljše oz. vsekakor tišje.
Clio pa kot če bi se vsedel nazaj v 90's. Saj vem, majhen avto pa to... ampak jebo pes.. klima.. pa to je osnova. Kako je pa pri meganih s klimo? Mene vmes mine, da bi se v vročini kam peljal s Cliom... pa to se mi že dolga leta ni zgodilo.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Tebi nekaj z to klimo ne štima. Pelji na servis. Si prvi in edini ki trdiš da klima ne dela. Očitno si dobil slab primerek. Ma kolega tega tanouga cliota. Hladi kot grom.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Klima dela, samo za en qrc. Bom peljal, itak je še zadaj pri prtljažniku ročka za zapiranje šla "narazen" plastika... pa avto ima celih 5k km prevoženih. Kaj šele bo :D
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.569
3.438
113
Še pri goljufivih nemških polizdelkih klimo nastaviš prvi dan po nakupu na 21 in auto in potem ne drmaš več. Razen v službenem avtu, ko moraš to narest vsakič ko se not vsedeš ker folk izbira vse od min do max in vse možne opcije gretja poleti in hlajenja pozimi, samo gumb auto se nekako ne najde.
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

hermann

Guru
19. mar 2014
9.188
5.734
113
ja, ker kdo je pa že videl babo, ki bi razumela gumb auto...

moja vsakič nastavlja na 18 stopinj pa ventilator na polno, da bo ja prej shladilo :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Megan hladi vredi ,Clio pa tudi gre samo moraš na 19 nastavit če hočeš imeti 22 notri.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Megan hladi vredi ,Clio pa tudi gre samo moraš na 19 nastavit če hočeš imeti 22 notri.
Scenic (2008) - delal kot mora - avtomatika na 20 stopinj je bilo prijetnih 20
Scenic (2014) - je bil “krneki” - 20 stopinj se je zaganjal, pretok zraka / jakost ventilatorja je bila neenakomeren. Avtomatika na 20 je bilo “svicanje”
Passat (2016) - nastavljeno na 20 me zebe.. sem se zacel vozit na 21+. Dela kot pricakujem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

zakon

Guru
16. maj 2008
8.544
1.737
113
toti Maribor
Ma ne vem, Avensis T27 in zdaj Corolla klima ne dela nič slabše. Se mi zdi, da celo boljše oz. vsekakor tišje.
Clio pa kot če bi se vsedel nazaj v 90's. Saj vem, majhen avto pa to... ampak jebo pes.. klima.. pa to je osnova. Kako je pa pri meganih s klimo? Mene vmes mine, da bi se v vročini kam peljal s Cliom... pa to se mi že dolga leta ni zgodilo.
Kaj imaš nastavljeno notranje ali zunanje kroženje?
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Kaj imaš nastavljeno notranje ali zunanje kroženje?
AUTO pa temp. ki jo želim. Se sploh ne obremenjujem s temi osnovnimi zadevami pri toyoti. Drugače pa kolikor opazujem avtomatika redkokdaj vklopi notranje kroženje.

Pri renaultu če dam na AUTO pa željeno temperaturo se bom skuhal. Zato vedno preklopim na ročni način pa temp na "LOW", torej maksimalno hlajenje pa ventilacijo na max. Ko se avto razhladi (običajno rabi ene 5-10min da sploh začne pihati mrzlo), pa dam jakost ventilacije na dobro polovico, da koliko toliko drži temperaturo, če zunaj nažiga sonce. Če sonce ni tako močno pa dam na AUTO in 17.5°C in potem je približno nekak tam okrog 21.5°C - pod pogojem, da je avto bil že predhodno ohlajen.
Skratka... v 2020 se ukvarjam z bedarijami v avtu, namesto da bi delalo kot mora - nastaviš in pozabiš.
 

B81

22. jul 2007
34.278
8.821
113
AUTO pa temp. ki jo želim. Se sploh ne obremenjujem s temi osnovnimi zadevami pri toyoti. Drugače pa kolikor opazujem avtomatika redkokdaj vklopi notranje kroženje.

Pri renaultu če dam na AUTO pa željeno temperaturo se bom skuhal. Zato vedno preklopim na ročni način pa temp na "LOW", torej maksimalno hlajenje pa ventilacijo na max. Ko se avto razhladi (običajno rabi ene 5-10min da sploh začne pihati mrzlo), pa dam jakost ventilacije na dobro polovico, da koliko toliko drži temperaturo, če zunaj nažiga sonce. Če sonce ni tako močno pa dam na AUTO in 17.5°C in potem je približno nekak tam okrog 21.5°C - pod pogojem, da je avto bil že predhodno ohlajen.
Skratka... v 2020 se ukvarjam z bedarijami v avtu, namesto da bi delalo kot mora - nastaviš in pozabiš.
Sama da bi vklopila notranje krozenje? Zakaj pa?