Domet Wireless Router-jev

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Me pa zanima, če ima kdo izkušnje z brezžičnim internetom na razdalji 130 metrov? Kateri ruter bi se splačalo nabaviti, pa da bo kolkertolk normalno delalo. V vseh cenikih imaš polno podrobnosti, skoraj nikjer pa ne piše o tem na kakšni razdalji bi zadeve naj delovale. Vmes ni nobenih dreves, stavb ali pač karkoli.

Kaj od naprimer tega bi bilo OK. Lahko tudi karkoli drugega.

Linksys 802.11g Wireless -G Broadband Router Wi ~110€
(WRT54GS)

Asus Wireless Router WL-520GU ~70€

GigaByte Wireless MIMO Router GN-BR03GM ~60€

Seveda če dela cenejši ni nič narobe
smile-1.gif
Kaj pa sprejemniki? PCI,USB,.??
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
če ni vmes NIČ (ampak NIČ pomini nobene stene).... potem načeloma ni problema z čimerkoli Jst bi pa verjetno vzel linksysa. Mogoče celo na vsako stran enega...
 

simon_m34

Fizikalc
25. jul 2007
454
30
28
43
MB
samo vprašanje za koliko bi padel signal in posledično sama hitrost, če bi že bila povezava, jaz bi rajši probal z močnejšo opremo (300Mbs)
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Domet je na oko 30 metrov v stavbi in 100-300 metrov na prostem(= brez ovir).

Meni navaden ruterček (najbolj poceni) z navadno anteno (na več kot predolgem kablu, beri "slabljenje signala"), z par vejami vmes dela lepo na 80 metrov. 10 megabitov ali tu nekje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
na vsaki strani ruter wrt 54 GL . razdalja med njima je dobrih 200m, tudi nekaj dreves(vidne linije poleti praktično ni) po dobrem letu dela bolj ali manj vse OK. Linija 4mbit. Je pa res da je en na notranji strani okna, drugi pa na podstrešju, tako da nimata še kakšnih debelih sten vmes.
Kaj pa je kolega šaril po njiju (firmware....) pa me ne vprašat, ker ne vem veliko o teh zadevah, važno da ima on internet, ker drugače ga ne po žici ne more dobiti
 

Bos

Zelenc'
6. sep 2007
27
0
1
Ptuj
Sem zadevo sprobal ja Linksys ..... ne vem keri, cena je bila ca 70 eur.
Priklopimo mi to v nadstropje pod mano, razdalja manj kot 5 metrov. Le vmes je zid iz cigla debeline ziher meter, brez železa, saj je bajta stara 200+ let.
In signala je bilo le za eno črtico
bonk.gif
nisem mogo vrjet.... Sem odklopil, vrnil v trgovino, poklico T-2. V roku 3. tednov priklopili telefon in net, bravo..

Vedno zadevo stestirat...
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Netgear WPN824 nese iz kleti v zgornji štuk. Vmes sta 2 steni z železom in pokaže 2 črtici.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.024
113
Zid dbeline 1 meter in bajta stara 200 let. In ti se čudiš da ima samo 1 črtico. Če bi bil zid 30 in normalnega cigla (tisti z zračnimi režami) bi imel 5 črtic. Ker pa imaš še cigel, ki je poln, in po možnosti še v zidu kaka skala (vem da so to včasih radi delali) in debeline 1 meter se sploh čudim da ti sploh kaj vleče.

Jaz imam na Linksysu WRT54GL skozi armiran strop med nadstropji še vedno 54Mb povezavo. Pa nisem rabil nič moči oddajanja poviševat.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.024
113
Čudno, meni se pa Belkin ni odnesel. Sicer še vedno uporabljam USB-wifi od belkina, ki nekako deluje (včasih ga je potrebno iztaknit iz USB-ja in potem nazaj da začne delat), ampak ta je itak priključen na PC, ki ga bolj redko uporabljamo. Ampak za wrt-ja ne menjam nič.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Meni je tudi Belkin slabo vlekel, prekinjalo povezavo neprestano pri slabem signalu, ko je zgubil signal ga kake pol ure sploh ni več našel, tak da sem moral 10x na dan resetirat router... Zdaj imam na isti lokaciji postavljen Linksys AP (povezan na navaden router) in je na enem kompu povezava neprekinjena že 4 mesece.
 
Nazadnje urejeno: