Dohodnina in skladi - problem

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.200
8
38
40
Pred dvema dnevoma sem dobil poziv, da moram izpolnit nek obrazec za odmero dohodnine iz skladov, ker tega še nisem storil in ne vem kaj moram naredit...
13.gif

V letu 2007sem se nekaj igral s skladi za mali denar, da sem spoznal delovanje skladov itd
Nekje v januarju ali februarju so mi iz Pušnika in KDja poslali domov izpisek kaj sem počel prejšnjo leto. Ti izpiski so letel v koš zraven vseh ponudb vzajemne, triglava...
crazy1.gif


Do 30.4.2008 imam čas, da nekaj ukrenem, ker drugače se bo verjetno nekaj zgodilo kar mi verjetno nebo všeč.
jezen.gif

Torej kak obrazec moram izpolnit in s kakšnimi podatki
write.gif


Če dobre informacije sem radodaren z alti
cheer.gif
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Oglasi se v poslovalnicah in jim obrazloži situacijo, 100% ti bodo pomagali.
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.200
8
38
40
Še bom malo tečen...
Torej kako naj se znajdem iz te tabele.
confused-1.gif
 

Priponke

  • 311230-SKLADI.xls
    31 KB · Ogledi: 252

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
E jebiga ... napisal sem lep odgovor, pa je vse izginilo zaradi butastega browserja
frown-1.gif


Poklici na KD in Pusnik in prosi za kopije izpiskov - brez njih ne mores nic, ponudi, da jih placas, ce bodo komplicirali.

KD ti poslje ze oblikovano tako, kot moras vpisati v tabelo. Pri MP bos moral sam najti ustrezne podatke v izpisku.

3/4 obrazca zate sploh ni relevantnega. Izpolniti moras samo prvi del in dopolnilne tabele (ena tabela za vsak vrednosti papir oz. sklad).

Kazen za neprijavo je kar visoka (mislim da 400 EUR) + vseeno bos moral placati.
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.200
8
38
40
Super so na KDju in pušniku. Od KDja sem dobil drugi dan po pošti, iz pušnika pa mi je v roku 10 minut poslal na mail. Edino malo me muči pušnik, ker mi je poslal neko drugačno tabelo, vendar upam da sem prav izpisal.

Nikakor pa ne morem pohvalit DURSa. Namreč sem poklical tam. Po dvanajstih - VEŽEM- sem dobil neko gospo in me je odslovila z " gospod sprintajte si na DURSovi strani obrazec in ni naš problem, če ste izgubil izpiske"
uf-1.gif


Ji oprostim, ker sem sam kriv
redface-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Kaj naj ti pa drugega rece ? Formular je na njihovi strani (si prihranis pot do lokalne izpostave) in podatkov ti ne morejo oni posiljati, ampak ti jih mora tisti, ki je skrbel za tvoja sredstva.
 

blustar

Pripravnik
1. okt 2007
230
0
16
No, ni njihov problem, ampak vseen bi pa lahko pomagala, a ne? Bi mu lahko vsaj povedala, kjer na njihovem sajtu je obrazec. Ne pa da reče, da ni njihov problem. Gre za odnos.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Heh, na DURSu so ponavadi stare mame, ki so pet let rped penzijo. Racunalnik je zanje nujno zlo, kaj sele da bi znale (cloveku precej neprijazne) URLje na pamet. To je priblizno tako, kot ce bi na pamet poznala telefonski imenik vseh izpostav in pisarn DURSa.