Dopust ali čakanje na domu

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Ne, ne glumim:.
Sem doma na čakanju, brez dela.
Tole24 člen, točka 2:
(2) Delavec ima v času začasnega čakanja na delo obveznost, da se na zahtevo delodajalca vrne na delo do sedem zaporednih dni v tekočem mesecu. Delodajalec mora o tem predhodno obvestiti Zavod za zaposlovanje.
Delodajalec mora zahtevati (od mene) da se za vrnem do (max) 7 zaporednih dni na delo.
Lahko pa tudi NE zahteva in vse je OK naprej?
To je moje vprašanje, mora delodajalec to narediti - me poklicati?
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
ostane pa dejstvo:

ni ti treba nič delati? - vseeno naredim svoje preko remote...
dobim za to 80%

to je to?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Prav rad bi kaj s svojim znanjem in rokami naredil v teh trenutkih. PRAV RAD!
Ne!
Zanima me, ali bom poklican v službo za 7 dni na mesec?

Ja je pa sranje, ko ti rečejo za remote, pa čez 3 dni zopet, padrugi dan zopet!

Prenekateri zdravnik z vsemi dodatki, tudi kriznimi, sedi doma in čaka, da ga pokličejo.
Ni res? Pa ja ne mislite, da ima naš zdravstveni sistem dovolj sester, da vsak dobi eno ali dve? Še skretov ni! Pa hrane ni možno toliko naredit, da bi vsi bili na delovnem mestu!
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če si na čakanju, čakaš na poziv delodajalca, ki te LAHKO vpokliče v tem času do sedem zaporednih dni na mesec (ni mi pa jasno kaj če te 5X po dva dni vpokliče), ni pa te dolžen, ti pa si se dolžen odzvat (razen če mu daš zdravniško potrdilo, da se ne smeš). On mora vpoklic prijavit Zavodu za zaposlovanje.

Lahko pa se v tem času prijaviš za prostovoljca, kjer bodo sigurno razumeli, da moraš par dni nazaj na delo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.335
9.067
113
Prav rad bi kaj s svojim znanjem in rokami naredil v teh trenutkih. PRAV RAD!
Ne!
Zanima me, ali bom poklican v službo za 7 dni na mesec?

Ja je pa sranje, ko ti rečejo za remote, pa čez 3 dni zopet, padrugi dan zopet!

Prenekateri zdravnik z vsemi dodatki, tudi kriznimi, sedi doma in čaka, da ga pokličejo.
Ni res? Pa ja ne mislite, da ima naš zdravstveni sistem dovolj sester, da vsak dobi eno ali dve? Še skretov ni! Pa hrane ni možno toliko naredit, da bi vsi bili na delovnem mestu!

Kaj si mislil mal na Cres it pogledat, pa se posončit. al v čem je problem?
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx