Dolomiti

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Lepe fotke. Po komentarjih ob fotkah sklepam da sis spal v kampih. Lahko poves kje? Sem imel sam nazadnje kar probleme dobit proste kampe.

LP
 

stilo

Fizikalc
19. jul 2007
599
133
43
O sem tudi v toči kolesaril
smile-1.gif
V Cortini so trije kampi, ni bilo problema s prostorom. Dva dni v kampu Trafoi - napol prazen. Zadnje štiri dni pa v Colfoscu kjer je bil sicer bolj poln, a je bilo še dovolj prostora. Colfosco mi je bilo tečno ker so sanitarije na kartico. Wifi je bil v prvih dveh zastonj, v Colofoscu pa je bil za doplačat.
Zna bit avgusta drugače. Je bilo povsod največ Italijanov.
 
Nazadnje urejeno:

makomako

Pripravnik
29. jan 2012
37
1
8
Živijo!

Čez 14 dni gremo tudi mi v dolomite, v canazei za 5 dni. Lahko kaj priporočate kaj bi bilo za pogledat tam okoli.
Enkrat smo še bili v la villi, tako da tam okoli že poznamo (passo gardena , sella, pordoi, tre cime, na piz boe smo tudi že šli, do fedai-e smo že obdelali) zdaj smo se pa malo prestavili malo nižje na zemljevidu. Smo pa bolj avtomobilski, tako da kakšnih ekstremnih pohodov ne bomo delali. Kaj priporočate, kake lepe razgledne točke?
 

stilo

Fizikalc
19. jul 2007
599
133
43
@marjan - Fotoaparat je Canon SX60 + Lightroom
@makomako - Iz Canazeia sem jaz šel še pogledat skakalnico v Predazzu kjer je bil svetovni prvak Franci Petek in se krožno vračal nazaj čez prelaz San Pelegrino. Potem nad Cortino je prelaz Falzarego in muzej WW1 v naravi Lagazuoi (2700m hrib prevrtan z rovi).
In seveda še polne krajev ki jih (še) ne poznam
smile-1.gif

 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Lepo, nekaj te pa mora biti v nogah, da tole prebrcas/prehodis. Ta vikend prrd trinajstimi leti sem bil tudi jaz v Dolomitih(kar nekaj tvojih tock). Ampak z motorjem. Prvikrat in najbrz zadnjikrat. Vsaj z motorjem. Mogoce kdaj s kolesom (haha optimist) pa z avtom ali kamperjem.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
najslabša izbira je avgust in vikend.
julija je najlepše. možnosti je res ogromno. sam sem prekolesaril čisto vse prelaze tam okoli.
 

stilo

Fizikalc
19. jul 2007
599
133
43
Vseeno je največ Italijanov in kot je Alfist že zgoraj napisal je imel težave najti prostor va kampih.
Drugače pa na primer v kamp pod Stelvio sem prišel v nedeljo popoldan in je bil promet čisti odfuk. Že po poti iz Prata di Stelvio do Trafoi je reševalno vozilo pobiralo enega motorista. Kakšno uro ali dve kasneje pa je bil reševalec še enkrat na nekje na prelazu. V ponedeljek pa štart ob šestih zjutraj in je bil do vrha res mir, svizci ob cesti, kravce, vreme ... res milina za vozit. Kasneje se je nabralo nekaj prometa ampak niti približno tako kot v nedeljo.
Kamp je pa 7€ oseba, 4€ šotor in 4€ avto. (+/- pri vseh) Cortina in Trafoi je bil WIFI zastonj, Colfosco pa za doplačat.
 

stilo

Fizikalc
19. jul 2007
599
133
43
Gopro, za center pa pohodniška palica. Če nimam pa nič pa Google camera na telefonu
tongue-1.gif