Domflok lak na Jupol Classic

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Pozdravljeni! Mene pa zanima a ima kdo izkušnje oz. je premalal z Domflok lakom steno predhodno barvano z Jupol Classicom? Nameč po "protokolu" bi moral steno prvo prebarvati z eno njihovo drugo zadevo, potem pa gor ta lak. Ker pa bi to rabil na določenih mestih kjer niti ni nekih posebnih obremenitev se mi ne da ukvarjati s tem in me zanimajo izkušnje. Mojster sicer pravi da so to delali že mnogokrat gor na Classic in da ni težav. Pa me zanimajo še izkušnje uporabnikov.... lp
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz sem dal Domflok na navadni Jupol in je čisto vredu. To sem naredil še v 80. letih, torej pred več kot 30 leti.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Sem napisal da ne smeš dati? Pravilno je tako kot sem napisal, pa na emulzijo se ne sme pozabiti.

Čakaj čakaj, štekam da ti dan danes hoče vsaka firma prodati "sistem". Ampak kakšna emulzija? :)

Torej na Jupol Classic naj dam emulzijo. Čakam da se posuši, potem lateks, počakam da se suši, potem pa domflok? :) Pa kdo se bo s tem ukvarjal?

Poraja se mi pa eno vprašanje in sicer Domflok smo imeli že (govorim na pamet) pred 30-imi leti ko še L od lateksa ni obstajal, prav tako še ni bilo mnogih emulzij oz. "primerjev" za vsako sranje. Torej kako je lahko takrat Domflok držal?

Pa ne jezim se nate, zgolj porajajo se mi vsa ta vprašanja...
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Ma jaz nikoli nisem gledal kaj je spodaj. Verjetno sem farbal na vse možne barve, od golda do bauhaus variant, pa vsepovsod drži.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sem napisal da ne smeš dati? Pravilno je tako kot sem napisal, pa na emulzijo se ne sme pozabiti.

Zakaj se jeziš kot da bi bil popadel? Odgovoril sem Avtofunu, da sem to že pred skoraj sto leti naredil in da je zadeva vredu. Sploh nisem pričakoval, da Domflok sploh še obstaja.

To je pralni premaz, ki v bistvu zalepi zidno površino da postane neprepustna za zrak in vlago. To je tudi moj močan pomislek proti njemu, saj zid ne diha več. Toda takrat mi je to bila ugodna rešitev v delu kleti in še danes se čisto dobro obnese. Če se prav spomnim, je bilo celo v navodilih, da je treba predhodno narediti osnovni oplesk z jupolom (polivinilacetat), kar mi je delalo takrat pomisleke. Toda če se sprijazniš da boš z Domflokom zadihtal površino zidu, je v bistvu brezveze komplicirati pri jupolu, ker ga on prav tako "zadihta".

Verjetno se pa vsi strinjamo, da ni najbolj dobro zadihtati zid . Zato moraš imeti dober razlog, da se odločiš za Domflok ali nekaj podobnega.
 
Nazadnje uredil moderator:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Vprašam te, zakaj bi dal domflok namesto latexa?

Dobro vprašanje... A ta lateks je dobro pralen? Namreč delat mi pridejo garderobno sobo ki pa nima hrbtišča in so pač rekli naj dam nekaj pralnega namesto Classica, da je menda že Gold dovolj. Pa sem strokovno naumil da če dam mat domflok da je to večno in da ne bo treba več nikdar štrihati saj bi to bilo med 500 policami malo težko in da bi bilo fino tu in dam steno od zadaj posesat in obrisat z vlažno krpo. A ta lateks je toliko pralen? In da ni vse potem lisasto? Saj v bistvu če so med steno oblačila naj ne bi bilo nekih hudih pack in zamazanije ampak vseeno... To da zaprem stene pa je bil že tudi moj pomislek. A tudi če dam lateks na classic bi naj po protokolu pred tem nanašal primer?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Potem bi bilo vseeno če vse skup premažeš z epoxijem in mirna bosna.

Ja, Domflok bo v redu, če imaš zares dobro hidroizolacijo zidov. Sicer bo zacvetelo v kakih dveh letih.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
O čem ti to? Kak epoksi? In kakšna hidroizolacija zida? Predelni zid med spalnico in garderobno sobo v drugem nadstropju? Hidroizolacija? Česa? :)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Domflok je PVA (polivinilacetat). Torej na zidu narediš vodonepropustno prevleko, zid lahko pereš. Tudi Jupol je PVA, pigmentiran s titanovim dioksidom in nekaj dodatki proti algam in glivam ki se rade zaredijo na (vlažnih) zidovih. Toda Jupol ima PVA- ja malo, Domflok pa zelo veliko.

Če imaš v zidu neko vlago (posledica slabe hidroizolacije, toplotni most itd ... ) , si jo s tem premazom zaprl - pa veš da nekam bo šla :fredi: .

Saj si tehnični človek, upam da razumeš.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ja razumem to ampak ne razumem kaj ima to vezo z hidroizolacijo. Ali je zid suh ali vlažen, samo dve volji sta. Če je to v pritličju bi lahko bila problem slaba hidroizolacija tal (plošče) in posledično kapilarna vlaga, v nadstropju pa težko. Ali? Kaj pa lateks? A ne zapre čist stene tudi ta? Saj načeloma mi lateks bolj leži. A lateks se toliko slabše čisti, ali..?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Vse to ima vezo ravno s hidroizolacijo. Torej če veš kaj delaš, je Domflok čisto OK, kar sem ti zgoraj potrdil.

Kaj je pa lateks - pa jaz sicer vem iz tehničnega stališča, o kakšnem pripravku se tule pogovarjate pa ne vem. Če se pogovarjate o tisti atraktivni emulziji, ki jo masovno uporabljajo bosanci na vseh gradbiščih kot čudežni pripravek, je, kakor vem, prav tako PVA in nič lateksa. Vsaj jaz do sedaj nisem slišal za to.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Pa če te lepo vprašam kaj ima hidroizolacija v mojem primeru veze s tem lakom mi prosim razloži v kolikor si poln znanja. Razumem hidroizolacijo tal, kopalnic, teras. Ne razumem pa kakšno hidroizolacijo bi jaz moral imeti narejeno v drugem štoku na predelni steni med dvema suhima sobama. Zato te prosim za razsvetlitev.

Verjetno že ves čas govorimo o Jupol Lateksu? Ali....?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Potrdil sem ti, da sem sam uporabil Domflok že pred mnogimi leti in da se čisto dobro obnese. Verjetno je to dobra referenca.
Zadostuje? Za moj zastonj odgovor?

V nadaljevanju sem pa opozoril kako je z Domflokom, ker tega očitno ne veš (sicer nebi spraševal). Da imaš zadevo v drugem štuku si pa šele pred kratkim objavil itd ... nima pomena.

Prosim, ignoriraj moje zapise, jaz pa tudi obljubim da se ne bom več odzival na tvoje. Ok ?