Drobne pike na laku

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Po obisku avtopralnice sem danes prvič opazil na laku drobne pikice, manjše od 1/5 mm. Zanimivo, da so le na eni strani, na tisti, ki je sicer ob ograji, oziroma trti.
Delujejo podobno, kakor tiste, ki ostanejo, če kdo uporablja blizu kotno brusilko (fleksarco), vendar je ta možnost izključena. Pikice so na celotnem desnem boku in ker je avto bele barve se jih lepo opazi. Z normalnim 'drgnjenjem' s prstom ne gredo stran.
Prosim za nasvet kako bi se jih dalo očistiti.

Hvala!
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Verjetno leteča rja (Flugrost). Plastelin in drgnit ...

Če ni skrivonost - katera znamka vozila? Da vidim ali je prišlo z železnico v SLO - potem zračna rja ni presenetljiva.
 
Nazadnje urejeno:

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Gre za Škodo yeti, staro dobri 2 leti.
Tega do danes nisem opazil, torej je staro največ mesec dni.
Sedaj razmišljam o možnosti krivde avtopralnice, oziroma njihove krtače...
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Po obisku avtopralnice sem danes prvič opazil na laku drobne pikice, manjše od 1/5 mm. Zanimivo, da so le na eni strani, na tisti, ki je sicer ob ograji, oziroma trti.
Delujejo podobno, kakor tiste, ki ostanejo, če kdo uporablja blizu kotno brusilko (fleksarco), vendar je ta možnost izključena. Pikice so na celotnem desnem boku in ker je avto bele barve se jih lepo opazi. Z normalnim 'drgnjenjem' s prstom ne gredo stran.
Prosim za nasvet kako bi se jih dalo očistiti.

Hvala!

https://www.euroton.si/avtodeli/sonax-odstranjevalec-letece-rje-500ml-kozmetika-sonax-p-546741.aspx
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Hmm - Yeti - no vse Škode pridejo / so prišle s kamioni. Tako da je res nekaj “na novo”.

Dvomim, da so krtače - od tistih dobiš rise / praske.

Bil kdaj blizu kake železniške proge parkiran?

Treba v živo videti ...
 

karola

Pripravnik
25. jul 2007
74
63
18
Gre za Škodo yeti, staro dobri 2 leti.
Tega do danes nisem opazil, torej je staro največ mesec dni.
Sedaj razmišljam o možnosti krivde avtopralnice, oziroma njihove krtače...


Dobrodošel v klub - no jz sem se odjavil iz tega koncerna. Moja izkušnja 4 leta stara Š Yeti barvati bi jo moral celo no razen strehe in pokrova motorja. V osnovi je bila srebrne barve nato je kot kača začela menjavati kožo v rjavo. Zračna rja mogoče vendar ne pri mojem. Pod barvo so se začele dogajati čudne zadeve. Notranja stran vrat vseh spodaj pod gumo rjavo tako da se ni dalo odstranit ampak beri pod lakom.
Še štorija kolega ličar pravi meni ko pridemo na obisk vidim da si kupi tole ampak čez 4 leta se vidiva pri meni v ličarski delavnici jo bova malo barvala. Jaz pa njemu na kakšnih tabletkah je. No iskazalo se je da je imel zelo prav. Lani oktobra prodal lisico pa naj se drugi jebbbe z njo.

Lp
 

King

Zelenc'
28. nov 2012
2
0
1
A jih zacutis z nohtom? Meni tole po slikah izgleda kot ostanki katrana ali asfalta. Ce je to to, se dosti enostavno odstrani z namensko kemijo. Plasteninanja ne priporocam, ce ne ves kaj pocnes, saj bos v nasprotnem primeru moral polirati, ker bos napravil rise. Iz katerega dela slovenije pa si?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Uh malo kemije kupit, pa kar kot napisano najprej kak odstranjevalec zračne rje (pozorno preberi navodila!) in potem kar vzemi plastelin in kupi še nek lubrikant za plastelin. Tudi če ne boš poliral bodo tiste mikro praskice od plastelina nevidne na beli barvi, avto se bo pa konkretno svetil in goba letela čez.

Najbolje lubrikant ki je skrati tudi sealant pa boš zadovoljen z malo dela.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Da zaključim 'težavo' :
Pike so izginile po temeljitem pranju in 3x-i uporabi odstranjevalca mušic (Tar&insect remower), kupljenim v Leclercu
Na laku je bila plast nekakšne smole, ki je zelo očitno prišla iz trte, avto je namreč parkiran tik ob brajdi.

Hvala vsem, ki ste želeli pomagati!

LP
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
maš tudi boljše zadeve od sonaxa. Boljše je plastelin, ki ne rabi lubrikanta ampak delaš z vodo. Recimo Bilt hambert.
 
  • Všeč mi je
Reactions: pinkobalinko

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
še za vsak plastelin sem vzel vodo pa malo kapljico detergenta za pomivanje posode noter
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
pri enih ne špila ta kombinacija. Recimo automagicov ni bil najbolj zadovoljen s tem, kot da bi začel razpadat.