Dormeo - plesen s spodnje strani

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Se še pri kom pojavlja? Prejšnji teden sem opazil plesen na vzmetnici dormeo, na spodnji strani. Postelja je popodana z naluknjano desko debeline pol centimetra. Danes pri kolegu preveriva in isto ima plesen, postelja je popodana z letvami.
crazy1.gif


Vtipkam v google "dormeo plesen" in prav tako naletim na par primerov, ki opisuje enako težavo ...

V čem je problem? Prej si mi na navadni vzmetnici nikoli ni nabirala plesen, tudi v drugih sobah (ne uporabljajo vzmetnic dormeo) in noben nima plesni.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
pokliči jih pa naj zadevo odpravijo!

'zdravo' spanje s plesnijo oz. naj jo odpeljejo.

se pa bojim dabojo motali toliko časa da boš ti na koncu kriv - kot običjano.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Klical ... trdijo, da zaradi tega vzmetnica ni deformirana, ali kako drugače defektna. Plesni ni prišla iz vzmetnice, ampak od zunaj - zunanji dejavnik, na katerega ne morejo vplivati.

Jih imam na sumu, da se to množično dogaja, saj so imeli odgovor že pripravljen, nobenega začudenja - kot da bi odgovor brali z lista ... ali pa sem se z tajnico pogovarjal ... če imate plesen pritisnite 2, blablabla ...
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
pričakovano!

ne mi rečt... a da plesen ni prišla iz vzmetnice? Kdo bi simislil da binekateri lahko plesen kar serijsko vgrajevali v vzmetnice.


predvidevam daje v tej vzmetnici precej veliko umetnih substanc nagnjenih k plesnivosti, ki ne dihajo, poleg tega pa zadržujejo vlago - torej ob povišanih temperaturah (pač ti jo greješ ko spiš) idelano gojišče za plesen.

(pdoben problem sem imel jaz ko sem v tušu uporabil napašen silikonski kit (gradbeniškega) in je po nekaj časa dobesedno črno zacevetelo na njemu - za bruhat!)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik civil pravi:
S prejšnjo nisi imel teh problemov ?
Nikoli! 10 let sem spal na eni in isti vzmetnici in nobene plesni niti v moji sobi, niti drugod po stanovanju. Zdaj pa se je pod dormeo v roku 1 leta nabrala ...
crazy1.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Vprašaj tistega bunčka Dežana, kako on to popuca...
crazy1.gif
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Pa redno zračiš jogije tako, da jih obrneš na bok in jih pustiš na postelji brez posteljnine ob odprtem oknu?
Imaš suh prostor v katerem imaš dormeo ?
Za vlažne prostore ta ležišča res niso primerna to bi ti morali povedati že svetovalci, ko si ga/ jih naročil.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Pomoje tudi prejšnjega ni zračil, če tega zdaj ne... pa tistega je pomoje dlje časa pustil "pri miru".
grin1.gif

Se mi zdi, da je dormeo bolj problematičen zaradi strukture - a nima nekaj trdega notri nad fedri-verjetno dobro zadržuje vlago spodaj...
Sicer pa tole zračenje je še bolj old-school, ko so bile še žimnice pa jogiji na deskah - danes ima pa večina postelj ali vsaj luknje ali pa kar letve, torej se zadeva že sproti zrači. Ne rečem, tudi sam prezračim na vsake toliko, pa tudi okoli ga obrnem na vsake toliko, da se ne deformira preveč zaradi letev. Pa da se enakomerno obrablja
smile-1.gif

Sicer pa, če plesni, reklamiraj. Probajta s kolegom najti razlog in skupaj probejta zrihtat. Sicer pa groooza! (bom vprašal bratranca, če ima kej zelenega spodaj, ima tudi dormeo)

lp
Peter
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Ne vem , če je zračenje posteljnih vložkov pa naj si bodo kateri koli že old-school, jaz sem vajena da jih zračim že od prej , ko sem imela navadne jogije iz žime in dno postelje naluknjano in jih zračim tudi zdaj ko imam letve in dormeo .
Enako zračim tudi vzglavnike in ven na zrak nesem tudi prešite odeje, katere pa občasno tudi operem.
Ni lepšega, ko po svežem dišeča postelja zvečer, ko človek utrujen leže k počitku.

V hiši kjer sem živela prej, je bilo zelo vlažno, predvsem v spalnici kjer sem imela dormeo vzmetnice a mi k sreči niso začele plesnit.Upam, da mi zdaj, ko imamo drugo hišo in suhe prostore
ne-ne-1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
(no, kot old-school sem mislil predvsem dejstvo, da če tistih žimnic nisi zračil enkrat na teden, so dejansko začele smrdet, za razliko od jogijev, ki (po moje no) nimajo vonja. Sem tudi sam včasih spal na žimnicah, pa je bilo zračenje obvezno... zdaj pa ni take panike.
Vso srečo, sej če je bila do sedaj, bo pa tudi še naprej
smile-1.gif


lp
Peter
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
frend je mel isto, ampak predvsem ker spodaj ni imel lepo dihalno pot. Ampak je vseeno reklamiral in so mu jo zamenal.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Vzemi kronsko žago in spodnjo desko bolj gosto naluknjaj.
Moj kolega je imel problem s plesnijo, po reklamaciji so takoj zamenjali.
Zamenjana tudi začela nabirati plesen.
Posteljo je dvignil za par cm, da lahko kroži zrak, ker so stranice bile zaprte.
Sedaj je OK
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
A imas latofleks, al kr dormejo na deski?

Jogi mora dihat...

Ja jogi mora dihat. Tudi sam imam dormeo in pod njim uporabljam tiste letvice, in ne kar neke dile ali celo kakšno nezračno iverko. Plesen se je tudi pojavila. Reklamiral pa še nisem, se pa spravlam, ker se je jogi na eni strani tudi malce ugnezdil, tako da je luknja. Na njem spim z mojo drago in se zelo pozna da imam jaz 100kg ona pa ene 55
smile-1.gif