DOS 2008

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.299
1.061
113
Štart bo 8. maja 2008 ob 21.00 uri, izpred Hotela Sport, v najvičje ležečem mestu v Sloveniji, Postojni.
Tekmovalci morajo biti na cilju v Postojni v nedeljo, 11.05.2008 do 18:00 po slovenskem času.
Kar pomeni, da bo na razpolago 69 ur. Povprečje, ki te v limitu pripelje do cilja, je cca. 17,1 km/h.


skica_2008.jpg





Letos bo trasa res po celi Sloveniji
smile-1.gif


komaj čakam
cheer.gif


več na: Dirka Okoli Slovenije
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Vem da bom dobil nazaj: sam tole paše v podforum rekreacija. J. te te extremisti, k pol k. ni z športom povezan..
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.299
1.061
113
če si ti slabo informiran oziroma poučen.... še ne pomeni da to ni šport!
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Se je, tako kot šah... Imamo tudo dirko PO Sloveniji oz Giro.. Tista celo nekaj pomeni.
Ne pa eno extremno sr.
BTW: vem da mogoče narobe razmišljam, sam mi gre na k. ker imajo take zadeve v medijih več veljave (Strel, Robič) kot dosežki "navadnih" športnikov.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Sem rabil par minut na povezavi ki si jo navedel, da sem sploh ugotovil, za kateri šport se to gre.
bonk.gif


Jebelajimmarketing.press
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Se je, tako kot šah... Imamo tudo dirko PO Sloveniji oz Giro.. Tista celo nekaj pomeni.
Ne pa eno extremno sr.
BTW: vem da mogoče narobe razmišljam, sam mi gre na k. ker imajo take zadeve v medijih več veljave (Strel, Robič) kot dosežki "navadnih" športnikov.

vidim, da se ne ukvarjaš s prav veliko športi (če sploh)
bonk.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Se lih odpravljam krko preplavat...

In kaj je tukaj kaj takega?? Ekstremno kolesarjenje čez celo slo v enem kosu?? Če so tolk dobri naj gredo "normalno" kolesarit oz lepo vozit etapno dirko po sloveniji..
Tole spada lih pod rekreacijsko prireditev (sicer zelo na nivoju), za ljudi ki nikoli niso nič dosegel v kolesarstvu oz so se pr 30tih letih spomnm da se bodo začel z "športom" okvarjat, pa so si specialko nabavl.
Isti k. kot Strel ko se sprav eno reko preplavat.

Zgleda da se eni tukaj najdete,med kvazi športnike, pa vas mal boli, če ima kakšne drugo mnenje..
Pa brez zamere, nobenga ne zmerjam v tej temi (kokr ste eni začel bit pametni)
 
Nazadnje urejeno:

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Zgleda da se eni tukaj najdete,med kvazi športnike, pa vas mal boli, če ima kakšne drugo mnenje..
Pa brez zamere, nobenga ne zmerjam v tej temi (kokr ste eni začel bit pametni)

Koga le bolj boli? Mene boli samo toliko, ker nekateri znate samo pljuvat po ljudeh, ki nekaj dosežejo.....
Če so zanič, jih izzovi na dvoboj
grims-1.gif


sicer pa še nisi pozen z prijavo. Prijavi se in jih olupi.

aja, šele sedaj sem dojel, da zate obstajajo samo določeni športi. Pravi kolesarji so samo tisti, ki furajo etapno. Sedaj štekam
crazy1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Kot športniki,so zame definitivno samo tisti kolesarji ki vozijo cestne in etapne dirke (pa dvorana itd.)

Kot rekreacijo čisto podpiram take zadeve, ne narobe razumet. Podpiram ker kol šport, na k. mi gre samo ker se pr teh ekstremnih zadevah dela oh in sploh.

Da bi bil pa tole nek dosežek, razn za vsakega posameznika da mu rata, je pa tut smešno..
 
Nazadnje urejeno:

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
Kaj pa npr. Ironman? Aja to je tudi v enem kosu, se pravi so rekreativci.

Za mene je DOS(da ne omenjam težjih zadev kot so RAM, Tour direct) večji dosežek kot biti prvak slovenske 1. slovenske nogometne lige (to pa so zame rekreativci).
 

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
ksz ...

Dileme, kje se konča šport in začne rekreacija (in obratno) bodo vedno. Pred časom so me eni plesalci na vse kriplje probali npr. prepričat, da je ples šport, a se nisem vdal, velika dilema je npr. pri šahu, Strelovih podvigih in kot vidimo v tej temi, pri vseh ekstremnih in vzdržljivostnih variantah.

Kaj dela šport šport, je težko rečt, lahko pa se prepiramo kaj sodi ta podforum in kaj v rekreacijo, bodo pa to itak subjektivna mnenja, ker nekih pravil niti nimamo. Zaenkrat so moderatorji temo pustili kjer je, mene ne moti, čeprav bi jo sam sigurno šel odpirat med rekreacijo.
 

Viky

1600. registrirani uporabnik
27. okt 2007
747
0
16
42
Zame recimo Strel ni vrhunski športnik, kar je dokazal tudi Sašo Hribar, ko ga je šale premagal na 100m prosto. In ga sam tudi med rekreativce ne bi dal. Sam delam kar veliko razliko med vrhunskim športom in vzdržljivostnim športom.
Če pa kdo reče da Robič ni vrhunski športnik, pa pač nima pojma o športu. Je bil še kako dober tudi na etapnih in enodnevnih dirkah. Je pa res, da pri takih vzdržljivostnih športih veliko bolj velja psihična priprava, kot pa sama fizična.
Ples bi sam štel kot šport, vsekakor bolj kot kakšno formulo ena (pa čeprav je bil recimo Šumi veliko bolj pripravljen kot pa večina športnikov).
Šah je pa definitivno igra in ne šport. Pol bi lahk pa tut Monopoly dal med športe, al pa pesjanso!!
smile-1.gif
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik Viky pravi:
Zame recimo Strel ni vrhunski športnik, kar je dokazal tudi Sašo Hribar, ko ga je šale premagal na 100m prosto.

Tudi Robiča marsikdo sesuje na krajše razdalje...Tudi Gebrselassie ni ravno šprinter....itd...naštevali bi lahko do onemoglosti
grims-1.gif
In zaradi tega niso nič manj dobri

Zame je Strel sigurno športnik. Vem da gre marsikomu v nos. Če ne drugega, ga spoštujem zaradi tega, ker nardi nekaj bolje od mene. In verjetno tudi od mnogo drugih. Ampak večina raje pljune čezenj, kot pa da bi slučajno izustila pohvalo.