Dolg električni kabel in motorka?

Klobasa

Zelenc'
15. okt 2019
7
0
1
Dajte mi svetovat prosim:

Gradim in imam elektriko napeljano od soseda. Najblizji sosed je 150m stran. Kabel je 3x2.5mm2.
700w flex uporabljam brez problema ze 1 leto.
1300w zajeralno zago tudi.
Se kosilnico 1300w imam na elektriko.
In ni problemov.

Rabil bi motorko in hocem elektricno.
Najmanj watov je 1800.

A kdo ve, a bi to lahko prikljucil, ali bo padec napetosti prehud in mi jo bo prevec grelo?

Kosilnica se malo greje tam kjer pride strom not. Ampak jo imam ze dolgo in ni vecjih problemov. Nikoli ne kosim vec ko ene 15 minut skupaj.

Merim tudi napetost, ki je v originalu cca 235v.
Ko prizgem te masine pade na cca 210v.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Dajte mi svetovat prosim:

Gradim in imam elektriko napeljano od soseda. Najblizji sosed je 150m stran. Kabel je 3x2.5mm2.
700w flex uporabljam brez problema ze 1 leto.
1300w zajeralno zago tudi.
Se kosilnico 1300w imam na elektriko.
In ni problemov.

Rabil bi motorko in hocem elektricno.
Najmanj watov je 1800.

A kdo ve, a bi to lahko prikljucil, ali bo padec napetosti prehud in mi jo bo prevec grelo?

Kosilnica se malo greje tam kjer pride strom not. Ampak jo imam ze dolgo in ni vecjih problemov. Nikoli ne kosim vec ko ene 15 minut skupaj.

Merim tudi napetost, ki je v originalu cca 235v.
Ko prizgem te masine pade na cca 210v.
Ne vem če ti bo kaj pomagalo, pa vendar: čimprej si naredi na parceli svoj priključek. Ker boš drugače večni dolžnik do sosedov, četudi jim boš plačal več kot pošteno to izposojeno elektriko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Klobasa in Hanzi

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Dajte mi svetovat prosim:

Gradim in imam elektriko napeljano od soseda. Najblizji sosed je 150m stran. Kabel je 3x2.5mm2.
700w flex uporabljam brez problema ze 1 leto.
1300w zajeralno zago tudi.
Se kosilnico 1300w imam na elektriko.
In ni problemov.

Rabil bi motorko in hocem elektricno.
Najmanj watov je 1800.

A kdo ve, a bi to lahko prikljucil, ali bo padec napetosti prehud in mi jo bo prevec grelo?

Kosilnica se malo greje tam kjer pride strom not. Ampak jo imam ze dolgo in ni vecjih problemov. Nikoli ne kosim vec ko ene 15 minut skupaj.

Merim tudi napetost, ki je v originalu cca 235v.
Ko prizgem te masine pade na cca 210v.

kaj bos zagal? kupi raje na baterije motorko, ce je opcija. ravno zdej smo neki zagal, lustna zadeva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Klobasa

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Ontopic: padec napetosti na kablu pri 2000W bremenu je okoli 20V, tako da načeloma odvisno od začetne napetosti bo ven iz kabla prišla ustrezno visoka napetost za poganjanje motorke po specifikacijah. Tudi če bo napetost manj bo najbrž motorka normalno delalala, samo moč bo ustrezno manjša. Je pa tu vseeno potrebno pazit še na to kako ima sosed rešeno napeljavo, kako so urejeni spoji in kako je res kabel 2.5mm2 .. če karkoli od tega ni tako kot mora bit (recimo štukanih 5 podaljškov po 30m) potem imaš vmes šibke točke ki bodo delalale probleme in kurile kable/spoje, metala FID ven ipd..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Klobasa

Klobasa

Zelenc'
15. okt 2019
7
0
1
kaj bos zagal? kupi raje na baterije motorko, ce je opcija. ravno zdej smo neki zagal, lustna zadeva.

Ja, v resnici si baterijsko bolj zelim.
Vendar je cca 2x drazje.
Razgati bi moral fosne 5 debele, pa trame 10 do 15 debele, pa kako vejo tam do 15 debelo.

S kaksno baterijsko si pa delal?
 

Klobasa

Zelenc'
15. okt 2019
7
0
1
Ontopic: padec napetosti na kablu pri 2000W bremenu je okoli 20V, tako da načeloma odvisno od začetne napetosti bo ven iz kabla prišla ustrezno visoka napetost za poganjanje motorke po specifikacijah. Tudi če bo napetost manj bo najbrž motorka normalno delalala, samo moč bo ustrezno manjša. Je pa tu vseeno potrebno pazit še na to kako ima sosed rešeno napeljavo, kako so urejeni spoji in kako je res kabel 2.5mm2 .. če karkoli od tega ni tako kot mora bit (recimo štukanih 5 podaljškov po 30m) potem imaš vmes šibke točke ki bodo delalale probleme in kurile kable/spoje, metala FID ven ipd..

Kabel je v enem kosu. Motorko bom pa prikljucil tako da bo zraven se en kabel.
 

Stesta

Zelenc'
15. okt 2019
2
1
3
Tudi če je žaga 2KW , saj ne boš ves čas žagal" na dveh kilovatih". To je samo takrat ko jo obremeniš na polno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Klobasa

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.069
301
83
Ker večino časa boš pa poslušal milozvočne napeve žage v prostem teku namesto Modrijanov...

Mater kakšne imate danes. Al pa sem jaz čuden, tudi možno .... :nazdravje:
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.087
3.033
113
V teku DO prostega teka (in naprej) je električna motorka prav milozvočno tiho.
Upam, da je ne držiš na "štandgasu".
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.087
3.033
113
Morda je bila tista električna motorka s katero sem delal čudna saj se je oglašala le ob pritisku na gumb.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.069
301
83
Daj malo obrzdaj potrebo po sarkazmu pa preberi napisano. Predvsem pa poskusi razumeti. Zahtevno vem. Poskusi vseeno....